Tanrıçanın Mirası Goddess Test #3

8,4/10  (23 Oy) · 
59 okunma  · 
16 beğeni  · 
702 gösterim
Aşk ya da yaşam.

Henry ya da çocuğu. 

Ailesinin ya da dünyanın sonu.

Kate bir tercih yapmak zorunda...

Kate Winters, dokuz ay süren bir esaret boyunca kıskanç bir tanrıçaya, intikam peşinde olan bir Titan'a ve hiç beklemediği bir gebeliğe rağmen ayakta kalmayı başardı. Şimdi Tanrılar'ın Kraliçesi doğmamış çocuğunu elinden almak istiyor ve Kate'in onu durdurması olanaksızdı; Kronos ile bir pazarlık yapana dek.

Titanlar'ın Kralı Kronos, Kate'in sadakati ve bağlılığına karşılık insanlığı bağışlayacak ve Kate'in çocuğunun kendisinde kalmasına izin verecektir. Ancak yine de Henry'yi, Kate'in annesini ve konseyin geri kalanını yok etmeye kararlıdır. Kate anlaşmayı reddettiği takdirde ise dünya üzerindeki en son tanrı ve ölümlü kişi yok olana dek dünyayı yerle bir edecektir.

Sevdiği herkesin kaderi omuzlarındayken Kate imkânsız olanı başarmak zorundadır: Evrendeki en güçlü varlığı yenmenin bir yolunu bulmak, hem de sahip olduğu her şey pahasına olsa bile. Bedeli ölümsüzlüğü olsa bile.

"Okuyucular şaşırtıcı ve bazen de zorlu yeni gerçekliği ile yüzleşen; yaşam, ölüm ve saplantıların oluşturduğu tehlikeler ve sevginin gücü hakkında yepyeni ve yürek parçalayıcı fikirler edinen Kate ile aralarında bir bağ kurmakta zorlanmayacaklar."
-Booklist-

Anlatım gayet başarılı ve Kate açıklanamayan durumlarla yüzleşmek ve onların üstesinden gelmek konusunda çoğu karakterden daha yetenekli bir kahraman."
-Publishers Weekly-

"Tanrıça, hikâyeyi özüne döndürülmüş Yunan mitleri ile donatarak paranormal içerikli gençlik kitaplarına yepyeni bir soluk getiriyor."
-Renee C. Fountain, New York Journal of Books-

"Carter'ın eserini okumak tam bir zevk -kısa ve öz, temiz, açıklayıcı. Tanrıça'nın Savaşı kesinlikle elinizden bırakamayacağınız kadar sürükleyici, insanı sürekli merak, ıstırap, şaşkınlık, hayal kırıklığı ve evet, romantizmin doruklarında bırakan bir yapıt."
-YA Reads-
(Tanıtım Bülteninden)
 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055358402
 • Orijinal Adı:
  The Goddess Inheritance
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
H. Zeliha 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Distopik olması ile birlikte savaşın ve kurtuluşun harika anlatıldığı bir kitap. Güzel bir kurgu ve karakterlerle ele alınmış. Okurken keyif aldım. Okumayanlara tavsiye ederim.

Serpil Ağ 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın, kendisine özgü olarak yarattığı dünyayı beğendim. Başarılı ve merak uyandırıcı bir anlatımla, mitoloji ile yedi ölümcül günahı mükemmel bir şekilde harmanlanmış. Ayrıca, bir önceki kitapta, Henry'nin Kate karşı neden çekimser davranışlar sergilediği , Persephone'nin Henry'e karşı olan hislerinin derinliği kısacası örtülü kalmış bir çok soru da gün yüzüne çıkmakta. Mitolojiyi sevenler okumalısınız...

Zeynep Buse Küçük 
14 Ağu 16:32 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Tanrıça Serisi çok güzel olmamakla beraber benim sevdiğim bir seri oldu. Özellikle Yunan Tanrıları'nın modernleştirilmiş hallerini okumak çok iyiydi. Entrika, oyun, hırs bir an bile eksik olmadı. Yer yer beni sinir etmesine rağmen Kate'i de sevdim. Geç kavuştuğu ailesi için her şeyi yaptı. Hatta elinden gelenden fazlasını yapmaya çalıştı.

