Tazesi Makbuldür

7,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
429 gösterim
Bütün Türkiye'nin gündemini etkileyen "Mor İneğin Akıllısı" kitabının yazarından roman tadında yepyeni bir kitap.

Arman Kırım, çocukluğundan başlayan dolu dolu bir yolculuğu yalın bir dil, keskin bir göz ve tatlı bir mizah anlayışı ile okuyucusuna aktarıyor. Dekorunda "mutfak ve yemek kültürü" olan bu gezi, Söke'den yola çıkıp, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hindistan, Tayland, Japonya, Doğu Avrupa, Norveç ve Amerika'yı dolaşarak İstanbul'da sonlanıyor. Sürükleyici bir roman tadındaki bu anlatımın içinde, dünyanın en önemli mutfaklarını yakından tanıyacak, iyi bir mutfağın özelliklerinin neler olduğunu kavrayaak. Türk mutfağına ve restoran yaşamımıza bambaşka ve hiç düşünmediğiniz bir pencereden bakacaksınız. Zaman zaman yüzünüzde bir gülümseme belirirken, kendi yaşamınızdan pek çok kesit bulacak, sık sık anılarınıza dalıp gideceksiniz. Üstelik, iyi bir 'gurme'nin sahip olması gereken pek çok bilgiyi de bir solukta alacaksınız.
(Arka Kapak).
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2004
 • Sayfa Sayısı:
  283
 • ISBN:
  9789753223256
 • Yayınevi:
  Galata
 • Kitabın Türü:
İndantee 
26 Şub 19:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap için ne desem az olur çünkü içinde herşey var Astronomi , otobiyografi , tarih herşey... Okurken hem iştahınız açılacak hemde geçmişe bir özlem duyacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı

İndantee 
26 Şub 19:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Acaba çok uzun yıllar içine kapalı bir ülke olmamızın getirdiği bir özgüven noksanlığı mıydı ki, bizi maceradan uzak tutmaya zorlar.

Tazesi Makbuldür, Arman Kırım (Sayfa 53)Tazesi Makbuldür, Arman Kırım (Sayfa 53)