Tanrılar Okulu

8,6/10  (65 Oy) · 
136 okunma  · 
77 beğeni  · 
4.337 gösterim
"Bir Oluş Okulu kuracaksın,

Gerçekleştirecek düşü olanlar için bir Üniversite...

Bireylerin, Düş`ün var olan en gerçek şey olduğunu, insanın gerçeklik olarak adlandırdığı şeyin, kendi düşünün yansımasından başka bir şey olmadığını öğrenebilecekleri bir Okul.

Bir sorumluluk Okulu oluşturacaksın,

Uygulamacı düşleyenler; eylem filozofları için bir Okul,

Mutluluğun ekonomi olduğunu, refahın, uyumun ve güzelliğin her insanın doğuştan hakkı olduğunu öğrenecekleri bir okul...

Sonu olmayan bir Okul oluşturacaksın...

Bir Tanrılar Okulu...

Bu Okul, Benim adımlarımla,

Benim nefesime sahip olacak.

Hiçbir saldırıdan korkma!

Dış dünyadan gelen bir saldırı,

gerçekten anlamak ve değişmek isteyenler için çok değerli bir armağandır.

En acımasız olan dahil her zarar veren saldırı, sadece,

kendi kendine düşleyip eyleme geçirdiğin bir iyileşme süreci olarak meydana gelebilir."
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  443
 • ISBN:
  2880000110545
 • Orijinal Adı:
  The School for Gods
 • Çeviri:
  Nehir Ötgür
 • Yayınevi:
  Sinedie Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 20 günde · 10/10 puan

Bu kitap herkese göre bir kitap değil demekle başlamak istiyorum. Çünkü insanların hayatlarında yaptıkları bir çok yanlışı yüzüne vuruyor. Sert eleştirilen olduğu bir kitap. Birde din konusunda keskin düşünceleriniz varsa ne kendinizi eziyet edin nede kitabın değişik felsefesini yerin.
Kitaba gelince dil bakımdan ağır ve edebi yönü bakımından zengin. Kurguda yer yer boşluklar olsa da genel itibariyle güzel ve konu olarak insanlığın kuantum'da olumlu düşünmenin genel olarak getirileri , insanların kendi kendine vücuduna verdiği besin veya nefes almadaki yanlışlıklar ve kendi kendimizi pasivize ettiğimiz üzerinde genel özeti bence.
Özel olarak bazı noktalarda mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Son kısım bence biraz aceleye getirilmiş ve büyük kitlesel bir duruma geleceğini düşünmüyorum. Çünkü çoğu insanda geniş hayal kurma kapasitesi yok. Eğer okuyup felsefesini beğenirseniz kesinlikle kendinize bir Dreamer bulun. Çünkü mantıksal olarak kabul etseniz bile kitapta çokça bahsedildiği gibi içimizdeki tembellik çok fazla bahane üretecektir. Son olarak da eğer hayatınızdan memnun değilseniz ve kötüye doğru gidiyorsa kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

"Düşle, düşle, düşle...
asla düşlemekten vazgeçme.
Gerçeklik arkasından gelecektir”

Kitap kesinlikle ,tam bir yastık yanı kitap.
Al bu kitabı hem oku hem de yanında yat:)
Yazar özetle diyor ki, sadece bu an var, kutsal, sonsuz ve herşeye kadir olan bu an
Onu iyi kullan, Çünkü o senin tek şansın diyor.
Başarın üzerindeki tek engel sensin diyor!
Dünyayı kurtarmaktan vazgeç, kendini kurtar dostum diyor.
Düşlerine, dileklerini dikkat et ! onlardır bu dünyayı şekillendiren diyor.
Dünyada savaş ve nefret varsa, bu senin düşlerinde olduğu için var diyor.
Çok haklı bence de,
kime sorsan dünyadaki savaş ve nefrete hayır der...
Ama kendi kişisel dünyasında,günlük hayatında hep nefreti besler!

Çok denedim okumayı, araya başka kitap koydum, geri döndüm baştan aldım olmadı olmadı. Yaklaşık 150 sayfasını okudum ve kitabın bendeki özeti şu: her şey içinde, çevrendeki nesneler senin evrendeki yansıman. Kahramanımızın da bütün bu tekrar laflardan sonra nevri dönüyor bedeni sarsılıyor vb. Belki bana göre değildi kitap.
Kesinlikle hitap ettiği bir kesim vardır. Kitaba kötü demiyorum. Sakin kafayla hep aynı şeyleri döndürüp döndürüp okumak isteyenler için ideal bir kitap.

ali tatlı 
20 Mar 16:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın daha giriş kısmında "ben demek bir küfürdür, ben senin yalanlar ordundur, ancak kim olduğunu biliyorsan ben diyebilirsin" deyip bir sarsıntıya yolaçan,
- n'oluyoruz yahu?
sorusuna sebep olan, devamında dur bakayım kimmiş bunun yazarı deyip sağa sola baktıran kitap. Çağların arayışı sıkıştırılmış kitabın içine.
Kimim ben???
Tasavvuftan, Zen'den, Dinlerin orijinalliğinden esintiler taşıyan, hayatta başınıza iyi kötü ne gelmişse "tek sebebinin" ben dediğimizin düşünceleri olduğunu mütemadiyen gözümüze sokan, "düş var olan en gerçek şeydir" diyen, an'ın farkına varmamızı öğütleyen, kurgu olduğunu bile bile gerçek olmasını ümit ettiğim ayna gibi bir kitaptır.

