Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın

7,5/10  (76 Oy) · 
792 okunma  · 
62 beğeni  · 
4.817 gösterim
Bu iki yazar yazdıkları kitaplarla tam anlamıyla bir fenomen yarattılar... Düşlediğiniz hayatı nasıl yaratacağınızı da bırakın size göstersinler!

Yıllar evvel, Tavuk Suyuna Çorba kitapları 140 yayınevi tarafından "satılması çok zor" denilerek reddedilen bir fikirden öteye geçememişti. Ama yazarlarımız, rüyalarını gerçekleştirmek adına tutkularını hiçbir zaman yitirmediler. Bugün, Tavuk Suyuna Çorba serileri kırktan fazla ülkede 90 milyondan fazla okuyucuyla buluşmuş durumda.
Hayallerinizdeki Hayatı Yaşamak'ta, Jack Canfield ve Mark Victor Hansen, düşlediğiniz hayatı yaşamanıza esin kaynağı ve itici güç olacak sımsıcak öyküleri sizinle paylaşıyorlar.
Birbirinden güzel 60 öyküde yazarlarımızın, yaşamlarınızdaki zorluklara karşı zihninizi ve rüyalarınızın gerçekleşeceğine olan inancınıza kalbinizi açacak kanıtlanmış tekniklerini okuyacaksınız.
Dersaadet 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu tarz eserleri kendimi kötü hissettiğimde okumayı çok seviyorum . Bana çok iyi geliyorlar ve kendimde yeniden ayaklanma gücü buluyorum bi anda.
Hikayelerde hep çarpıcı ve güzel sonlarla bitiyordu. Sıradan sıkıcı değiller .
Hatta bi sayfada görmüştüm İngilizlerin en çok hasta ziyaretinde hediye götürdükleri kitapmış. Bence de çok yerinde davranış bizde de keşke böyle ziyaretçiler olsa :)

Mehmet Sadık Oğur 
09 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Bu kitabı yaklaşık 5 yıl önce başka bir yere taşınacağım zaman ilkokul öğretmenim hediye etmişti. Hediye edeceği zaman bu kitabın beni etkileyeceğini hayatımda izler bırakan öyküler içerdiğini söylemişti.Bugün baktığımda gerçekten de etkilerini kendimde görüyorum.İyi ki okumuşum size de tavsiye ederim.

Serinin 3 ya da 4 kitabını okumuştum bundan 4 sene önce. Açıkçası çok önereceğim bir kitap değil. Kitap düşünce olarak güzel. Sıkmayan, hoş, Umut dolu, mucizevi hikayeleri var. Ama farklı bir kültürün hikayesi olması hani kitapla aramıza mesafe sokuyor. Yani o umudu benimsemimize engel oluyor. Bu tarz kitapların her zaman yerel kültürle alakalı olması gerektiğine inanırım

şule uzundere 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tavuk Suyuna Çorba kitapları 10'dan fazla kitaptan oluşan bir seri Her kitapta farklı yazarlardan güzel hikayeler yer alıyor. Bu hikayeler bazen her konuda olurken bazen de belli bir konuda oluyor. Kitap da o konuyla ilgili bir isim alıyor. Bu kitapta insanlara cesaret verecek, onları harekete geçirecek hikayeler seçilmiş.

Sevmek,anne-baba olmak,öğrenmek ve öğretmek gibi konularla kısa hikayeler barındıran kitap çıktığı yıllarda milyonlarca satmıştır. O yıllarda adı bana saçma geldiği için okumamıştım. Ancak adı ile alakalı olmadığını okuduğumda anladım.

Hüseyin oztas 
09 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Başka insanlarin hayatlarinda neler yaşadığını okumanız bizlerin kendi halimize sukretmemizi sağlıyor. Duygusal çöküş yaşayan kişilerin okumasıni tavsiye edebileceğim bir kitap.

adem hançer 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Birbirinden farklı ve güzel 50 den fazla öykü..hiç sıklımadım beğenerek okudum..bazen gülüyor bazen hüzünleniyorsunuz.sadece bir hikaye sıktı..

Seher Serin 
14 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirinden muhteşem hikayeler. Mutlaka okumalısınız

Kitaptan 8 Alıntı

Hayellerinizi yaşamak konusunda ciddiyseniz, günlük olarak tahammül ettiğiniz, canınızı sıkan her küçük şeyi ortadan kaldırın. Bunlar, pantolonun undaki bir türlü dikemediğiniz yırtık kadar küçük, işinize yaramayan bir dosyalama sistemi kadar büyük olabilir.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack Canfield (Sayfa 27)Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack Canfield (Sayfa 27)

Öğrenmeyi bırakan insan , 20 'sinde de olsa 80' inde dr olsa yaşlıdır.Öğrenmeye devam eden genç kalır.Hayatta yapılacak en iyi iş,aklı genç tutmaktır.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack Canfield (Sayfa 327)Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack Canfield (Sayfa 327)

Her zaman birinden biri tercih edilecek iki seçenek ve izlenilebilecek iki yol vardır. Birisi kolay olanıdır. Ve bunun tek iyi yanı kolay olmasıdır.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack CanfieldTavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın, Jack Canfield