Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog

8,0/10  (12 Oy) · 
44 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.448 gösterim
Bir insanın Tanrı tarifini bilirseniz, o insanın potansiyelini bilirsiniz. İnsanın özlemleri, içindeki potansiyel gücü ve hayal gücü onun Tanrı anlayışını oluşturur. Tanrı insanın ulaşmak istediği her şey. Tanrı insanın olmak istediği yüce Ben'liği. Yazar, içindeki Ben'e Tanrı adını vermiş ve onunla konuşuyor. Herkes gibi: soruları sormayı bilen ve yanıtları işitmek için sabır gösteren herkes gibi. Çoğumuzun yapamadığını yani kendisiyle başbaşa kalmayı ve bu anlamda algıladıklarını yazmayı başardığı için, şimdi onun yazdıklarını okuyoruz, kendi yazdıklarımızı değil. İyi okumalar!
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1998
 • Sayfa Sayısı:
  246
 • ISBN:
  9789759452704
 • Çeviri:
  Nil Gün
 • Yayınevi:
  Ötesi Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Cmcmgkskz 
21 Mar 08:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her birimiz yaşamımızdaki her olayın yaratıcısıyız. Her birimiz Büyük Yaratıcı ile birlikte, bizi bu olaylara yönlendiren koşulların yaratıcısıyız.

Kitaptan 4 Alıntı

betül 
17 Nis 21:42 · Kitabı okuyor

"Seni seviyorum" dedikten sonra ilk endişe duyduğunuz şey karşılık alıp alamayacağınız. Eğer karşılık alırsanız bu kez de yeni bulduğunuz sevgiyi kaybedeceğiniz endişesini duymaya başlıyorsunuz. Ve tüm davranışlarınız reaksiyona dönüşüyor. Kaybetmemek için savaşma ve savunma.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 32)Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 32)
Mazlum İlhan 
04 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sözcükler en zayıf iletişim aracıdır. Yanlış yorumlamaya, yanlış anlaşılmaya en açık olandır. Neden mi böyle? Sözlerin doğasından. Sözler, yalnızca birtakım gürültülerdir; duyguların, düşüncelerin, deneyimlerin yerini alan gürültüler. Semboller, işaretler... Gerçekler değil.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 18)Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 18)
betül 
03 May 18:51 · Kitabı okuyor

Suçlamaktan daha da kötüsünü yapıyorsunuz. Seçmediğiniz şeylere zarar vermek için çaba gösteriyorsunuz. Onu yok etmeye çalışıyorsunuz. Uzlaşmadığınız bir kişi yer ya da şey olduğunda saldırıyorsunuz. Kendinize karşı gelen bir din varsa onu yanlış yapıyorsunuz. Size zıt bir düşünce varsa onunla alay ediyorsunuz. Sizin fikrinizin dışında bir fikir varsa onu reddediyorsunuz. Burada yanılıyorsunuz çünkü yarım bir evren yaratıyorsunuz. Diğer yarınızı reddettiğiniz için kendi yarınızı bile anlamıyorsunuz.

Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 104)Tanrı İle Sohbet 1: Alışılmadık Bir Diyalog, Neale Donald Walsch (Sayfa 104)