Tanrı’nın Beğenmediği Kadın

9,9/10  (49 Oy) · 
49 okunma  · 
51 beğeni  · 
1.099 gösterim
Bu şehir mi zıvanadan çıkmış, yoksa insanlar mı çıldırmıştı?
Ve bu şehir; gecesinde cinayet, hırsızlık, fuhuş, esrar nice asayiş olaylarıyla, sabaha kadar belalı geçer. Gecelerini bilmeyenler için şatafatlı görünür ama bol makyajlı bir kocakarıdır Ankara…
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  423
 • ISBN:
  9786055099596
 • Yayınevi:
  Puslu Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sezgin Türden 
22 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Günümüzde hep dışlanan LGBT'lerin de bir insan olduğunu anlatan tek yazar. Bu bizim tercihimiz olmadığını, bu ortamlara itilen kadınların ne denli zor şartlarda hayatını devam ettirdiğini anlatan bir kitap. Hiç kimse istemediği bir hayata bir işe zorlanamaz. Ama günümüz Türkiye'sin de erkeklerin ideolleri ve arzuları üstüne bataklığa düşmüş nice anneler vardır. Kitabın ismiyle itici olduğunu düşünenlere bir çift sözüm var. Dünyada istenmeyen ve tercihleri yönünden hep ikinci sınıf muamele gören LGBT'lerin hakkın katında da günahkar olduğu bir kesindir. Ama ne bu dünyada ne de mahşerde bizleri bu hale getiren, bu bataklığa itenlerin hiç mi kabahati yok. Düşene tekme atmak çok kolaydır. Ya düşenin elinden tutmak o kadar mı zordur. Bugüne kadar LGBT'lerin sayısız cinayete kurban gittiğini bu kitapta okumak ve yazarın kaleminden dökülen gerçekler karşısında Ali Bayram'ı tebrik etmek istiyorum.

Osman yılmaz 
02 Nis 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bu şehir mi zıvanadan çıkmış,
Yoksa insanlar mı çıldırmıştı ?

Ve Tanrı onu bir katilin kucağına attı

Başkentin sokaklarında aksiyon dolu bir macera bizi bekliyordu belki bilmediğimiz bir el bize yardım ediyordu ama şunu iyi anladım sen doğru olursan muhakkak adalet hak yerini bulacak

Ayça Türkmen 
23 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

2015 Yılına Kuğulu Park Cinayeti romanıyla Kitap piyasasını alt üst eden Ali Bayram yine çok konuşulacak Polisiye Gerilim romanına imza atıyor.
Tanrının Beğenmediği Kadın isimli romanın arka kapak yazısı şöyle;
"Başkent Ankara'nın Çinçin Mahallesi işlenen tuhaf suçlarla bir efsanedir. O sabah Çinçin'de ki tek bir gecekondunun Vişneçürüğü dış cephe boyası nedense diğer evlerin beyaz kireç renk boyalarından çok farklıydı. Bu evin sadece bir tek köşe duvarı ayakta kalmıştı. O köşe duvar iki yana üç metrelik uzunluğuyla bu gecekondunun ayakta kalan son kalıntısıydı. Bu duvarın iç tarafında oturur vaziyette, sırtını duvara yaslamış kimliği belirsiz bir erkek cesedinin bulunduğu tüm polis telsiz konuşmalarına düşmüştü. Bu son kalıntının iç cephesinde ki kirli beyaz badanası üstüne cesedin akan kanıyla "Tanrı'nın Beğendiği Kadın" yazısı yazılmıştı."
Eserin içinde ki ilginç kahramanlardan Kuğulu Park Cinayetinde tanıdığımız Erhan Amir, Polis Selim'den sonra Veli Çakı isimli lakabı Balıkçı Veli olan Cinayet Masasının ekibinde işler Çinçin'de işlenen cinayetle ortalık karışır.Bu romanda ki bir ilginç tarafta Ankara'nın eski kabadayılarından DODO Dayıdan sonra hikayeye yeni katılan;

Yeliz Demirel 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye gerilim seven bir okur olarak, beğenerek okuduğum bir kitap. İsminden dolayı çok tepkili yaklaşmıştım. Ama işin püf noktasının içinde şifreler ile gizlendiğini gördüğümde tüm tapularımı yıkan bir roman oldu.

Ayşe Başak Gürel 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

Erhan amir yine iş başında...Kuğulu Park Cinayetinin devamı olan Tanrı'nın beğenmediği kadın da yine Erhan Amir ve ekibiyle Ankara sokaklarını dolaşıp cinayeti çözmeye çalışıyorsunuz bu sırada da çay içmeyi de ihmal etmiyorsunuz.Sürükleyici ve kurgusu çok iyi. Ali Bayram yine harikaydı. Okumanızı tavsiye ederim.

Şehmus Kut 
19 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Temmuz ayının en sıcak gününde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Onun doğum müjdesini babasına yetiştiren o yedi yaşında ki çocuğun ayaklarında olmayan ayakkabısı gibi bir yaşama yoksul doğmuştu.
Kader dediğimiz şey, basit bir hikâye miydi?
Yoksa bu hikâye kadar acı mıydı?

Asya Yılmaz 
12 Şub 06:53 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 6/10 puan

Kahramanları ve olayları gerçek olan ve bir cinayet dosyasından yola çıkarak yazıldığından bence yazarını kutlamak lazım. Polisiye romanlarda bugüne kadar hep kandırılmışız.

