Tatlı Düşman Veiled Seduction Serisi 1

8,1/10  (8 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
671 gösterim
Savaş kahramanı ve yıldızı parlamakta olan bir politikacı olan Geoffrey Wentworth, hiçbir zaman kont olmak istemez fakat kardeşi öldüğünde, bunun görevi olduğunu bilincindedir. Bu yüzden aile mülklerinin sorumluluğunu almayı kabul eder. Ancak annesinin ‘görev’ tanımı onunkinden tamamen farklıdır vetek bir kelimeyle özetlenebilir: VARİS.

Geoffrey annesi tarafından acilen eve çağrıldığında, kendisini geleceğin Stratford Kontesi olmak için rekabet eden bir ev dolusu genç hanıma ev sahipliği yaparken bulur. Ama onun tutkusu, etkisini ve unvanını kullanarak eski askerlere daha iyi bir yaşam sunmak istediği parlamentodur... Ta ki baştan çıkarıcı bir konuk ve geçmişten bir sır özgürlüğünü ve kalbini tehdit edene kadar. Liliana Claremont, kontes olmak şöyle dursun kimsenin eşi olmak istemeyen yetenekli bir kimyagerdir. O kadar sık, yerinin laboratuar değil de evi olduğunu işitmiştir ki bunu her duyduğunda kenara bir peni atsa çoktan Tower Bridge’i satın almış olacaktır. Ama kontun ev partisi için bir davet aldığında, deney tüplerinin yerini balo elbiseleri alır ve koca avcısı kimliğine bürünür - bu sayede babasının öldürülüşünün kontla ne ilgisi olduğunu çözmeye çalışacaktır. Her ne kadar romantizm formülünde yer almasa da istediği cevapları elde edebilmesi için en iyi yolun düşmanını yakınında tutmak olduğuna inanmaktadır. Fakat yalnızca bir öpücük kontrol edemeyeceği bir yangını başlatacaktır… “Tarihi entrika ve yürek hoplatan cinsten bir tutku TATLI DÜŞMAN’ı muhteşem bir roman yapıyor. Aşk romanı hayranları bayılacak!” JULIE GARWOOD “İlk kitabıyla Heather Snow türe kendi imzasını atmayı başarıyor.” RTBookReviews “Okurlar, Heather Snow’u büyük bir zevkle ‘mutlaka okunması gereken’ yazarlar listelerine ekleyecekler.” BookPage “Bu. Kitaba. Bayıldım!” Reader’s Edyn “Müthişti ve hâlâ hakkında düşünmeden edemiyorum. Bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum.” Night Owl Reviews “Açık ara bu yılın en iyi kitaplarından biri.” The Romance Reader “Kaçmaya bu kadar ihtiyaç duyduğum bir yere beni alıp götürdüğün için sonsuz teşekkürler Heather Snow!” Book Reading Gals
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789944826723
 • Orijinal Adı:
  Sweet Enemy
 • Çeviri:
  Sinan Uluç
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
11 May 22:51 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Kitabı ben çok beğendim, Yazar anlatmak istediğini gayet güzel açıklamış. Kitabın en sevdiğim yönü ben de kimyaya karşı özel bir ilgi duyduğumdan kimyanın kitabın önemli bir bölümünü kaplaması ve kimyayla ilgilenen karakterin bayan olması. Ayrıca anlatılan aşk ve hareketlilik kitabı okutturan diğer muhteşem özellikler. Wentworth Kontu gönlümü fethetti. Bir yandan çok zeki, bir yandan çok masum. Baş karakterler arasında saçma sapan diyalog yoktu aralarında anlaşmazlık çıksa da çok uzatılmamış ayrıca Liliana'nın konta gerçekleri anlatması -yani kontun bunu kendi gözlerinin görmesi yerine kızın artık adamın arkasından iş çevirmeye dayanamadığı için gerçekleri anlatması- en sevdiğim ikinci yön oldu.

Kitabın kapağı da ayrı güzel.

Tek sorun yazar kendi düşüncelerini uzun tutmuş ve sayfalarca aynı şeyi tekrarlamış. Normalde bir yazarın bunu yapmasına hiç dayanamam -örneğin Judith Mcnaught veya Julie Garwood- ama konusunun güzel olması ve genel olarak işlemesini iyi bildiğinden yazara ikinci şansı hakediyor.

PINAR DEĞİRMENCİ 
07 Şub 18:38 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Evet yeni bir seri ile geldim gerçi iki kitapmis ama özlemişim böyle kitapları okumayı
Konu kızımızin babasının ölümünü araştırması ile başlıyor. Babasının bıraktığı ipuçlar ise onu hiç istemesede evlenmesi için zorlanan Konta yöneltiyor.
Tabi aralarında oluşan tutku atışmalar kaçınılmaz oluyor.
Kimyager bir kız ile kendini düşünmeyen Kont herseyi allak bullak eden bu kızı merak etmesi ile hersey başlıyor
Kitap iyiydi başlarda kıza gıcık oldum . Çoğu yerde de duygu eksikliği buldum ama yine de seviyorum böyle kitapları :) okunabilir bir kitap