Taşın ve Aşkın Ezgisi

7,7/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
607 gösterim
Taşın ve Aşkın Ezgisi, Behram ile Gülzerin'in imkansız aşkları, vicdanları harekete geçirmekle kalmayacak, tarihe tanıklık edecek bir perspektife sahip.
Yıldırım aşkı, yoluna çıkan , kalbin diline yabancı ve umursamaz töreyle savaşınca hoyrat gibi içe işleyen bir anlatıya dönüşüyor. Bir hoyrat dinler gibi okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  9786054473762
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Rıdvan 
19 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap bir şaheser kitabın sonlarında titredim resmen. iliklerine kadar aşka susamış aşkı özlemiş bir gencin yıkılışını,çırpınışını,çaresizliğini ve nasıl yok olduğunu göreceksiniz. insan gercekten severse böyle sevmeli rıfat abimi içtenlikle tebrik ediyorum dedelerimizin yaşadığı dönemi de kalemine aktarmış. damarlarım karamsarlıkla doldu . bizim yörenin insanı rıfat abim seviliyorsun!

Kitaptan 2 Alıntı

Rıdvan 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hep yüksekten aşağılara bakmanın baş döndüren bir duygu olduğunu sanıyordum,oysa şimdi dipten gökyüzüne bakmanında o baş döndürücü dayanılmaz duygusunu yaşıyorum. Başım dönüyor,yıldızlar dönme dolap gibi beynimin içindeler.Daha önce ne kadar yakındı gökyüzü,uzay boşluğu ne kadar masum,ne kadar güzeldi. Her şey,evrendeki tüm varlıklar bir nefes gibi yakındı bana. Hissederek,hissettiklerimden haz duyarak yaşıyordum.

Taşın ve Aşkın Ezgisi, Rıfat Mertoğlu (Sayfa 1)Taşın ve Aşkın Ezgisi, Rıfat Mertoğlu (Sayfa 1)
Rıdvan 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Soğuk gecelerde sokaklarını adımladığım bu şehri hep karanlıkta izledim,ruhumun giderek kararması bundan. Kaldırımlarda bir parça umut aradığım,hayvani içgüdüyle yaşamı kokladığım bu sokaklar benim ruhumu da kararttı. Beynimin uğultusu,rüzgarın soğuk uğultusuna karışıyor her gece. Yalnızlık can arkadaşım oldu;yalnızlık,yalnızlığımı paylaşan bir sevgili... Yalnızlık, ekmek,su gibi doyuruyor beni.

Taşın ve Aşkın Ezgisi, Rıfat Mertoğlu (Sayfa 1)Taşın ve Aşkın Ezgisi, Rıfat Mertoğlu (Sayfa 1)