Tanrı'nın Alfabesi Tanrının Varlığına Dair Argümanların İncelenmesi

9,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
188 gösterim
Tanrı var mı? Tanrıya dair ortaya atılan deliller neler? Din felsefesinin yıllardır konusu olan bu sorulara farklı perspektiflerden bakmak isteyenler için yazılmış bu kitap hem inançlılar hem de inançsızlar için din ve Tanrı kavramları hakkında yeni bir bakış açısı sunuyor.

"Akılcılığa en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde teizmin akılcı eleştirisini başarıyla yerine getiren çok güzel bir kitap..."
-Doç. Dr. Kerem Cankoçak-

"Genç yazar Mehmet Mirioğlu'nun Tanrı sorununa ilişkin entelektüel birikimi, konuya hâkimiyeti, geleneksel tartışmalara olduğu kadar modern bilimsel verilere ilgisi yapıtı daha da değerli kılıyor."
-Doç. Dr. Hasan Aydın-

"Sunduğu muhteşem zenginlikteki materyali enerjik ve kolay anlaşılır anlatımıyla birleştirerek insanı sadece Tanrı konusunda değil, pek çok derin felsefi ve bilimsel tartışma konusunda da bilgilendiriyor, düşünmeye sevk ediyor."
-Prof. Dr. Erdinç Sayan-

"Mirioğlu oldukça zor bir konuyu oldukça ayrıntılı bir biçimde incelemiş ve irdelemiş. Böylesine zor bir işe genç yaşta cesaretle girişip büyük emek harcadığı için kendisini kutluyorum. Türkiye'de baskı altında olan ateist bakış açısının yayın dünyasında daha fazla yer alması önemlidir."
-Prof. Dr. Örsan K. Öymen-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789753439817
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cetin Demirkiran 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Merhaba arkadaslar,

Bu kitaba cok sey yazmayacagim okuyun görün diyecegim ammaaa..........

Bir Din ile ugrasan herkesin okumasi mecbur
Iki her müslümanin mutlaka ama mutlaka ukumasi gerek
Üc her ataistin bas ucu kitabi olmali yani okumasi lazim.
Dört insanim diyen herkes okumali

Tabiki arkadaslar bunlari yazarken ana dili türkce olan insanlardan bahsettim. Malesef ama malesef daha yabanci dillere cevrilmedi. Acaba cevrilecek mi?......onuda bilmiyorum.
Kitab din ile alakali olunca HAYiRLi okumalar
Saygilarimla