Olay yerine sadece polis gelmediğini, savcı ve doktorun hatta kriminal ekiplerin geldiğini öğreniyorsunuz.

Polisiye romanlarda bilinmeyenler bu kitapta, hikayesi müthiş, aksiyon dolu soluksuz iki günde biten 423 sayfanın mutlaka devamı olmalı denilen bir kitap

"Bu şehir mi zıvanadan çıkmış, yoksa insanlar mı çıldırmıştı?Ve bu şehir; gecesinde cinayet, hırsızlık, fuhuş, esrar nice asayiş olaylarıyla, sabaha kadar belalı geçer. Gecelerini bilmeyenler için şatafatlı görünür ama bol makyajlı bir kocakarıdır Ankara…"

Selen Gür 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erhan amir yine iş başında...

Kuğulu Park Cinayetinin devamı olan Tanrı'nın beğenmediği kadın da yine Erhan Amir ve ekibiyle Ankara sokaklarını dolaşıp cinayeti çözmeye çalışıyorsunuz bu sırada da çay içmeyi de ihmal etmiyorsunuz.Sürükleyici ve kurgusu çok iyi. Ali Bayram yine harikaydı. Okumanızı tavsiye ederim.

Aysel Diri 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ankara'da geceyi yaşamak ile gündüz nefes almanın arasındaki kırmızı çizgi, cinayete kurban giden fail-i meçhullerdir.
Başkentin, fail-i firar suçlarında, polisle oynanan hangi satranç oyununun, hangi karesinde, kaçıncı hamlesin?
ŞAH MAT YAPMADIĞIN SÜRECE SEN DE KURBANSIN?

Fulya Uludağ 
31 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok sürükleyici bir kitaptı. Ankara'nın arka sokaklarında yaşananlar,cinayetler,uyuşturucu batağındaki insanlar .Gerçekten okumanızı tavsiye ederim .

2 /

Kitaptan 94 Alıntı

Okucan 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ali Bayram sözleri
Misafirlikte Uyuyakalıp Kollarda Taşındığımız
Günler Ne Güzeldi..!

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 28 - Ali Bayram)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 28 - Ali Bayram)
Okucan 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ali Bayram sözleri
Ve usulca fısıldadı zaman;
Aklına tükürdüğümün saftiriği her tatlı söze kanma!...

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 78 - Ali Bayram)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 78 - Ali Bayram)
Ayça Türkmen 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ali Bayram sözleri
Benim ciğerim yandı acıdan,
Seninkini çorap söküğü gibi söksünler emi!

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 168 - Ali Bayram)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 168 - Ali Bayram)
Ayça Türkmen 
01 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ali Bayram sözleri
Tren rayları gibi uzayıp giden hayal kırıklarımızın asla bir istasyonu olmadı.

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 88 - Ali Bayram)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 88 - Ali Bayram)

"Başkent Ankara'nın Çinçin Mahallesi, işlenen tuhaf suçlarla bir efsanedir. O sabah Çinçin 'deki bir gecekondunun vişneçürüğü dış cephe boyası, diğer evlerin beyaz kireç renkli boyalarından çok farklıydı. Gecekondunun, sadece bir köşesinin duvarı ayakta kalmıştı. O köşe duvar, iki yana üç metrelik uzunluğuyla bu evin ayakta kalan son kalıntısıydı. Duvarın iç tarafında oturur vaziyette, sırtını duvara yaslamış, kimliği belirsiz bir erkek cesedinin bulunduğu, tüm polis telsizlerine düşmüştü. Bu son kalıntının, iç cephesindeki kirli beyaz badanası üstüne, cesedin akan kanıyla "Tanrı'nın Beğenmediği Kadın" yazısı yazılmıştı."

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali BayramTanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram

"Bu şehir mi zıvanadan çıkmış, yoksa insanlar mı çıldırmıştı?"
Ve bu şehir; gecesinde cinayet, hırsızlık, fuhuş, esrar nice asayiş olaylarıyla, sabaha kadar belalı geçer. Gecelerini bilmeyenler için şatafatlı görünür ama bol makyajlı bir kocakarıdır Ankara.
Ankara'da geceyi yaşamak ile gündüz nefes almanın arasındaki kırmızı çizgi, cinayete kurban giden fail-i meçhullerdir.
Başkentin, fail-i firar suçlarında, polisle oynanan hangi satranç oyununun, hangi karesinde, kaçıncı hamlesin?
ŞAH MAT YAPMADIĞIN SÜRECE SEN DE KURBANSIN?

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali BayramTanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram

Polisiye Yazar Ali Bayram
Kitap bitmiş, kahveniz bitmemiş ise;
"Kahvenin kırk yıl hatırı kitabın hikayesine yenilmiştir"

Ali Bayram

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 105 - Puslu Yayıncılık)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 105 - Puslu Yayıncılık)
Ayça Türkmen 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ali Bayram sözleri
En kaliteli fondöteni kullansan da,
O yüzünde ki bakışlarımı gizleyemezsin.

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 231 - Ali Bayram)Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram (Sayfa 231 - Ali Bayram)

Rüyalarım vardı benimde, içinde kahkaha dolu, görmeye hasret kaldığım. Gideceğim yollar açacağım kapılar vardı uzaklarda. Neyi neden sevdiğimi bir türlü kestiremeden uyandığım gecelere inat.

Tanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali BayramTanrı’nın Beğenmediği Kadın, Ali Bayram