Tehlikeli KızılTarryn Fisher

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.432
Gösterim
Adı:
Tehlikeli Kızıl
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 2
Baskı tarihi:
Şubat 2014
Sayfa sayısı:
296
ISBN:
9786055175474
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Dirty Red
Çeviri:
Meltem Türkmen
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Sevgili Fırsatçı,
Onu benden alabileceğini sandın ama kaybettin. Ve şimdi benim olduğuna göre onu elimde tutmak için her şeyi yaparım. Şüphen mi var? Senin olması gereken her şey benim. Olur da merak ediyorsan; aklına bile gelmiyorsun artık. Onu bırakmayacağım… Hem de hiç.
Tehlikeli Kızıl
Leah Smith sonunda istediği her şeye sahiptir. Tam olarak öyle olmasa da. Evliliği, ömür boyu sürecek bir bağlılıktan ziyade daha çok bir borç gibiydi. Oluşturmak için var gücüyle uğraştığı imajı ise gözlerinin önünde dağılıp gidiyordu. Yeni bir rol ve sırlarla dolu geçmişiyle Leah, çaldığı şeye sahip çıkmak için ne kadar ileriye gideceğine karar vermeliydi.
(Tanıtım Bülteninden)
Her sayfada Olivia ve Caleb aşkını kovaladım durdum. Tamamen ara kitap olmuş. Yalnız Leah bu aşka farklı bir pencereden bakmamı sağladı. İki kişi birbirinden kopamamışken arada kalan ikinci kadın duygusunu çok güzel aktarmış yazarımız.
Her şey bir yana Leah' a dair en nefret ettiğim şeyse kendisi evlatlık olup bu duyguları yaşadığı halde bebeğine bu kadar ruhsuz bakan bir 'anne' olmasıydı.
Neyse ki serinin son kitabıyla özlediğim karakterlere tekrar kavuşabileceğim.
İlk kitaba kıyasla daha çok sevdim diyebiliriz bazı yönlerden. Çünkü Leah karakterini Olivia karakterinden daha çok seviyorum. Kötü kızlara karşı bir sempatim var galiba. Ama diğer kitaba kıyasla daha kötü olan yönü ondan daha yavaş ilerlemesiydi. Seri genel olarak zaten bir macera ve heyecan serisi değil ama ister istemez insan biraz heyecanlı yerler bekliyor. Fırsatçı’da işte böyle heyecanlı olaylar daha fazla olurken, Tehlikeli Kızıl’da daha çok anlatıcının yani Leah’ın iç dünyası, planları, bunalımları ön plandaydı. Geçmişe dönüş yerlerinde aynı olayların Leah’ın içinde nasıl bir etki uyandırdığını gördüğüme gerçekten sevindim.

Kitap ilk kitapta olayların kaldığı yerin biraz ilerisinden başladığı için hikaye ilk kitaptaki yerinde kalmıyor, ilerliyordu. Herkesin hayatında büyük değişiklikler olmuş ve karakterler bu değişimlere ayak uydurmaya çalışırken aynı zamanda Leah’ın ilk kitapta pek bahsi geçmeyen geçmişine de yolculuk yapmış olduk. Bu sayede bugün olduğu kişiyi neye borçlu olduğunu gördük. Yer yer şaşırıp yer yer üzüldüğüm yerler oldu kitapta. Leah karakterinin kafa yapısını, erkeğini elinde tutmak için nelere cesaret edip nelerden vazgeçebileceğini birinci elden okumak güzeldi. Umarım üçüncü kitabı da bu kitap gibi iyi hissederek ve beğenerek okurum.

