Tanrılara Adanmış Bedenler

9,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
408 gösterim
Toprak altinda bir çocuk, üstü örtülmüs bir suç...

Adli tıp arkeoloğu Ruth Galloway, neredeyse hayatına mal olacak bir davanın travmalarından daha yeni kurtulmuşken, kendini heybetli bir yetimhanenin yıkılması sonucu ortaya çıkan, Roma Dönemi'ne ait bir kazı alanında bulur. Kapı eşiğine gömülmüş çocuk kemikleriyle başlayan seri cinayetlerin izini süren Ruth, bir kez daha tehlikenin boyutlarının sanıldığından çok daha büyük olduğu bir soruşturmaya dahil olur. Üstelik bu kez hamiledir.

Yeni bulgular, Ruth'u davanın daha derinlerine doğru sürükler. Bir yanda pagan ritüelleri diğer yanda onaylanmayan bir hamileliğin travmalarıyla yüz yüze kalan Ruth, sandığından daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.

"Tansiyon hiç düşmüyor ve adeta fantastik bir biçimde doruğa çıkıyor. Bu gerçek
bir yetenek gösterisi…"
-Euro Crime-

"Elly Griffiths'in romanlarının kahramanı adli tıp arkeoloğu Ruth Galloway, toplumsal ayıplanma ve hamileliğin hormonal dalgalanmalarıyla mücadele ederken onun içsel gücü, harika bir şekilde Griffiths'in romanlarını tamamlıyor."
-USA Today-

"Çok hoş bir şekilde kurgulanmış… Griffiths kesinlikle yetenekli bir yazar. Önceki romanı Bataklığın Kayıp Tanrıları'nda olduğu gibi Tanrılara Adanmış Bedenler de onun karakter geliştirme ve ürkütücü ama kesinlikle inanılır bir hikâye yaratma yeteneğini gösteriyor."
-Richmond Times-Dispatch-

"Kitap, korkutucu doğasının yanı sıra pagan ritüelleriyle enfes bir hal almış... Tüyler ürpertici güzellikte bir roman.'
-The Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053482765
 • Çeviri:
  Özlem Dağ
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
arzu amaç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İlk hikayesindeki karakterler ile devam eden yazar, bu kez olayları bataklıktan bir inşaat alanına taşımış. Geçmişin tanrıları ve ritüelleri ile ilgili açıklamaların yanında, günlük yaşama dair sıkıntılar da var. Uzman Ruth hamile ve bu durumun tüm düşünce ve yargı sistemini etkilediğini düşünüyor. Dedektifle birlikte çalışıyor olmalarına karşın biraz mesafeliler. Tarih ve polisiye sevenler için kaçırılmaz.