Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma

9,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
61 gösterim
“Her Zaman Hepinizle Konuşuyorum. Soru Kiminle Konuştuğum Değil.

Asıl Soru, Kim Dinliyor?”Dünyamız özellikle son yıllarda gitgide artan şiddet, öfke, savaş, doğal afet gibi pek çok olumsuz durumla karşı karşıya. Bu noktada inançlarımızı, yaşama amacımızı, en önemlisi de dünyanın ve evrenin geleceğini sorgulamaya başlıyoruz. Dünya nereye gidiyor? Barış ve huzur yakarışlarımız bir yanıt bulacak mı? Uzayda bizden başka bir yaşam formu var mı? Daha iyi bir yarın ve mutlu bir yaşamın anahtarı ne? Aslında ölüm diye bir şey yok mu? Türümüz tehlikede mi? Ve sonsuz evrende “gerçekten kim olduğumuzu” bulabilecek miyiz?Tanrı ile Sohbet - Gerçek & Son Buluşma - Uyanışın Başlangıcı tüm bu bilinmezliklere bambaşka bir kapı açıyor. Tanrı ile Sohbet serisinin olağanüstü yazarı Neale Donald Walsch, yıllar sonraki bu son sohbette Üçüncü Daveti, Gelişkin Varlıklar adını verdiği uzaylıları, Başka Boyutları, Türlerin Uyanışını ve en önemlisi Tanrı’yı daha iyi anlamamızı sağlayacak tüm yeni bilgileri tek bir kitapta toplayarak, serinin bir özetini de kaleme alıyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2017
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786059624121
 • Çeviri:
  Eda Aksan Pak
 • Yayınevi:
  Aya Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hüseyin Ankara 
07 Oca 21:27 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Serinin son kitabını okumaya başladım, bu kitap son karşılaşma...Kitap sitede ekli olmadığı için biraz geç yazmak zorunda kaldım.

Kitabı açıp daha ilk sayfadaki "Her zaman hepinizle konuşuyorum.Sorun kiminle konuştuğum değil.Asıl soru, kim dinliyor?" diye giriş yaptıktan sonra heyecanlandığım ve sabahtan beri başından kalkamadığım kadın olsaydım kesin aşık olacağım adamın kitabı :)

Çevirmen Eda Aksan Pak tabiki Türkiye'de bence en iyilerden şüphesiz tartışmaya bile gerek yok ilk kitabını 15 yaşında çeviren bir çevirmenden bahsediyoruz diyeceğim ama bu kadın çevirmenden çok herşey..(bir fotoğrafçı,yazar,.modacı ve editör gibi).

Kitabı okurken alıntılarda sayfa ve yayın evini yazmaya özen göstereceğim malum bazı arkadaşlar bu konuda sıkıntılıymış bizde onları kırmayalım..:)

Bu arada Ankaralı değilim devamlı mesaj atmaktan vazgeçin soyadım Ankara..

Furkan 
11 Oca 21:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tüm serisini büyük bir merakla okuduğum bu eser bana yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Reenkarnasyondan devletlere, uzaylılardan öteki dünyaya kadar hemen hemen her konuya soru cevap şeklinde değiniyor. Sadece spiritüalizme ilgi duyanların değil her insanın okuması gereken bir seri.

Kitaptan 16 Alıntı

Hüseyin Ankara 
 07 Oca 22:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

30. Soru: İnsanlığın on illüzyonu nedir?
1.ihtiyaç
2.başarısızlık
3.uyuşmazlık
4.yetersizlik
5.zorunluluk
6.yargı
7.kınama
8.koşulsallık
9.üstünlük
10.cehalet

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 287 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 287 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 22:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Doğru yada yanlış diye birşey yoktur. Sadece işe yarayan ve işe yaramayan vardır.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 137 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 137 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 22:34 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

8.soru: Üç gerçeklik yasası nedir?
1.Düşünce yaratıcıdır.
2.Korku benzer enerjiyi çeker, neden korkarsanız onu kendinize çekersiniz.
3.Sevgi her şeydir.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 282 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 282 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 21:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Neden "adaletsizlik" adını verdiğiniz şeyi düzeltmek için cennete güveniyorsunuz?Tazeleyici,temizleyici yağmur göklerden inmez mi?

Evet.

Ve bazen sana diyorum ki:yağmur hem adilin hemde adaletsizin üstüne düşer.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 134 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 134 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
 07 Oca 22:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Pekâlâ,işte benim aracılığımla ortaya çıkan ikinci yöntem.Buna,'Yaşamın dört esas sorusu' adını veriyorum.
1-Ben kimim?
2-Neredeyim?
3-Neden olduğum yerdeyim?
4-Bunula ilgili ne yapmayı niyet ediyorum?

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 230 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 230 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
 07 Oca 22:28 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kimse hiçbir şeyi sevgisizlik üzerinden yapmaz. Yaptıkları her şeyi sevdikleri için yaparlar.

Ne?

Bunu sakın unutma: Her eylem, sevgi eylemidir. Bu istisnasız herkes için geçerlidir.

Katil? Tecavüzcü? Hırsız? Dini fanatik? Irkçı bağnaz? Politikacı zorba? Dolandırıcı? Yalancı?
...
Canlıların her karar ve eylemin arkasında bir şeyin sevgisi vardır.
Tek yapmanız gereken bazı insan ya da grupların bir şeyi neden yaptığını sorgulamak: Neyi bu kadar çok seviyordun ki, bunu yapmak zorunda hissettin?
Sorun sevgisiz insanlar değil, sorun nasıl seveceğini bilmeyen insanlar.
Bu onların eylemlerini meşrulaştırmaz ama açıklar.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 250 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 250 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 22:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

12.Soru: Ruhun amacı nedir?
Kendiyle ilgili en büyük kavramını en büyük deneyime dönüştürmek.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 283 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 283 - Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 22:01 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Anladığım kadarıyla bizim toplumumuzun sorunu;daha en başından her insanın seçimleriyle ve eylem yoluyla,her koşulda"adaleti uygulamak" yerine "adaletsiz"bir durum gerçekleştikten sonra"adalet" arıyor olmamız.

Tam isabet! Tam üstüne bastın! Adalet tepki değil,harekettir.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Ayakitap)
Hüseyin Ankara 
07 Oca 22:17 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Enerji alışverişini sağlayan ne?

Sevgi...
Dilinizde"sevgi"olarak tanımladığınız duygu enerji parçacıklarını birbirine çeker, bir araya gelmelerini ve karşılıklı değişmelerini sağlar.

Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 248 - Ayakitap)Tanrı İle Sohbet-Gerçek ve Son Buluşma, Neale Donald Walsch (Sayfa 248 - Ayakitap)
2 /