Ama ben en çok ilk kitabı sevmiştim. Diğer kitaplar aksiyon bazında düşünüldüğünde daha yoğundu ama ilk kitap kadar sevdirmedi kendini.

Kısacası beklentiniz çok yüksek olmasın ama mitolojik ögelerle dolu, sürükleyici bir hikaye okumak istiyorsanız size Tanrıça Serisi'ni öneririm.

Aslı Murat 
10 Tem 08:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güzel bir seriyi bitirmenin mutluluğunu ve hüznünü yaşıyorum...Ben #tanricaserisi ni çok sevdim zira mitoloji ile ilgili olunca sevmemem mümkün değildi...Sevgi,sadakat,ihanet,ölüm,sonsuz yaşam, fedakarlık....dolu dolu bir seri...Kurgusu,akıcı dili ve tanri,tanricalar arasindaki bitmeyen heyecan verici olayları severek okudum... Bu seriye şans verin derim....nacizane okuyun efendim...

gamze türk 
14 Ağu 15:46 · Kitabı okudu · 70 günde · Beğendi · 4/10 puan

Evet serinin son kitabı olan "Tanrıçanın Mirası" bitmiş bulunmakta.
Beklentilerimin biraz altındaydı. Böyle bir seriye böyle bir sonu hiç yakıştıramadım açıkçası. Daha sağlam bir son beklerdim. Ama buna rağmen kitap muazzamdı.

Fantastik kurgu sevenlerin mutlaka alıp kütüphanelerine eklemesi gereken bir seri. İşin içine birde mitoloji girince tadından yenmiyor. Serinin bir diğer eksikliği ise tanrı ve tanrıçaların gerçek adlarını değilde farklı karakter adlarını kulanmalarıydı. Hangisi kim diye bakarken küçük bir kargaşaya yol açtı.
Kitabın dili diğer iki kitapta da olduğu gibi akıcı ve merak uyandırıcıydı. Serinin ikinci kitabı olan "Tanrıçanın Savaşı" bence bu kitabın adı olmalıydı. Çünkü savaş konusu son kitapta daha baskın bir şekilde işlenmişti.

Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
Kate titanların elindedir. Ve titanların tanrısı kate 'ye fena halde kafayı takmış durumda. Konsey savaşı kazanmak için hiçte hoş olmayan stratejiler peşinde koşuyor. Fakat kate oğlunu, kocasını ve tanrıları kurtarmak için bazı şeyleri hiçe sayma noktasındadır. Kayıplar verilse de, umutlar yitirilme noktasına gelse de kate 'nin inancı bütün oyunu alaşağı edebilecek noktada. Peki ya kayıplar veren kendisiyse..

Tek solukta okuyup bitireceğiniz bir seri. Her sayfasında heycanınız ve merakınız daha da yükselecek. Aşkın, savaşın, ve tanrıların gizemli dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?
O zaman kitaplarınıza sıkıca sarıl ve olinposun büyüleyici topraklarına ayak basın. Mutlulukla kalın. Bol kitaplı günler.

Kitaptan 4 Alıntı

Sibel İmamoğlu 
12 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sadık olduğum tek kişi varsa, o da sensin. Onu mutlu edecek şeyler söylüyor olabilirim, ama senin gülümsediğini görmek için yaşıyorum.

Tanrıçanın Mirası, Aimee Carter (Sayfa 147)Tanrıçanın Mirası, Aimee Carter (Sayfa 147)
Zeynep Buse Küçük 
14 Ağu 16:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Seni seviyorum. Bazen insanı çileden çıkaracak kadar iyi kalpli olsan da.

Tanrıçanın Mirası, Aimee Carter (Sayfa 323 - Ephesus Yayınları, Henry)Tanrıçanın Mirası, Aimee Carter (Sayfa 323 - Ephesus Yayınları, Henry)