Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik Aşka Dair Bilgelik Kitabı

7,2/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
2 beğeni  · 
960 gösterim
Böylesi küçük bir kitap... Ve buna karşın ötesi'ne açılan bir kapı. Sevgililer için bir el kitabı olmaktan çok, bilgelik kitabı. Aşk'a dair; dogmadan uzak, kutsal bir metin. İnsan potansiyeline bir dua. Tıpkı bir şiir kıtası gibi; her bir sutra (vecize), sayfa üzerinde çiy damlaları gibi yoğunlaşan, insanoğluna dair derin bir kavrayışı birkaç kelimeyle sunuyor. Bu kitapta Osho, doğum ve ölüm, cinsellik ve paylaşım, aşk ve meditasyon gibi, gerçek ve değerli olan her şeyin oluştuğu "şu andaki" varoluşun sonsuzluğunu ortaya seriyor.
(Arka Kapak)
merve yaprak 
23 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

tantra sensin o tamamen seninle ilgilenir. aşk kendini dünyayı bilmenin en kolay yoludur diyen osho yeni çağın inançsız inançlı peygamberlerinden biri.

Kitaptan 6 Alıntı

Muzaffer Akar 
16 May 22:59 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Tanrı dünyayı yarattı," dedi. Bunun üzerine "Günahı kim yarattı?" diye sordum. " Şeytan." dedi. Ardından "Şeytanı kim yarattı?" diye sordum. Şaşırmıştı...

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 21)Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 21)
Muzaffer Akar 
16 May 22:08 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Cinsellik nedir? Bu fenomen nedir? Onunla tanışmıyoruz. Cinsellik hakkında başkalarının öğrettiği şeyleri biliyoruz. Cinsellik edimini yaşamış olabiliriz ama suçlu bir zihinle, bastırmacı bir tutumla, telaşla, aceleyle.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 17)Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 17)
Muzaffer Akar 
18 May 21:51 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Cinselliği baskılayan her insan her yerde cinsellik görmeye başlar. Her şey cinsellikle dolar. Her şey cinsellik dolu olduğundan değil ama o etrafına bunu yansıtır. Artık bunu yansıtır! Kendi gizli enerjisini yansıtır. Nereye bakarsa cinsellik görecektir. Ve kendini kınadığını için, herkesi de kınamaya başlayacaktır. Şiddetle kınamayan tek bir ahlakçı göremezsin; herkesi kınamaktadır – herkes hatalıdır. Bu iyi hissettirir, egosu tatmin olur

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 65)Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 65)
Deniztanbul 
05 Tem 10:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Tantra kınamaya karşıdır. Çünkü kınama asla seni dönüştürmez. kınama sadece iki yüzlülük yaratır.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, OshoTantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho
Deniztanbul 
05 Tem 10:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Biz ümitsizlik içindeyiz, kendimizi boş hissediyoruz ve yaşamımızın boş olduğunu söylüyoruz. Ama yaşamın boş olmasının sebebi biziz. Biz onu dolduramıyoruz ve herhangi bir şeyin doldurmasına izin vermiyoruz. Çevremizde zırh bir zırh var, bir savunma zırhı,kırılgan olmaktan korkuyoruz,bu yüzden her şeye karşı savunuyoruz. Ve o zaman bir mezar oluyoruz ölüye dönüşüyoruz!
Tantra şöyle der: Canlı ol. daha canlı ol çünkü yaşam tanrıdır. Yaşamdan başka tanrı yoktur. Daha canlı ol, ilahi de olacaksın. Tamamen canlı ol, canlı oldukça senin için ölüm olmayacaktır.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 56)Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 56)
Deniztanbul 
05 Tem 10:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Uzun zamandır görmediğin bir dostu sevinçle gördüğünde, bu sevinci sindir.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 53)Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik, Osho (Sayfa 53)