Tanrıya Bakıyorlardı

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
519 gösterim
"Ufuktaki gemilerde, her adamın arzuları vardır. Bazılar için umutlar dalgalara yanaşır. Diğerleri için ise, rüyalar sonsuza kadar ufukta yol alır, gözden hiç kaybolmadan seyredilir... ve onları gözleyenler artık sıkılıp gözlerini başka tarafa çevirinceye, zaman onları alaylı bir şekilde silinceye kadar, asla kıyıya yanaşmazlar. İnsan hayatı budur işte..."
Amerika edebiyatının güçlü ismi Zora Neale Hurston'ı yazıldığından beri birçok okuyucuyu ve yazarı derinden etkileyen, tartışılan şaheseri sonunda Türkçe...
"Umarım ki yıllar hatta asırlar boyunca Tanrıya Bakıyorlardı, Zora Neale Hurston'ın bir roman yazarı olarak bıraktığı mirasın en değerli parçası olacaktır."
- Edwidge Dandicat-

Kitap, ÖLMEDEN ÖNCE OKUNMASI GEREKEN 1001 KİTAP listesindedir.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  271
 • ISBN:
  9789756565490
 • Yayınevi:
  Phoneiz Yayınları
 • Kitabın Türü:
mesut kalkan 
06 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabın arka kapağında yazılanlar, kitabın yeni baskısının olmaması kitabı bulmak için yaptığım araştırma, kitabı bulduğumda duyduğum heyecanı kitabı okurken karşılamadı. Kitap herkesten farklı daha doğru bir tanımlamayla birilerinin çok az değindiği ırkçılık konusunu anlatmaya çalışmışsa da ırkçılık, faşizm gibi başlıklar bazı konuların gölgesinde kalıyordu. Ama okunması, kütüphanelerinizde olması gereken bir kitap olduğu kanaatindeyim.