Taşlar Yerine Otururken Bir Genç Kızın Gizli Defteri 10

8,3/10  (71 Oy) · 
546 okunma  · 
75 beğeni  · 
3.327 gösterim
Serra, Sıla, Melis, Dilek, Esin, Toprak.
Dünün küçük kızları. Hepsi ayrı ayrı yollarda ilerliyor. Ama… Bir zamanlar birbirinin ellerinden tutan o küçük kızlar, bugün genç kadınlar olarak aynı elleri sıkı sıkı tutmaya devam ediyorlar. 

Dilek, Ulaş ve Deryasıyla mutlu. İşinde başarılı. Hâlâ çocuksu neşesini, öfke patlamalarını, patavatsızlığını sürdürüyor.

Toprak, özel yaşamını konuşmayı sevmeyen bir özgür ruh... Evliliğe inanmıyor ama seçtiği hayat arkadaşıyla mutlu görünüyor. Daha fazlası zaten sorulmaz ona. Melis, Toprakın tam anlamıyla zıttı. Hepsine karışan, onların dertlerini dert edinen, en olmadık sorularla özel yaşamlarına dalıveren bir anaç tavuk. Hem başarılı bir iş kadını, hem de çok iyi bir anne. Her koşulda güzel, şık, ışıl ışıl bir kadın.

Esin, sakin, sessiz, sanatkâr ruhlu... Başarılı bir sanatçı olma yolunda hızla ilerliyor. Zor zamanları sabırla, hoşgörüyle aşabilen, içlerinde bilgeliğe en yakın kişi. Sıla, narin ama çelik bir tel gibi dirençli ve güçlü… Nelerden geçti ama çok başarılı olduğu mesleğinden asla vazgeçmedi.

Ailesiyle işini bir arada keyif ve uyumla sürdürmeyi başaran Serra ise on beş yaşında yazmaya başladığı anı defterlerine artık son noktayı koyuyor. Minik kızı Seline ilk anı defterini alarak bu geleneği bir sonraki kuşağa aktarmayı arzu ediyor. Tüm sevdikleri kendi hayatlarını kurarken, başka başka ufuklara yelken açarken, Serra, onların arkasından mutlulukla bakıyor. Bir yandan da o ince hüzün, gelip yerleşiveriyor yüreğine...
 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  9786054560936
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu seriyi tüm genç kızlarımıza tavsiye ederim.Dünya, aile, arkadaşlık, ilişkiler ve çocukluktan genç kızlığa ve kadınlığa adım attığımızda en yakınlarımız ve arkadaşlarımız ile yürüdüğümüz hayat yolunda birbirimize kattıklarımız ile ilgili düşündürücü bir seri...
Anlatımı çok sade ve yalın, sanki kendi günlüğünüzü okuyormuşsunuz gibi...