Tavuk Suyuna Çorba - Yaşlıların Altın Çağındakilerin Yüreğini Isıtacak Seçme Öyküler

8,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
394 gösterim
En İyinin Henüz Yaşanmadığını Anlatan Öyküler Sütçünün kapıya gelip süt dağıttığı ya da televizyonda test logosunun olduğu ve yalnızca tek kanalda karlı bir yayın yapıldığı günleri hatırlıyor musunuz? Cumartesi gecesi hayaller kurmanızı sağlayan radyo programlarını, arabaların gürültüyle çalıştığını ve koltuklarının son derece rahatsız olduğunu da hatırlıyorsanız altın çağınızı yaşıyorsunuz ve deneyimlerle zenginleşmiş yaşantınızda, gençlik günlerinde olduğundan daha özgürce ve geniş açıdan yaşamı kucaklıyorsunuz demektir.

 Dokunaklı, eğlenceli ve esin veren öykülerle bu en son çıkan Tavuk Suyuna Çorba kitabı, altmış yaş ve üzerinde olup yaşamı "olgunlaştıkça zenginleşen" tanımına uygun bir şekilde mutluluk, zerafet, canlılık ve olumlu yaklaşımla yürüten kişilerin deneyimlerini aktanyor. Bölümleri kısaca Yüreği Genç Kalanlar, Paylaşma, Nesiller Arasında, Yaşamı Kutlamak, Hâlâ Öğreniyoruz, Zorlukları Yenmek, Bakış Açısı, İnanmak, Hayallere Ulaşmak, Geçmişi Anmak ve Yaşı Olmayan Bilgelik olarak ayırdık.

 Özellikle altmış yaş ve üzeri için yazılmış olmalarına karşın her bir öykü, her yaş için yaşamın sonuna kadar dolu dolu yaşanması ve tadının çıkarılması gerekliliğini vurguluyor.

 Jack Canfield ve Mark Victor Hansen en çok satan New York Times kitap yazarları ve profesyonel konuşmacılardır. Hayatlarını bütün insanların bireysel ve profesyonel açıdan gelişmelerine adamışlardır. Yetmiş bir yaşındaki Paul J. Meyer Başarı Motivasyon Enstitüsü'nü 1960 yılında kurmuştur ve kendini geliştirme endüstrisindeki öncülerden biridir. Kişisel gelişim ve liderlik konularında yirmi üç program yazmıştır. Elli dokuz yaşında olan Barbara Russel Chesser'in yazılı birçok kitabı ve makalesi vardır. AmySeeger profesyonel bir yazardır.
 (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2003
 • Sayfa Sayısı:
  354
 • ISBN:
  9789753000918
 • Orijinal Adı:
  Chicken Soup For The Golden Soup
 • Çeviri:
  Ferhan Köroğlu
 • Yayınevi:
  HYB Yayıncılık
 • Kitabın Türü: