Giriş Yap

Tante Lisbeth

Benim vücudumu değil ruhumu parça parça ediyorlar!
2 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Çok yorgunsun, değil mi?“ diye sordu ve bir meyve daha uzattı adama. " Yorgunum aslında... ama işten dolayı değil... hayat çok daha ağırlık yapıyor üzerimde! "
Düğünler ve orada insanın kendisini ele vermesi
İnsanın karakteristik özelliklerini hiçbir yerde buradan daha iyi gözlemleyemezsiniz. Gündelik hayatta daha çok göze batacak bazı yüzeyselliklerin (fark edilmesini) azaltsa da eğlence, yine de yeterince hoşa giden veya itici gelen özellikler (keşfetmek için) kalır geriye. (İnsanların) Tüm erdemlerini ve zaaflarını (veya kusurlarını) yüzlerinden okuyabilirsiniz. Kıskançlık ve gurur, merhamet ve çekememezlik ağız kenarlarında belirir kadın ve erkeklerin. (İnsanları) Umursamaz olanlar, donuk ve sıkılmış şekilde dikilirler biryerlerde. Zevk düşkünlüklerini her yerde olmak isteyenlerin yüz ifadeleri belli eder, (ayrıca) sırf yemekten dolayı gelmiş olan gourmet'leri, henüz (ahlaken) bozulmamış genç kızların peşinde olan zevk düşkünü morukları, yeni malzeme topalayan dedikoducuları (da belli eder mimikler) - kısaca: bir düğün eğlencesi dünyayı toplar küçük boyutta ve bir ayna koyar (önüne): hayat (tam olarak) bundan ibaret (işte)!
3 yorumun tümünü gör
Hayat bir giyim parçasına benzer; kirlendimi fırçalarsın, delindi mi yamarsın. Ama gittiği yere kadar sahip çıkarsın!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Başını sallayarak masasına oturdu, Afrika'dan gelen haberleri bir komutanın soğuk kanlılığıyla ve hâlâ dumanı tüten savaş meydanı karşısındaki insanın derin hüznüyle okudu.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
6
51 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14