Tam Benlik

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
109 gösterim
Günler, haftalar, aylar, yıllar içinde YAŞAMımız çoğu zaman bilinçsizce akıp gidiyor… Dünyaya geliyor ve gidiyoruz ancak arada yaşanılanları daha farklı bir düzeyden algılayıp yaşayarak kazanacaklarımız düşünüldüğünde, hem kendimize hem de potansiyelimize nasıl da yazık ediyoruz…
Yaşamı anlamanın yolu, önce kendimizi anlamaktan geçiyor. Bunun için ise öncelikle kişinin kendisini tanıması gerekir. Gerçekten kendimizi tanıyor muyuz? Kendimizi anlıyor muyuz? Ve daha da önemlisi kendimizi seviyor muyuz?

Başkalarına verdiğimiz enerjiyi kendimize verdiğimizde ortaya çıkacak olan sonuçların ne olabileceği hakkında en ufak bir fikrimiz var mı? Aslında kendimizi anlamak için yöntem çok basit. Kendi iç dünyamızın yansımasını, dışarıda bizi çevreleyen dünyada, olaylarda, durumlarda, başkalarının yüzlerinde, konuşma ve davranışlarında yakalamak mümkün.

Hayat çok basit ve aynı zamanda çok karmaşık. Anlaması hem zor hem kolay. Zor, çünkü her şeyin bu kadar bize bağlı olduğunu kabul etmek, bizler gibi sürekli dışarıdaki olay, koşul ve durumları suçlamaya ve yaşamlarının sorumluluğunu başkalarına yıkmaya alışmışlar için kolay olmuyor.

Kolay, çünkü eğer düşüncelerimizi, İNANÇLARINIZI değiştirebilirseniz, yaşamınız da kolaylıkla değişip, dönüşebilir. Hatta daha da kolay olanı söyleyeyim... Sadece nefesinizi değiştirerek hayatınızı değiştirmek mümkün!!!

Hepinizi bu değişime çağırıyorum.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054353545
 • Yayınevi:
  Goa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Demet yıldırım 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevmek, Sevilmek...
Zaten kendime yaşamın anlamı ne' diye tekrar tekrar sorduğum tüm zamanlarda; kalbimde sıcaklık hissettiğim sevgi dolu anların dışında hiçbir şey gözümün önüne gelmiyor, gelemiyor. Geri kalan her şeyin ne kadar boş ve anlamsız olduğunu görebiliyorum.

Tam Benlik, Ülker Uzun PolatTam Benlik, Ülker Uzun Polat
Demet yıldırım 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

I.baskı için önsöz:
Bugün onbeşinci baskısını yapmış, en çok satanlar listesinde aylarca bir numarada kalmış kitabı yazmaya başlıyorum.
Biri özgüven mi dedi? (:

Tam Benlik, Ülker Uzun Polat (Sayfa 7)Tam Benlik, Ülker Uzun Polat (Sayfa 7)
Demet yıldırım 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve sonunda hayat bizi terk ediyor ya da biz onu terk ediyoruz, ne fark eder ki..

Tam Benlik, Ülker Uzun PolatTam Benlik, Ülker Uzun Polat
Demet yıldırım 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her gün, bugünde akşamı ettik işte diye yaşanan günler senin hayatının parçaları. Onlar bir araya geldiklerinde senin ömrünü oluşturuyorlar. Bu acele niye? Nedir bu koşturmaca? Nereye yetişeceksin? Kendi ölümüne mi!
Henüz erken ve biliyorum yapmak istediklerin ve beklentilerin var, gerçekleştirmek için yaşadığın beklentiler..

Tam Benlik, Ülker Uzun Polat (Sayfa 28)Tam Benlik, Ülker Uzun Polat (Sayfa 28)