Fuat kızıl 
19 Eyl 21:47 · Kitabı okudu · 42 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kıvrım kıvrım düşünce, eylem ve 'düş' kokan ,okunabilecek en güzel ve en ayırt edici mozaik. Okuduktan sonra insanın hayatını güzelliklerle bezememesi mümkün olmayan sarılasılası dost.

Ümran Canoğlu 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitabı kişisel gelişim kategorisinde tek geçerim felsefik yanı ağır bassa da kitap okumayı sevenlerin beğenerek okuyacağını düşünüyorum

Selim TURAN 
 06 Kas 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta çok bunaldınız, kapana kısıldınız, çıkış yolu bulamıyor musunuz? Size bir sızıntı bir kapı aralığı mı gerekli. Anahtar arıyorsanız, Tanrılar Okulunu alın ve okuyun. Biliyorum sıkılacaksınız belki başlangıçta biraz ilerleyin, biraz daha sonra biraz daha, sayfalarda her ilerlediğinizde çıkış yolu yok dediğiniz kapı ardına kadar açılmaya başlayacak...Başlangıçta okumakta zorlandığım, ancak farklı bakış açısı oluşturan bir kitap. Bu kitabı iki kez okudum. Her kütüphane de bulunması gereken bir kült. Özellikle Dreamer gibi farklı varlıkların böylesi bir kitapta aktör olarak başarıyla yer aldığı bir kılavuz olarak işlenmiş. Hayatınızda bazı filmler vardır defalarca seyredebilirsiniz, işte bazı kitaplar vardır kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken ve tekrar tekrar okumanıza rağmen her seferinde yeniden okuyormuş gibi hissedeceğiniz değerli bir kitap, hayatınıza yön verecek kişisel gelişim kılavuzu demek daha doğru olacak sanırım....

Seyma Tufekcl 
02 May 22:17 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bizi bize hatirladan, aslımıza donduren, kendimizi sorgulatan muhtesem bir kitap.Özünüze donmek konusunda adim atmak niyetinde iseniz okumaktan inanilmak zevk alacaksiniz. Ufkunuzun sınırlarını zorlayacaksınız.

Ahmet Kurgun 
11 Tem 13:46 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 7/10 puan

Yarım bıraktım.Don miguel Ruiz in kitaplarını okuduktan sonra bu kitaptaki hayat felsefesinin ifade edilisi beni yazarin hayatını incelemeye teşvik etti.Ögretiler aynı ama ifade edilisinde rahatsız edici birşey var (yani bende öyle oldu) .yaklaşık 300 uncu sayfaya kadar yazarin hayatını incelemedim.Incelememek için direndim.Inceleyince de bıraktım..Ama tekrar okuyacağım.

Sinan Fırat 
20 Tem 2015 · Kitabı okuyor · 10/10 puan

Kesinlikle aceleye getirilip okunacak bir kitap değil.. Her cümlenin altını çizerek okuyorum.Ders kitaplarına bile bu kadar çalışmamıştım :)

3 /

Kitaptan 178 Alıntı

Bir insana ömründe en fazla bin defa dolunayı izleme fırsatı verilir, ama büyük bir olasılıkla bu insan, yaşamının sonunda onu bir kez bile izleme zamanı bulamamış olacaktır.

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 38)Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 38)
rego 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dışarıda karşılaştığın engeller içinde taşıdığın sınırlardır. Sen de korkuyu ve endişeyi yaratanlar bu olanlar değil, aksine bu olanları yaratanlar senin korku ve şüphelerindir

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'AnnaTanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna
Ahmet Kurgun 
25 Tem 16:19 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

....eğer daha dürüst olsaydı ve daha içten olsaydı, eğer kendini derinlemesine bilseydi...

"Seni sevmeye çalışıyorum" derdi

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 158)Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 158)
Aslı 
30 Mar 18:22 · Kitabı okudu

Dünya var, çünkü sen varsın.
Dünya yaşıyor, çünkü sen yaşıyorsun.

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 364)Tanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna (Sayfa 364)

Dünya, senin onu düşlediğin gibidir; o bir aynadır. Dışarıda kendi dünyanı bulursun, yarattığın, düşlediğin dünyayı. Dışarıda kendini bul! Git ve kim olduğunu gör... Diğerlerinin, senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, cehaletinin yansıyan görüntüleri olduğunu keşfedeceksin... Değiş... ki dünya değişsin.

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'AnnaTanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna

“İnsanın, içindeki kendi kötülüğünün, kendi kabahatinin farkına varması, çoktan bir iyileşmedir.”

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'AnnaTanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna

“İnsan kendi aptallığını görmeyi istemez ve kendi düşüncelerinin ne denli yıkıcı olduğunu kabul etmez”

Tanrılar Okulu, Stefano E. D'AnnaTanrılar Okulu, Stefano E. D'Anna

Kitapla ilgili 1 Haber

Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti
Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti Dünyada uzun süre best seller olan 500 binin üzerinde satan “Tanrılar Okulu”nun yazarı Stefano D’Anna İtalya Como’da hayatını kaybetti.