·
Okunma
·
Beğeni
·
1.956
Gösterim
Adı:
Tehlikeli İlişkiler
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480716
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Dangerous Gentleman
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı
Baskılar:
Tehlikeli İlişkiler
Tehlikeli İlişkiler
350 syf.
·2 günde·9/10 puan
Tehlikeli İlişkiler
Julia London
Sonuna kadar nefes alamadım sanırım ne hoş bir anlatımı vardı öyle ve neler olacağını düşünüp durdum
Baş kahramanımızın o çektiği her duyguyu gerçekten hissettim
Nasıl bir acı gerçek öyle
Başlarda kıza çok kızdım ve yaptığı onca şeyde akıllı iken nasıl oldu da Benedictle ki halini kaldıramadım tabiki
Ama sonrası yine fenaydi sonuna kadar gerçekten Okutan bir kitaptı sevdim şimdi ikinci kitabı okumak istiyorum
350 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Judith McNaugth severlere yavan gelse de kendi türü içinde güzel bir romandı.
Çerezlik olarak ifade edeceğim; romantik-komedi tarzı filmleri andıran güzel, basit ve keyif veren bir kitap.
Meraklılar için tavsiye edilebilir.
350 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap çok iyiydi.. Bunca zaman nasıl okumamışım.. Ve ben kesinlikle anladım ki Evlenip zamanla birbirine aşık olan çiftlerin olduğu Kitapları Okumayı seviyorum :) Şiddetle tavsiye ederim ;)
350 syf.
Yıllar önce annemin izlediği iki dizi vardı. Yanlış hatırlamıyorsam biri Yalan Rüzgârı, diğeri de Dallas"tı. Hani şu Ceyar"ın olduğu.. İşte o iki dizide aklımda kalan çok nadir şeyler var ve bu kitabı okurken, onlar geldi aklıma. İkisinin ortası bir kitap olmuş sanki. Gayet zekice planlar ve çok profosyonel yalanlar.. Gerçekten ilişkiler de tehlikeli, yaşayanlar da..
350 syf.
·Puan vermedi
Tehlikeli İlişkiler Rogues of Regent Street serisinin ilk kitabı. Seri toplam dört kitaptan oluşuyor ve okunma sırası şöyle:
1. Tehlikeli İlişkiler
2. Zalim Cazibe
3. Serseri Kalbim
4. Gizemli Âşık

Ben son kitap hariç serinin bütün kitaplarını okudum ama Tehlikeli İlişkiler dışındakileri okuyalı yıllar oldu ve detayları pek hatırlamıyorum. Kitapları okurken seri olduklarını bilmiyordum. Bu yüzden karışık okudum ama historical türünde serileri sırasıyla okumak çok da önemli olmuyor. En azından bu seri için sırasıyla okumasanız da olur.

Kitabın ilk 150 sayfası çok sıkıcıydı. Türün hayranı olmama rağmen kendimi zorlayarak okudum. Herkes benim kadar sabırlı olur mu bilmiyorum.

Başkarakterlerimizin birbirlerine âşık olmaları çok uzun sürdü. Üstelik yeterince olay da yaşamadılar. Historicallarda en keyifli kısım karakterlerin birbirlerine olan duygularını keşfettikleri kısımdır. Maalesef bu kitapta o keyfi alamadım.

Türde bir klişe olan birbirleriyle sorunları konuşmayıp olayı daha da büyütme, sinirlenince kötü konuşma ama sonrasında pişman olma kitapta bolca vardı. Bir yerden sonra sıktı tabii.

Kitap 462 sayfadan oluşuyor. Ben her zaman eğer yazarın kalemi çok iyi değilse bir historicalın 300-350 sayfa aralığında olması gerektiğini savunuyorum. Daha uzun kitaplarda bir yerden sonra sıkılıyorsunuz ve bitse de gitsek hissi duyuyorsunuz. Bu kitap 100-150 sayfa daha kısa olsaydı eminim daha güzel olurdu ve ben daha çok beğenirdim.

Kitabın boyutu normal kitap boyutundan bir tık küçük. Yazı karakteri de normal olandan daha küçük. Bu yüzden kitabı okurken zorlandım. Gözü yoran bir kitap haline gelmiş.

Kitapla ilgili hiç olumlu yorum yazmadım ya :-) Türü sevenler bir şans verebilir çünkü yazarın diğer kitapları (Zalim Cazibe ve Serseri Kalbim) güzel kitaplardı. Seriyi sırasıyla okumak isterseniz Tehlikeli İlişkiler’i de okuyabilirsiniz ama beklentinizi düşük tutun derim. Türle yeni tanışacaklara ise daha güzel kitaplar var diyerek Tehlikeli İlişkiler’i önermiyorum.

Detaylı yorumumu blogumdam okuyabilirsiniz: https://suleuzundere.blogspot.com/...iskiler-seri-10.html
350 syf.
Julia London'ın dört kitaplık serisinin birincisi olan bu kitabı zalim cazibeye oranla daha çok beğendim. İçerisindeki diyaloglar daha böyle güzeldi ve daha komikti. Çok fazla güldüğüm yer oldu. Ayrıca Lilliana'nın da Adrian'ın tüm davranışlarına rağmen onu bırakmaması çok hoştu. Güzel bir kitaptı tavsiye ederim.
350 syf.
·5 günde·7/10 puan
Dört kitaplık bir serinin ilk kitabı Tehlikeli İlişkiler. Orjinal adı da bu bilmiyorum ama ismi kitaba cuk diye oturmuş. Adrian ve Lilliana'nın gelgitli ilişkisi okurken beni yordu. İkisi de birbirinden inat ve dik kafalıydı. Adrian'ın cidden sorunlu bir çocukluk ve gençlik dönemi olduğu için güven problemi, Lilliana'nın ise tecrübesizliği ilişkilerinde epey zorlu sınavlardan geçmelerine sebep oldu. Sonunda aşk kazandı neyse ki...
350 syf.
·Puan vermedi
Ortaçağ İngilteresini biraz nostaljik Türk filmi kıvamında anlatan akıcı bir roman. Kişilerin fiziksel özelliklerini kitabı okurken aklınızda canlandırıyorsunuz. Sonucu da mutlu bitiyor ama Türk filmlerinde olduğu gibi kırılma noktaları da mevcut.
350 syf.
Tarihsel açıdan okuduğum ilk kitaptır kendisi. Gelecekte de o tür kitaplar okumama vesile olanda kendisidir. Uzun zaman önce okumuştum ama hatırladığım kadarıyla şöyle diyebilirim . ''Bi de Adrian'ın ona aşık olduğu zamandan itibaren Lilliana'yı gördüğü şeklini asla unutmayın.''
350 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Julia London'un bu kitabını çok beğendim.Kardeşinden intikam almak için onun evlenmeyi düşündüğü kızla evleniyor. Ama sonuç İntikam ile başlayan aşk
Lilliana' nın Adriana' nın tüm davranışlarına rahmen onu bırakmaması
İnatçı çiftlerin birbirleri ile atışması
Evlenip birbirlerine zamanla aşık olmalarını seviyorum
Sonunda AŞK kazanıyor

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tehlikeli İlişkiler
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480716
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Dangerous Gentleman
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı
Baskılar:
Tehlikeli İlişkiler
Tehlikeli İlişkiler

Kitabı okuyanlar 145 okur

  • Tuğçe Ciğer
  • Nida

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.2 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0