Tarihten Unutulmayan Öyküler ve Sözler “Tarih Kitapları İnsanları Akıllandırır…”

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
207 gösterim
Tarih, insan topluluklarını, bu toplulukların yaşayış biçimlerini, birbirleriyle ilişkilerini, kültür ve medeniyetlerini yer ve zaman belirterek, sebep-sonuç ilişkisine dayalı olarak anlatan bilim dalıdır.

Bu kitapta Osmanlı tarihinden, dünya savaş tarihlerinden, yakın tarihimizden ve geçmişte yaşanmış ilginç olaylardan oluşan geniş bir öykü yelpazesi hazırladık.

Tarihin geleceğe yol gösterdiğinin bilincinde hazırlanan bu çalışmanın hem okurlara sıkılmadan okuyabilecekleri bir kitap olmasını hem de okurken bilgilerine bilgi katmalarını umut ettik.

Francis Bacon’ın dediği gibi; “Tarih Kitapları İnsanları Akıllandırır…”
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786054777006
 • Yayınevi:
  Siyah Beyaz Kitap
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
 10 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tarihi şahsiyetlerin, savaş ve medeniyetleri adına, iyi ve kötü karar verdikleri yaşanmışlıkların, kısa öyküler olarak hazırlanıp, tarihin tozlu raflarından çıkarılıp, okuyucu için kitap haline getirilmiş ...

Bilgilerimizi tazelememiz ve tarihin sokaklarında gezebilmemiz için bizlere sunulmuş olan eserde,

Kanuni'nin Viyana kapısına dayanmasından, Çanakkale Savaşı'na, Evliya Çelebi'nin babasının nasihatından, Berlin Duvarına, Hazreti Ali'nin rüya tabirine, Ortaçağ'dan hukuk derslerine, Selahaddin Eyyubi'den Atatürk'ün anısına ve bunun gibi kısa öykülerin yer aldığı unutulmayacak tarih büyüklerimizin hayatlarına tekrar bakarak dersler almamızı ve onlar ile ne kadar gururlanmamız gerektiğini tekrar hatırlatan bir kitap...

Dili sade ve akıcı olan bu eseri sıkılmadan okuyacaksınız...