Tavşan Uykusu

6,9/10  (15 Oy) · 
36 okunma  · 
6 beğeni  · 
698 gösterim
Merkez komitesinin üç güçlü üyesi, Rus gizli servisinin şefi ve eski bir KGB ajanı.

II. Dünya Savaşından sonra el konulan ve kaybolan sanat eserlerinin peşine düşenler ve karşılarında tek bir adamın zekice hamleleri.

MI6 ve CIA ajanlarının da karıştığı karmaşık bir olaylar zinciri.

Bu büyük kapışmada ortadaki hazineden pay kapmak isteyen bir CIA bürokratı da Rusya'dadır. Herkes tetikte; bu olayların kıyısından Türk mühendis Hakan Sarıoğlu'da karışır hikâyeye. CIA ajanı Kate Taylor'un yeşil gözlerine kapılıp gider. Bir yanda hazine, öte yanda insan avı...

Osman Aysu'nun bildiğiniz tarzında yeni ve soluk soluğa bir macera...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786055872779
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Roman umduğum gibi değildi. Yazarın kalemini çok seviyorum ama, bu romanında kayda değer olan şeyler azdı. Hem Tavşan Uykusu romanı kafamda birkaç tane soru işareti bıraktı. Türk bir yazar olan Osman Aysu neden yabancı yer, yabancı karakter isimleri tercih ediyor ki? Anlamış değilim, diğer okuduğum üç romanı ile bu kıyaslanamaz bile. Karakter ve yer isimleri yanı sıra olay örgüsünü de etkileyici ve sağlam olarak bulamadım.

Tuğba Dk 
01 Ara 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitapları yarım bırakmayı sevmem fakat bu kitaba devam etmek için kapağını açmak istemedim. Normalde Osman Aysu kitaplarını severim. Fakat bu kitap içine alamadı beni. Çok fazla yabancı isim ve mekan adı var bu da etkilemiş olabilir.

Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Sovyet Rusya konsey üyelerinden Yuri, Sokolov ve Ryanazov, Gennadi adındaki eski bir Politbüro üyesine bir teklifte bulunurlar. Askeri bir darbe ve Sovyet Rusya'nın tekrardan kurularak başına geçmesi. Gennadi de bunu düşüneceğini söyler. Aslında herkes Gennadi'nin zamanında Almanlardan savaş ganimeti olarak aldığı sanat eserlerinin peşindedir. Gannadi Amerikalılarla anlaşmıştır. Ancak CIA ajanı Tom öldürülür ve bu olaya inşaat mühendisi Hakan da dahil olur tesadüfen. Kate Taylor'a Tom'un mektubunu götüren Hakan zor durumdadır. FSB'den 1. Müdür yardımcısı Zirkov bu adamların peşindedir. Katya da Yuri ile ilişki kurmaktadır. Ayrıca CIA, iltica edeceğini düşündüğü Ron Burgess'in ölüm emrini verir. Acaba bu işler nasıl sonuçlanacaktır? Gennadi sanat eserlerini Rusya dışına çıkarabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.