Tanrılar Okulu

8,7/10  (33 Oy) · 
84 okunma  · 
37 beğeni  · 
3.061 gösterim
"Bir Oluş Okulu kuracaksın,

Gerçekleştirecek düşü olanlar için bir Üniversite...

Bireylerin, Düş`ün var olan en gerçek şey olduğunu, insanın gerçeklik olarak adlandırdığı şeyin, kendi düşünün yansımasından başka bir şey olmadığını öğrenebilecekleri bir Okul.

Bir sorumluluk Okulu oluşturacaksın,

Uygulamacı düşleyenler; eylem filozofları için bir Okul,

Mutluluğun ekonomi olduğunu, refahın, uyumun ve güzelliğin her insanın doğuştan hakkı olduğunu öğrenecekleri bir okul...

Sonu olmayan bir Okul oluşturacaksın...

Bir Tanrılar Okulu...

Bu Okul, Benim adımlarımla,

Benim nefesime sahip olacak.

Hiçbir saldırıdan korkma!

Dış dünyadan gelen bir saldırı,

gerçekten anlamak ve değişmek isteyenler için çok değerli bir armağandır.

En acımasız olan dahil her zarar veren saldırı, sadece,

kendi kendine düşleyip eyleme geçirdiğin bir iyileşme süreci olarak meydana gelebilir."
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  443
 • ISBN:
  2880000110545
 • Orijinal Adı:
  The School for Gods
 • Çeviri:
  Nehir Ötgür
 • Yayınevi:
  Sinedie Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 20 günde · 10/10 puan

Bu kitap herkese göre bir kitap değil demekle başlamak istiyorum. Çünkü insanların hayatlarında yaptıkları bir çok yanlışı yüzüne vuruyor. Sert eleştirilen olduğu bir kitap. Birde din konusunda keskin düşünceleriniz varsa ne kendinizi eziyet edin nede kitabın değişik felsefesini yerin.
Kitaba gelince dil bakımdan ağır ve edebi yönü bakımından zengin. Kurguda yer yer boşluklar olsa da genel itibariyle güzel ve konu olarak insanlığın kuantum'da olumlu düşünmenin genel olarak getirileri , insanların kendi kendine vücuduna verdiği besin veya nefes almadaki yanlışlıklar ve kendi kendimizi pasivize ettiğimiz üzerinde genel özeti bence.
Özel olarak bazı noktalarda mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Son kısım bence biraz aceleye getirilmiş ve büyük kitlesel bir duruma geleceğini düşünmüyorum. Çünkü çoğu insanda geniş hayal kurma kapasitesi yok. Eğer okuyup felsefesini beğenirseniz kesinlikle kendinize bir Dreamer bulun. Çünkü mantıksal olarak kabul etseniz bile kitapta çokça bahsedildiği gibi içimizdeki tembellik çok fazla bahane üretecektir. Son olarak da eğer hayatınızdan memnun değilseniz ve kötüye doğru gidiyorsa kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Çok denedim okumayı, araya başka kitap koydum, geri döndüm baştan aldım olmadı olmadı. Yaklaşık 150 sayfasını okudum ve kitabın bendeki özeti şu: her şey içinde, çevrendeki nesneler senin evrendeki yansıman. Kahramanımızın da bütün bu tekrar laflardan sonra nevri dönüyor bedeni sarsılıyor vb. Belki bana göre değildi kitap.
Kesinlikle hitap ettiği bir kesim vardır. Kitaba kötü demiyorum. Sakin kafayla hep aynı şeyleri döndürüp döndürüp okumak isteyenler için ideal bir kitap.

"Düşle, düşle, düşle...
asla düşlemekten vazgeçme.
Gerçeklik arkasından gelecektir”

Kitap kesinlikle ,tam bir yastık yanı kitap.
Al bu kitabı hem oku hem de yanında yat:)
Yazar özetle diyor ki, sadece bu an var, kutsal, sonsuz ve herşeye kadir olan bu an
Onu iyi kullan, Çünkü o senin tek şansın diyor.
Başarın üzerindeki tek engel sensin diyor!
Dünyayı kurtarmaktan vazgeç, kendini kurtar dostum diyor.
Düşlerine, dileklerini dikkat et ! onlardır bu dünyayı şekillendiren diyor.
Dünyada savaş ve nefret varsa, bu senin düşlerinde olduğu için var diyor.
Çok haklı bence de,
kime sorsan dünyadaki savaş ve nefrete hayır der...
Ama kendi kişisel dünyasında,günlük hayatında hep nefreti besler!

Ümran Canoğlu 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitabı kişisel gelişim kategorisinde tek geçerim felsefik yanı ağır bassa da kitap okumayı sevenlerin beğenerek okuyacağını düşünüyorum

Sinan Fırat 
20 Tem 2015 · Kitabı okuyor · 10/10 puan

Kesinlikle aceleye getirilip okunacak bir kitap değil.. Her cümlenin altını çizerek okuyorum.Ders kitaplarına bile bu kadar çalışmamıştım :)

tuğçe tarakçı 
30 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yoğun düşünceler içeren bir kitap okumak için zihninizi boşaltmanız lazım. Ve kendinizi sorgulamaya hazır olun..

