Tanrıçanın Mirası Goddess Test #3

8,6/10  (16 Oy) · 
44 okunma  · 
10 beğeni  · 
665 gösterim
Aşk ya da yaşam.

Henry ya da çocuğu. 

Ailesinin ya da dünyanın sonu.

Kate bir tercih yapmak zorunda...

Kate Winters, dokuz ay süren bir esaret boyunca kıskanç bir tanrıçaya, intikam peşinde olan bir Titan'a ve hiç beklemediği bir gebeliğe rağmen ayakta kalmayı başardı. Şimdi Tanrılar'ın Kraliçesi doğmamış çocuğunu elinden almak istiyor ve Kate'in onu durdurması olanaksızdı; Kronos ile bir pazarlık yapana dek.

Titanlar'ın Kralı Kronos, Kate'in sadakati ve bağlılığına karşılık insanlığı bağışlayacak ve Kate'in çocuğunun kendisinde kalmasına izin verecektir. Ancak yine de Henry'yi, Kate'in annesini ve konseyin geri kalanını yok etmeye kararlıdır. Kate anlaşmayı reddettiği takdirde ise dünya üzerindeki en son tanrı ve ölümlü kişi yok olana dek dünyayı yerle bir edecektir.

Sevdiği herkesin kaderi omuzlarındayken Kate imkânsız olanı başarmak zorundadır: Evrendeki en güçlü varlığı yenmenin bir yolunu bulmak, hem de sahip olduğu her şey pahasına olsa bile. Bedeli ölümsüzlüğü olsa bile.

"Okuyucular şaşırtıcı ve bazen de zorlu yeni gerçekliği ile yüzleşen; yaşam, ölüm ve saplantıların oluşturduğu tehlikeler ve sevginin gücü hakkında yepyeni ve yürek parçalayıcı fikirler edinen Kate ile aralarında bir bağ kurmakta zorlanmayacaklar."
-Booklist-

Anlatım gayet başarılı ve Kate açıklanamayan durumlarla yüzleşmek ve onların üstesinden gelmek konusunda çoğu karakterden daha yetenekli bir kahraman."
-Publishers Weekly-

"Tanrıça, hikâyeyi özüne döndürülmüş Yunan mitleri ile donatarak paranormal içerikli gençlik kitaplarına yepyeni bir soluk getiriyor."
-Renee C. Fountain, New York Journal of Books-

"Carter'ın eserini okumak tam bir zevk -kısa ve öz, temiz, açıklayıcı. Tanrıça'nın Savaşı kesinlikle elinizden bırakamayacağınız kadar sürükleyici, insanı sürekli merak, ıstırap, şaşkınlık, hayal kırıklığı ve evet, romantizmin doruklarında bırakan bir yapıt."
-YA Reads-
(Tanıtım Bülteninden)
 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055358402
 • Orijinal Adı:
  The Goddess Inheritance
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
H. Zeliha 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Distopik olması ile birlikte savaşın ve kurtuluşun harika anlatıldığı bir kitap. Güzel bir kurgu ve karakterlerle ele alınmış. Okurken keyif aldım. Okumayanlara tavsiye ederim.

Serpil Ağ 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın, kendisine özgü olarak yarattığı dünyayı beğendim. Başarılı ve merak uyandırıcı bir anlatımla, mitoloji ile yedi ölümcül günahı mükemmel bir şekilde harmanlanmış. Ayrıca, bir önceki kitapta, Henry'nin Kate karşı neden çekimser davranışlar sergilediği , Persephone'nin Henry'e karşı olan hislerinin derinliği kısacası örtülü kalmış bir çok soru da gün yüzüne çıkmakta. Mitolojiyi sevenler okumalısınız...

Kitaptan 3 Alıntı