Tanrı Denizini Geri Çeksin

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
395 gösterim
Çocuk Hasan Sabbah, kumları bir araya getirerek, kumdan yeni bir kale yaptı ve eliyle, bir sanatçı zarafeti ile kaleye şekil verdi. Daha birkaç saniye geçmeden, kıyıya vuran küçük su dalgaları, kumdan kaleyi yıkıp atmıştı bile.

Olan bitene dayanamamıştı Hasan'ın babası. Hasan'ın yanına gitti ve omzuna dokundu. Hasan, babasının yanına geldiğini fark etmemişti. Hasan, kafasını kaldırıp baktı. Baba; "Oğlum kaleni niye suyun içinde yapıyorsun? Suyun dışına yap ki, su gelip kaleni yıkmasın." dedi.

Hasan, "Ben kalemi buraya yapacağım. Tanrı Denizini Geri Çeksin." dedi.

Adı Hasan İbni Sabbah; tarihin yazdığı en kanlı mücadele adamı. Terör, korku ve dehşetin babası. Şiddeti ve siyasi suikastları kurumsallaştırmış; her dönemde deha bir örgütçü, düşmanları için tehlikeli bir adam...

Tanrı Denizini Geri Çeksin, bir solukta okunacak bir roman...
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9789756132234
 • Yayınevi:
  Elips Kitap
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Edebi anlamda iyi bir eser olduğunu söyleyemeyiz. Sanki Hassan Sabah ile ilgili bilgiler internette toplanmış ve derlendikten sonra kitaplaştırılmış gibi. Nitekim yazar kitabın sonunda Hassan Sabah ile ilgili söylenecek çok fazla bir şey olamayacağını; çünkü eldeki kaynakların Moğollar tarafından yakıldığını söylüyor.