Tanrıların Ayak İzleri

7,0/10  (9 Oy) · 
37 okunma  · 
5 beğeni  · 
863 gösterim
Bütün dünyada en çok satan kitaplardan biri olan Tanrıların ArabalarıI adlı tartışmalı eserin yazarı Daeniken, Tanrıların Ayak İzleri adlı yeni kitabıyla kendisini eleştrirenlere yeni yanıtlar verirken, ilginç sorular atıyor ortaya:
"Ahid Sandığı" diye kutsal metinlerde adı geçen nesne neydi ve şimdi nerededir? İlk insanları uzaydan gelen güçler mi yarattı? Malta'daki dev taş dikitleri ve Bretanya'daki menhirleri uzaylılar mı inşa etti? Eski Çağlarda nükleer bir patlama mı olmuştu?
Bunlar ve bunlara benzer birçok soruyla, Daeniken dünyanın en çok yankı yapan düşünürlerinden biri olmakta devam ediyor...
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  221
 • ISBN:
  9789754342796
 • Orijinal Adı:
  Prophet der Vergangenheit
 • Çeviri:
  S. Halit Kakınç
 • Yayınevi:
  Varlık Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deliler Cumhuriyeti 
12 Mar 16:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Temel itibari ile, her dönemin önde gelen uygarlığına Uzaylıların yardım ettiğini öne sürer. Yayınlandığı dönemler acısından inandırıcı kanıtlar ileri sürüyordu lakin ilerleyen zamanlarda özellikle pramitlerin yapım sırları ve duvar resimlerinin sırları çözüldükçe kanıt özelliklerini yitirdiler elbette.

Daniela Hunter 
24 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ufkunuzu açacak bir kitap olduğu kesin. Eğer arkeoloji, tarih, din ve uzaylılar hakkında bilgileri öğrenmek istiyorsanız ve bu işe daha yeni yeni başlıyorsanız okumanızı önermem. Çünkü içinde çok fazla bilgi var ve bunları bilmeden okursanız kitap size anlamsız gelebilir veya okuduğunuzu kısa sürede unutursunuz. İlk olarak kitap içindeki yerleri vs. araştırdıktan sonra okumanızı tavsiye ederim. Bunun yanında Erich 'in başka kitaplarını almanızı tavsiye ederim. Bilgilendirici bir kitap.