Dili akıcı ve üslup sadeydi. Leah’ın ağzından anlatılan olaylar, onun iç dünyasını samimi, gerçekçi ve yalın bir şekilde ortaya seriyordu. Betimlemeler fazla olmasa bile ruh tahlili çok fazla yer ediyordu. Kitabı genel olarak sevdim. Sonunda da şaşırtıcı şeyler art arda gün yüzüne çıktı ve dananın kuyruğu koptu diyebiliriz. Diğer kitapta bizi bambaşka maceraların ve tam bir aşk savaşının beklediğinin sinyalleri verildi. Bakalım bu savaşı kim kazanacak. Herkese iyi okumalar dilerim. :)

Benzer kitaplar

Ne Kızıl'dı be! Ne yalan söyleyeyim etkilendim Leah'dan, cadaloz, kötü, uzak durulması gereken biri ama yazar çok iyi anlatmış. Genelde okuduğumuz iyi ve çok seven salak kızlar gibi değil bu serideki kızlar, ikisi de dişli ikisi de masum değil, her şeyi yapacak türden kızlar.
Kitap çok hızlı aktı gitti, ilkinden çok daha iyiydi.
Yalanlar bir bir ortaya saçıldı ve şaşırtıcı derecede şahaneydi. Serinin ilk kitabından daha etkileyiciydi. Kitap su gibi aktı. Devamını okumak için sabırsızlanıyorum .
Serinin 2. Kitabı olan tehlikeli kızıl gerçekten adının hakkını veren bir karakterin yaşamı ve yaptıkları ile soluksuz okutuyor. Şimdi sıra 3. Kitapda....
Öncelikle kitaba başladığımda, bu kitabın Caleb Drake'nin karısı Leah Smith'in ağzından anlatıldığını gördüm ve bu pek hoşuma gitmedi. İlerledikçe -hâlâ daha hoşuma gitmesede- aslında bir bakıma onun ağzından anlatılmasının iyi olduğuna karar verdim; çünkü birinin yaşadıklarını ve şu anki olduğu kişiyi anlamak için o kişinin bakış açısından bakmamız gereklidir. Yazar, iki kitaptır karakterlerin önceden yaşadıkları şeylerin, şimdiki hayatına nasıl etki ettiğini göstererek; bize psikolojik açıdan da anlatım sunuyor.

Bu kitap da yine geçmiş ve günümüz şeklinde ilerliyordu. Yine hırslı bir kadın, yine yalanlar ve yine aşk -bana kalırsa takıntı-... Yine yine dediğime bakmayın, sanki konu kendini tekrar ediyormuş gibi hissettirmesin: konunun işleyişi aslında farklı ama tabii ki birbiriyle bağlantılı. Aslında karakterlerin hepsi birbirine benziyor ama hiçbiri tam olarak birbirini anlamıyor bana göre. Bu seride çok fazla yalan var ama gerçekler de ortaya çıkmak için savaş vermiyor değil.

Aşk adı altında bu kadar alçalmamalı hiçbir kimse. Leah'aya bu konuda çok kızdım okurken ama pek sevgi görmediğinden ve her şeyi elde etme arzusuyla başlayarak, sonunda aşık olduğunu düşünmesi ile -bana göre takıntı- fazlaca alçaldığını düşünüyorum.

Ama tabii bu kitapta güzeldi. Bu seri resmen beni elinden bırakma diyor. Hemen 3. ve son kitap olan Hırsız'a başlayacağım; bakalım bu hikâyenin sonu nasıl bitecek, meraktayım.

Kitabın konusu: Leah, planları doğrultusunda Caleb'den yaptığı çocuk ile kitap başlıyor. Sonrasında Leah'ın yaptığı büyük hatalar ve kalbindeki bitmeyen Olivia aşkı birleşince Caleb, iyice Leah'dan uzaklaşıyor. Leah, evliliğini kurtarmak için daha neler yapacaktır veya bir şeyler yapabilecek midir?
Fırsatçı,çok kritik bir yerde bitince ben de seriye ait ikinci kitabı alayım dedim.Leah karakterinden nefret ediyorum ama kadın öyle bir yazar ki böyle bir karakteri bile sevdirebiliyor.Öncelikle söylemeliyim ki yazarın diğer kitaplarından daha monoton buldum,çünkü başlarda dedim ki: ''Bu anlatım Tarryn'ın olamaz!''.

