Tanrı'nın Psikopat Çocukları

8,1/10  (11 Oy) · 
21 okunma  · 
11 beğeni  · 
993 gösterim
DİKKAT OKUYACAĞINIZ BU ROMAN HAYATINIZI ALT ÜST EDEBİLİR! Çocuğunuzun hayatını kurtarmak için cinayet işler miydiniz? Karşınıza şeytandan başka size yardım edecek kimse çıkmasaydı... Çocuğunuzun hayatı için şeytanla Tanrı arasında bir seçim yapmak zorunda kalsaydınız... Ve Tanrı, bu zor sınavda sizi şeytanla yalnız bıraksaydı...Bazen en masum insanın içindeki katil, sevdiği birinin acısıyla uyanıp bir psikopata dönüşebilir. NEFESİNİZİ İYİ AYARLAYIN. KİTABIN HIZI KALP RİTMİNİZİ BOZABİLİR. Gözünüzü dahi kırpmadan okuyacağınız, gerilimi damarlarınıza kadar hissedeceğiniz, yüksek tempolu, tehlikeli, şeytan işi bir roman! “Çünkü bu hikâye cennette yeri olmayanlar için. Giysilerinizi bırakın. Gittiğiniz yerde hiç üşümeyeceksiniz!” CEHENNEMDE YANACAKLARA ADANMIŞTIR!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  648
 • ISBN:
  9786059371551
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
rukiye altop 
10 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Alein Kentigerna'nın kitapları beni hep heyecanlandırmıştır. Bu kitabını da bir solukta bitirdim. Ama diğer kitaplara nazaran daha farklı bir sonla bitti. Bu açıdan biraz hayal kırıklığına uğradım.


Tanrı'nın Psikopat Çocuklarını okurken kendinizi kitabın içinde buluyorsunuz birden. Sanki orada ki dedektif bendim ve gece uyurken veya yemek yerken kafamda hep sorular dolaşıyordu ve aklım hep kitaptaydı. Kitabın dili bayağı akıcı ama yazarın benzetmeleri beni çileden çıkarttı. Çoğunlukla cümleyle alakasız benzetmeler yapmıştı ama bir süre sonra alıştım. Kitabın içine yeni karakterler girmesi kafamı karıştırdı ama bir süre sonra buna da alıştım. Çünkü kitap o kadar heyecanlıydı ki kusurları görmezden geliyorsunuz. Sonunun daha farklı olmasını isterdim. Yazarın sürekli şeytandan bahsetmesi de biraz rahatsız ediciydi. Ama belki de anlatmak istediği şeytanın ta kendisi olduğu için bu kadar çok bahsetmiş olabilir.


Birkaç kusur dışında her zaman ki Alein Kentigerna kitabıydı bana göre. Bu yazarı okumayı seviyorum ve okumaya devam edeceğim. Kitabı herkese tavsiye ederim, en azından herkesin bir tane Alein Kentigerna kitabı okumasını şiddetle tavsiye ederim. Keyifli okumalar...

Şeyda 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kaçırılan çocuklar , yakılarak öldürülen kimliksiz cesetler , üstlerine giydirilen Ku Klux Klan kostümleri , tarikat tarafından öldürülen bir zenci, ustaca hazırlanmış aldatmacalar , Öldürülmesi istenen insanlar .. Peki bu insanlar arasında ki bağlantı neydi ? Neden kaçırılan çocukların ailelerinden onları öldürmeleri isteniyordu ? Dedektif Martin sonuca yaklaşırken kendi kızı kaçırılınca da aynı soğuk kanlılıkta kalabilcek miydi? Kitap o kadar akıcı bir anlatımla yazılmış ki çok beğendim. Elimden bırakamadım sonunda ise sizi gerçekten şaşırtan bir son bekliyor. :)

Meltem Parlak 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çocuğunuzun hayatını kurtarmak için cinayet işler miydiniz ?

Can alıcı bir soru.. Dikkatimi çeken de bu soru olmuştu. Bir solukta okudum kitabı.. Kaçırılan çocuklar ve onlara karşılık ölmesi istenen insanlar.. Arafta kalan kişiler.. Çocukları kimin kaçırdığını son sayfaya kadar tahmin edemiyorsunuz. Tam buldum derken bir başkası çıkıyor, evet tamam bu derken de gene tahminler boş çıkıyor.. Polisiye-gerilim kitaplarını seviyorum.. Gerilimi hep yüksek tutmuş yazar.. Yazarın okuduğum üçüncü kitabı ve sevdiğim yazarlar arasında yer almayı da hak eden bir yazar oldu.. Eksik kitaplarını da tez zaman da okumayı düşünüyorum.. Kitapta "Şeytanın İlkeleri" başlıklı yazılar dikkatimi çekti. O bölümde yazar kendi fikirlerini sunmuş zannımca ama çoğu şeye karşı sanki öfkesini kusmuş gibi hissettim yada bana öyle geldi bilmiyorum. Güzeldi ya ben sevdim kitabı.

Sinemis Özdemir 
01 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Hoş bir girişle başlayıp sizi içine çekiyor. Gerilim ve kafa karıştırıcılıkla dolu bir takım serüvenden sonra beklenmedik, basit ve hak edilmemiş bir sonla bitiyor. Evet, kitap çok güzel başladı. Devamında sürekli kafamı karıştırdı çünkü ne zaman kitaba yeni karakter giriyor sansanız, o kişinin aslında kitaptaki bir karakter olduğunu öğreniyordunuz. Sonunun da oldukça farklı biteceğini ve katilin hiç tahmin edilemeyecek biri olduğunu düşünmüştüm. Tahmin etmediğim biriydi ama saçma biriydi. Böyle bitmemeliydi.

Psikolojisi bozuk psikolog 
20 Tem 2017 · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel ve akıcı bi eser kitabı okurken kendimi kahramanların yerine koyup onlar gibi düşünmeye gayret ettim acaba biri benim çocuğumu kaçırıp onun hayatı için bi başkasını öldürmemi istese yapabilirimiyim diye halen düşünüyorum okumanızı şiddetle tavsiye ederim

Nuray Durmuş 
18 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okurken orijinal ismini merak edip kapağına bakınca, hiçbir bilginin olmadığını gördüm. İşin ilginç yanı çevirmen bilgisi de yok. Netten yazarı araştırdım, yazar hakkında da bilgi yok. Bu da beni haliyle "yazar Türk mü?" diye düşündürdü. Benim tahminim yüzde doksan Türk olması yönünde...
Kitaba dönecek olursak; kurgu son derece güzel. Çok iyi de giriş yaptı. Sadece Ku Klux Klan, tarikat, şeytan vs. konulara çok yer vermiş.Buraları kısa tutsaymış çok daha iyi olacakmış.Bunun dışında öyle rahat okundu ki sayfalar adeta akıp gitti. Okurken Benjamin ile korkup endişe ediyor, Frank ve Richard ailesiyle panikliyor, Martin ile dedektif oluyor insan...
Nefreti,şefkati, öfkeyi ,acımayı ve de olaylarda korkmayı aynı kitapta yaşıyoruz.Tüm duyguları aynı potada eritmek kolay değil.Yazarın kalemine bir kez daha hayran kaldım...
Birbirini tekrar eden olaylar ve ufak tefek bazı aksaklık dışında son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan biriydi.Yazarın sadece Halüsinasyon ve Kıyamet Elçileri kitabını okumadım.Onları da ilk fırsatta okuyacağım...

Ebru Özalp 
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok başarılı bir kurguya sahip, her sayfasında heyecan ve merak dozunuzun sabit bir ivmeyle arttığı, hiç ritmini düşürmeyen, oldukça başarılı bir hikaye. Hayatta karşılaşılabilecek en zor ikilemle, çocuklarının hayatı karşılığında katil olma durumuyla karşı karşıya kalan insanların çözüm arayışlarını ve cesaretlerinin sınırlarını zorlamalarını, neleri göze alabildikleri ve nelerden vazgeçebildiklerini anlatırken, 'ben olsam ne yapardım?' dedirtiyor. Romanın bence en çarpıcı bölümü ise, 'sizler masallarla ve güzel hikayelerle büyürken, bizler en sefil koşullarda yaşadığımız barakalarımızda atalarımızın nasıl köle olduğu, nasıl işkencelere maruz kaldığı, hangi acıları çektiği gerçeğini dinleyerek büyüdük' diye başlayan ırkçılık eleştirisi... Okunmalı...

Yumi 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap oldukça hoşuma gitmişti. Kendine has ağır bir hava katan ama sürükleyici betimlemeleri ve güzel değinmeleri vardı. Ama ne yazık ki bana kalırsa sonu çok tahmin edilebilinirdi. Sanki sonu aceleye getirilmiş ve iyi planlanmamıştı. Çünkü kitabın geneli ile ufak çelişkileri vardı. Aynı zamanda kitabın genel düşüncesine aykırı yorumlarda da bulunuyordu. Özet olarak kitabın son on yirmi sayfası dışında efsane olduğunu, sonunun bütüne yakışmadığını ama kitabı o kadar da düşürmediğini söylemeliyim.

Kitaptan 18 Alıntı

rukiye altop 
09 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hayat, sen mutluluğu ararken çektiğin acıların gölgesinde yetişen bir çiçektir.

Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 500 - Panama Yayınları)Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 500 - Panama Yayınları)
Sinemis Özdemir 
04 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Günahlar, insanların çocukları gibidir. Bazen utanırsın, bazen gurur duyarsın, bazen o yokmuş gibi davranırsın, bazen çok kızarsın, bazen çok seversin, bazen de hiç işlememiş olmayı dilersin ama günahlarına kürtaj yapamazsın.

Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 223 - Panama Yayınevi)Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 223 - Panama Yayınevi)
Meltem Parlak 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Birini öldürmek fiziksel olarak ne kadar kolaydı. Peki ruhsal olarak?

Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 25)Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 25)
Şeyda 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"..İnsanlar benim manyak ya da ruh hastası olduğumu düşünebilir.Hatta o çocukları kaçırıp haftalarca bodrum katında rehin tuttuğum için bir sadist olduğumu.Ama hangisi daha sadistçe ? Masum insanları yıllarca hapishanede çürüten adalet sistemi mi ? Yoksa on üç yaşındaki bir kıza aylarca tecavüz edip onu bataklığa atan ve otuz yıl boyunca ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlara hak ettikleri cezayı veren ben mi ?.."

Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 645 - panama yayınları)Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 645 - panama yayınları)
Meltem Parlak 
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Derin bir insanım, ama yüzeysellikten kurtulamam. Işığı severim ama karanlıkta yaşarım. Sevgiye gıpta ederim, ama nefretle nefes alırım. Yalandan hoşlanmam, ama doğrulardan kaçarım. Her şeyi arzularım, ama tutkusuzum. Karmaşıklıktan nefret eder, hep bir kaos içinde yaşarım. Her şeyden çabuk sıkılır, sonuna kadar imkânsızlığın peşinde koşarım.

Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 122 - Panama Yayıncılık)Tanrı'nın Psikopat Çocukları, Alein Kentigerna (Sayfa 122 - Panama Yayıncılık)
2 /