Tanrı Küçük Günahları Affeder

8,4/10  (12 Oy) · 
27 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.020 gösterim
Johnny hayatı erken yaşta öğrenmişti. Ona birileri neden böyle farklı göründüğünü, neden böyle durgun olduğunu, gözlerinin ferinin neden söndüğünü sorduğunda böyle diyordu. Hayatı erken öğrenmişti...

Bir yıl önce Alyssa ortadan kaybolmuştur ve herkes onun öldüğüne inanmaktadır. Tek bir kişi dışında: On üç yaşındaki ikiz erkek kardeşi Johnny. Polisin hiçbir sonuca ulaşamaması, Johnny'yi harekete geçirir. Yaşadığı bölgedeki suçluları tek tek gösteren bir harita üzerinde her birinin izini sürmeye başlar. Alışkanlıklarını, işlerini, seyrettikleri televizyon programlarını ve hatta kaçta yattıklarını bile öğrenecek kadar takıntı yapar. Bir tanesi bile alışılmışın dışında bir şey yapsa Johnny fark ederdi.

Johnny ve Jack… Ayrılmaz iki arkadaş. Birbirlerine ölümüne bağlılardı. Ancak hayat ikisi için bir çember değildi, köşeleri vardı. Bir son ve bir başlangıç arasına sıkışmış iki gözüpek çocuğun, hayatlarını etkileyecek bir gizemi çözmeye çalışmaları bu köşelerden yara almadan geçmeleri demekti. Onların gidebileceği en uzak nokta ise Tanrının işaretlediği yerdeydi.

Dokunaklı ve aynı zamanda bilinmeyenlerle dolu, sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786054629473
 • Orijinal Adı:
  The Last Child
 • Çeviri:
  Harun İçöz, Nazlı Tüzüner
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
sevinç eroğlu keskin 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

asla unutamayacağım bir kitap. kendi çıkarları uğruna , gözlerinin önünde bir ailenin yok olmasını seyredebilen ruhsuz iki insan müsveddesinin sebep olduğu bir dram. kesinlikle okunmalı.

selin 
23 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Etkileyici ve çok güzel bir kitaptı. Okuduğum yazarların neredeyse tamamı kitaplarını pek hoş olmayan şekilde bitirmelerine rağmen John Hart kesinlikle çok güzel bitirmiş. Bu yüzden kitabın en beğendiğim yeri sanırım son cümlesiydi. Okunması gereken bir kitap.

Seher 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap. Son günlerde okuduğum ve beni en çok etkileyen kitap kesinlikle bu. Kitapliginizda kesinlikle olmalı .yazarın anlatımı, çeviri çok güzel.

Nurhan Işkın 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en güzel kitaplardan biri...Bir çocuğun gözünden kardeşinin kayıp oluşu ,duyguları çok güzel anlatılmış.Baba yok ,anne psikolojik olarak kaybolmuş.Küçücük bir yüreğin,büyük araştırmasına hayretler içinde şahit olacaksınız.Polisiye tarzın da sürükleyici bir kitap...

Gül yalçın 
06 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

kardeşin kardeşe olan inancı ve sevgisi çok güzel işlenmiş..

seyra 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

yavaş başlayan ama adım adım ilerledikçe insanı saran bi kitap. okurken insan kendi çıkarları için bi ailenin yok olmasına göz yumanlara lanet ederek ilerliyor. insanoğlu ne kadar çıkarcı bi yaratık diye tekrar tekrar soruyor kendine. sanki okumuyorsunuz izliyorsunuz.. sayfalar geçtikçe ve geriye dönüp baktığınız da çaresizliği, johnny nin , annesinin nasıl umut ederek , acı çekerek yaşadığına şahit olurken acılarında onlarla beraber nefesiniz kesiliyor. insanın içine işleyen çok iyi bir serüven. kesinlikle okunması gerekenler.

Elif Küçükler 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Severek okudum kitabı merakımı hep canlı tuttu tam olarak tanıtımdaki gibi işlememiş konuyu yazar ama yine güzeldi tavsiye ederim...

Altan Akkaya 
13 Kas 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Polisiye macera sevenlere tavsiye ediyorum oldukça güzel ve sürükleyici bir kitap

Kitaptan 4 Alıntı

Nurhan Işkın 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Saat altı civarında cesetler torbalanmıştı.Siyah parlak torbalar sedyelerle dışarı çıkarılırken Hunt verandada bekliyordu.Durgun karalık gökyüzünün altında renksiz gibi görünen sokağa ve bahçeye baktı.Henüz güneşin doğmasına vakit vardı ama yaklaştığını hissedebiliyordu. Demir yolunun ötesindeki ağaçların tepelerine gri ışıklar yansımaya başlamıştı.Doğuda gökyüzü yeni bir günün başlangıcını işaret ediyordu.Her yer polis arabaları ile doluydu.

Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 184)Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 184)
seyra 
 06 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

hunt
Hunt üzerine çöken karanlik kasirgasini hissedebiliyordu ama kendini birakmadi. Ve bu ona bir an daha kazandirdi. O ani bencilce kullandi. Katherine Merrimon' u ve onun acılı bomboş gözlerini düşündü.
Şu anda başka hiçbir şey umurunda değildi...

Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 150)Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 150)
seyra 
10 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Suç ne kadar acimasizsa ihanet de o derece korkunç olur...

Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 439)Tanrı Küçük Günahları Affeder, John Hart (Sayfa 439)