1000Kitap Logosu
Tantra
Tantra
Tantra

Tantra

Cinsel Yaşam Enerjisi

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.5
4 Kişi
6
Okunma
3
Beğeni
414
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Adı
Tantra (Cinsel Yaşam Enerjisi)
Basım
Türkçe · Türkiye · Siyah Beyaz Yayınevi · Ağustos 2014 · Karton kapak · 9786054777570
Tantra kadim Hindistan'dan çıkan öğretilerden biridir. Cinselliğin yüceltildiği Tantra'yabir aydınlanma öğretisi de denebilir. Beş bin yıllık geçmişi olduğu söylenen bu gizemliaydınlanma öğretisi 19. yüzyıldan itibaren ve özellikle II. Dünya Savaşı'ndan sonra Batı dünyasına yayılmıştır. Uzak Doğu'nun bilge insanları günümüzden beş bin yıl kadar önce cinselliğin önemini kavramışlardı. Bu olgu Batı'da ancak 21. yüzyıl başlarında cinsellikle ilgili evrensel görüşlerin içinde yer alabildi. Geçmişten günümüze ustadan çırağa, ağızdan kulağa ve layık olana sunulan bir öğretidir. Tantra'ya cinsel doyumun doruklarda yaşandığı bir öğreti de diyebiliriz. Biz de bu kitapla Batı'da bu öğretinin nasıl yansıtıldığını, seminerlerin nasıl yapıldığını, "gençlik iksirini",oturumlarda, ayinlerde neler yaşandığını, cinsel enerjinin nasıl yükseltildiğini ayrıntıları ile okurlarımıza aktaracağız. Aile kurumunun korunmasında çok önemli katkısı olduğunu düşündüğümüz derin felsefesi olan bu Uzakdoğu öğretisi Tantra insanlarımıza daha dingin bir yaşam ve cinsel yeteneklerini geliştirerek daha doyumlu sağlıklı günler getirecektir. En önemlisi bu öğreti sayesinde erkekler "erken boşalma" sorunundan ve kadınlar "orgazm olamama sorunundan"kurtulacaklardır. Herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap...
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺13,85

Alıntılar

Kismet Parpar
bir alıntı ekledi.
Tantra eğitimi alanın, kendini arındırması gerekli sekiz kusur şöyledir: 1.nefret 2.kuşku 3.korku 4.utangaçlık 5.insanları arkalarından çekiştirmek 6.kuralcılık 7.saldırganlık,kavgacılık,iddiacılık 8.kıskançlık 9.kendi toplumsal konumuna bağlılık ve toplumsal konumunu koruma çabası Kişi bu olumsuzluklardan kendini kurtarmadan Tantra öğrenmeye kalkmamalı.
Akif Poroy
Sayfa 29 - Siyah Beyaz Yayınları
1
6
Kismet Parpar
bir alıntı ekledi.
"Bu öğreti, doğal cinselliği koşulsuz kabul eder. Günümüzde Batı'daki bazı görüşlere göre gelecek Tantra'nın olacak, artık ikiyüzlü, iki tavırlı davranışlar ortadan kalkacaktır. Bu öğretiyi savunanlara göre insanoğlu asırlardır tabiatın ona verdiği cinsel dürtüleri nedeniyle suçlu kılındı. İnsan doğası nedeniyle, Batı anlamında ne kadar medeniyetleşirse o kadar sahteleşir, yapaylaşır, doğadaki köklerini yitirir diye, iddia edenler var. "
Akif Poroy
Sayfa 270 - Siyah Beyaz Yayınları
1
4