Talihsiz Serüvenler Dizisi 12 - Evvelki Tehlike

7,7/10  (3 Oy) · 
16 okunma  · 
1 beğeni  · 
482 gösterim
Eğer okuyacağınız bir sonraki kitabı ararken bulduğunuz ilk kitap buysa; o zaman bilmeniz gereken ilk şey, bu sondan bir önceki kitabın elinizden bırakmanız gereken ilk şey olduğudur. Üzülerek söylüyorum ki, bu kitap sizlere Baudelaire öksüzlerinin sondan bir önceki hikayelerini sunuyor ve ıstırap, umutsuzluk ve mutsuzluk söz konusu olduğunda bu kitap en başta geliyor. 
(Arka Kapak)
 
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  346
 • ISBN:
  9789759911980
 • Çeviri:
  Devrim Denizci
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ece Çelik 
02 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Talihsiz Serüvenler Dizisi'nin tamamını bir haftada okuyup bitirdim desem ne dersiniz? Ya da bunu 6.sınıftayken yaptığımı duyunca? Çünkü evet , bu seriyi bir haftada okuyup bitirdim. Ve geçen gün de filmini izleyince duygularım kabardı ve hemen sitede seriyi bulmak üzere bilgisayarın başına geçtim.
Ilk başta kitapta beğendiğim noktalardan bahsetmek istiyorum. Karakterlerin ve mekanların tasviri çok güzeldi. Olaylar zaten ilgi çekici ve yaratıcıydı, bunun üzerine karakterlerin gerçekçiliği bende direk olayların içinde yaşıyormuş hissi uyandırdı. Konuya gelince: Son derece zengin bir ailenin çocukları olan Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire kardeşler Bir yangın sonucu yetim kalırlar. Kendilerine bakması için uzak bir akrabaları olan Kont Olaf'ın yanına gönderildiklerinde ise asıl olaylar başlar çünkü Kont Olaf, Violet 18 yaşına gelince çocuklara verilecek olan büyük mirasın peşindedir.
Filmden de biraz bahsedeceğim. Karakterler bir kere tam kafamda canlandırdığım gibiydi. Mekan seçimi ise tam anlamıyla muhteşemdi. Tabiki 12 kitabın tamamını almamış ama gene de eksikliğini hissettirmiyordu. Filme bazı ayrıntılar eklenmişti ki bu da gayet hoş olmuştu bence.
Uzun lafın kısası seriyi okurken keyif aldım ama eğer "Benim damak zevkime uygun değil." diyorsanız filmini izlemenizi tavsiye ederim.