Tanrıçanın Savaşı Goddess Test Serisi 2

8,6/10  (27 Oy) · 
76 okunma  · 
20 beğeni  · 
928 gösterim
Kate Winters ölümsüzlüğü hak etti.

Ama hayatını Ölüler Diyarı'nda, Henry ile birlikte geçirmek istiyorsa bunun uğruna savaşması gerekecek.

Bütün olanlar içerisinde, ölümsüzlüğü kazanmak en kolayı olmuştu. Kate, artık Ölüler Diyarı Kraliçesi olarak taç giymek üzere olmasına rağmen, kendisini her zamankinden çok daha yalnız hissetmektedir. Ölüler Diyarı'nın hükümdarı olan Henry'ye karşı duyduğu sevgi günden güne büyürken, Henry ona karşı gittikçe mesafeli ve gizemli davranmaya başlamıştır. Kate'in taç giyme töreninin tam ortasında, evrende kendisini öldürebilecek kadar güçlü olan tek varlık tarafından alıkonur: Titanların Kralı, Kronos.

Diğer tanrılar her birinin sonunu getirebilecek olan savaşa hazırlanırken Henry'nin Tartarus'dan kurtuluşu yalnızca Kate'in elindedir. Ama Ölüler Diyarı'nın sonsuz mağaraları içinde yolunu bulabilmesi için, geleceğini tehdit eden tek kişiden yardım talep etmelidir. 
Henry'nin ilk karısı, Persephone. 

Ya ölümsüzlük ebedi değilse?

"Kate, açıklanamayan olaylara göğüs gererek onlarla başa çıkabilecek bir kahraman."
-Publishers Weekly-

"Yunan mitlerinden Persephone'nin hikâyesine bu sürükleyici ve çağdaş yaklaşım romantizm, gizem ve merak unsurları yanında çok yönlü ve sempatik bir başkaraktere sahip."
-Booklist-

"Kesinlikle benzersiz, yenilikçi ve büyüleyici."
-bewitchedbookworms.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  297
 • ISBN:
  9786055358242
 • Orijinal Adı:
  Goddess Interrupted
 • Çeviri:
  Gökçe Çiçek
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Leyla yüksel 
19 Ağu 03:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ALLAH SENİN BELANI VERSİN HENRY tüm kitabı senin kızı sevip sevmediğini anlamaya çalışarak diken üstünde ve ağlayarak geçirdim. Umarım titanlardan biri sen YER

Aliye T 
17 Ağu 23:25 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap ne ara bitti anlamadım... hemen üçüncüye başlamam lazım kendime hakim olamıyorum :) vaziyet öyleki yazarın diğer kitapları da tam seri olarak kitaplıktaki yerlerini alacaklar :) herkese keyifli okumalar efenim :)

gamze türk 
14 Ağu 15:44 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Evet serinin ikinci kitabı da bitti. En az ilk kitap kadar soluksuz okudum diye bilirim. Bazı yerlerde sıradanlaşıp baydığıda olmadı değil. İkinci kitapta genelde daha çok hades ve kate arasında olan ilişki ele alınmıştı. Birde tabiki titanlar. Dili diğer kitap gibi akıcı ve sürükleyiciydi. İnsan keşke gerçek olsalar demeden edemiyor.

Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
Üç ay sona erer ve kate koşa koşa hadese gider fakat hiç bir şey umduğu gibi gitmez. Bir yandan titanlar diğer yandan persephone ve hades. Savaş kapıda ve katenin bir karar vermesi gerekir. Herşey yoluna girdi derken hiç ummadığı bir yerden hiç ummadığı bir olay baş gösterir. Şimdi herşey kate için daha da dayanılması güç bakalım güzel tanrıçamızı serinin son kitabı olan 'tanrıçanın mirasında' neler bekliyor. Kitaplarınıza sıkı sarılın nefes kesen bir maceraya atılmak üzereyiz... Bol kitaplı günler

Kitaptan 3 Alıntı