Selim TURAN 
 06 Kas 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta çok bunaldınız, kapana kısıldınız, çıkış yolu bulamıyor musunuz? Size bir sızıntı bir kapı aralığı mı gerekli. Anahtar arıyorsanız, Tanrılar Okulunu alın ve okuyun. Biliyorum sıkılacaksınız belki başlangıçta biraz ilerleyin, biraz daha sonra biraz daha, sayfalarda her ilerlediğinizde çıkış yolu yok dediğiniz kapı ardına kadar açılmaya başlayacak...Başlangıçta okumakta zorlandığım, ancak farklı bakış açısı oluşturan bir kitap. Bu kitabı iki kez okudum. Her kütüphane de bulunması gereken bir kült. Özellikle Dreamer gibi farklı varlıkların böylesi bir kitapta aktör olarak başarıyla yer aldığı bir kılavuz olarak işlenmiş. Hayatınızda bazı filmler vardır defalarca seyredebilirsiniz, işte bazı kitaplar vardır kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken ve tekrar tekrar okumanıza rağmen her seferinde yeniden okuyormuş gibi hissedeceğiniz değerli bir kitap, hayatınıza yön verecek kişisel gelişim kılavuzu demek daha doğru olacak sanırım....

Hakan Denizyılmaz 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 488 günde · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça ağır okunması gereken ve kişinin kendi gelişimi yolunda muhakkak okuması gereken bir kitap. Günümüz şartlarında belki bazı konularda güncelliğini yitirmiş durumda ama genelleme yapmadan, önyargılardan arındırılarak okuduğunuzda yaşanmışlıklara ışık tutuyor. Anın önemini, istenen şeylerin bir bütün halinde istenmesinin gereğini ve düş kurmaktan vazgeçmenin hayattan vazgeçmekle eşdeğer olduğunu görüyor, buna göre dersleri alıp hayatta ne istediğimizi iyi bilmemiz gerektiğini açık açık söylüyor.

Kitap okumak 
 30 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

´Allah´tan başka güvendiğiniz her şey sizin ´Put´unuzdur ´´ demişler. Bu kitapta kendi elimizle yarattığımız ´Tanrılardan´ kurtulup, ''Bir'' olana ulaşmak gerektiğini hatırlatan felsefi bir eser. Ancak bu konulara çok ilgili değilseniz, okuması biraz zor gelebilir, Okumak için emek isteyen kitap, verilen emeğin karşılığını da fazlası ile veriyor.

Volkan YILDIRIM 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Birçok kişisel gelişim kitabı okudum. İçlerinde en dolu olanı diyebilirim. Bunun yanında en ağır dille yazılmış olanı da diyebilirim. Altını çizerek okudum.. Dönüp tekrar okudum. Anlaşılması gerçekten çok zor. Bu birazda tercümeden kaynaklı diye düşünüyorum. Ama mutlaka okunmalı

2 /

Kitaptan 98 Alıntı

Bir insana ömründe en fazla bin defa dolunayı izleme fırsatı verilir, ama büyük bir olasılıkla bu insan, yaşamının sonunda onu bir kez bile izleme zamanı bulamamış olacaktır.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (Sayfa 38)Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (Sayfa 38)
rego 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dışarıda karşılaştığın engeller içinde taşıdığın sınırlardır. Sen de korkuyu ve endişeyi yaratanlar bu olanlar değil, aksine bu olanları yaratanlar senin korku ve şüphelerindir

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

Dünya, senin onu düşlediğin gibidir; o bir aynadır. Dışarıda kendi dünyanı bulursun, yarattığın, düşlediğin dünyayı. Dışarıda kendini bul! Git ve kim olduğunu gör... Diğerlerinin, senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, cehaletinin yansıyan görüntüleri olduğunu keşfedeceksin... Değiş... ki dünya değişsin.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

“İnsanın, içindeki kendi kötülüğünün, kendi kabahatinin farkına varması, çoktan bir iyileşmedir.”

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

“İnsan kendi aptallığını görmeyi istemez ve kendi düşüncelerinin ne denli yıkıcı olduğunu kabul etmez”

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

“Kitle bir hayalettir. Her şeyden ve her olaydan etkilenen bir düzenektir. Ne inancı, ne iradesi vardır. Bir şey yaratmayı bilmez. Zaten bugüne kadar yarattığı bir şey de yoktur. Onun işlevi, varoluş nedeni, yıkmaktır. Birey ve kitle aynı gerçeğin iki farklı yüzüdür, aynı motorun iki pistonu gibidir. Birey yaratır, kitle yıkar. Bunlardan hangisine ait olacağını sen seçeceksin. Birey tek gerçektir, dünyanın tadı tuzudur.”

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

“Yaptığı işi seven insanlar, bağımlı değildirler. işini seven kişinin satacak zamanı yoktur. Yalnızca yaptığı işi SEVMEYEN kişiler ücret karşılığında bir işte çalışabilirler. SEVEREK çalışan kişiye paha biçilemez.

Ücretle çalışanların en büyük yanılgılarından biri, verdiklerinin karşılığında bir bedel alacaklarını sanmalarıdır. Oysa bir gelir sayılan bu maaş, hasarların ancak kısmi ve çok mütevazı bir tazminatıdır”

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

Kitapla ilgili 1 Haber

Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti
Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti Dünyada uzun süre best seller olan 500 binin üzerinde satan “Tanrılar Okulu”nun yazarı Stefano D’Anna İtalya Como’da hayatını kaybetti.