Başlarda Leah karakterine ısınmamış olsam da ortalarına doğru sevdirdi kendini.3. kitap Caleb'in ağzındanmış.Onun nasıl olduğunu da çok merak ediyorum.Bu kitabı başka bir yazar yazsa ''Iyy,bu be?'' falan derdim ama Tarryn yazınca her bir roman farklı oluyor.Ne diyeyim,yazarın yine kendi değil kalemi konuşmuş.Her daim okuyacağım yazarlardan.Herkese keyifli okumalar.
Nefret, öyle muazzam bir duygudur ki, insanın içindeki her şeyi geriye kül yığını kalana kadar yakıp atar...
Aşkla ilgili en kötü şey buydu, ne yaparsan yap kalbine sahip olan kişiyi asla unutmazdın.
Bir şey saklıyordu. Sırrı olan kadınların neye benzediğini bilirdim. Bir tanesine her gün aynada bakıyordum. Kadınlar sırlarını gözlerinde saklardı ve dikkatlice baktığınızda normal konuşmalar esnasında keskin duyguların yüzeye çıktığını görebilirdiniz.
Nefret muazzam bir duygudur. Ateş gibi sıcak ve ezicidir. Tanrı vergisi mantığınızdan geriye bir kül yığını kalana kadar yakar. Sonra insanlığınıza doğru ilerler ve sıcak diliyle geriye kalan birkaç parça masumiyetinizi çirkin bir şeye dönüştürene kadar eritir. Daha sonra nefret, önceden ‘siz’ olan enkazın üstüne öfke tohumları eker. Tohumlar sarmaşığa dönüşür ve bu sarmaşıklar dokunduğu her şeyin boğazını sıkar.
Panik bir girdaptır. Beyninde bir girdap gibi çalkalanarak başlar, vücudunun geri kalan kısımlarına akarak hızlanır. Döne döne yol alır ve kalbinin delice atmasına sebep olur. Döne döne mideni burkar, düğümler ve bulandırır. Ayak parmaklarında bir çöp çukuru oluşturmadan önce dizlerinin bağını çözmek için bacaklarına döne döne çarpar. Ayak parmaklarını kıvırırsın, derin derin birkaç nefes alırsın ve paniğin seni içine çekmesine izin vermeden sağduyu denen can kurtaran simidine tutunursun.
Benimle ilgili bilinmesi gereken tek bir şey var: kazarım. Bulamazsam daha derinlemesine, daha şiddetle kazarım. Bulana kadar kazarım. Kazamadığım tek bir şey vardı o da kendi zihnim. İçini görmek istemiyordum.
Bir düğüne ne kadar ihtişam katarsan o kadar daha az samimi olur.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tehlikeli Kızıl
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 2
Baskı tarihi:
Şubat 2014
Sayfa sayısı:
296
ISBN:
9786055175474
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Dirty Red
Çeviri:
Meltem Türkmen
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Sevgili Fırsatçı,
Onu benden alabileceğini sandın ama kaybettin. Ve şimdi benim olduğuna göre onu elimde tutmak için her şeyi yaparım. Şüphen mi var? Senin olması gereken her şey benim. Olur da merak ediyorsan; aklına bile gelmiyorsun artık. Onu bırakmayacağım… Hem de hiç.
Tehlikeli Kızıl
Leah Smith sonunda istediği her şeye sahiptir. Tam olarak öyle olmasa da. Evliliği, ömür boyu sürecek bir bağlılıktan ziyade daha çok bir borç gibiydi. Oluşturmak için var gücüyle uğraştığı imajı ise gözlerinin önünde dağılıp gidiyordu. Yeni bir rol ve sırlarla dolu geçmişiyle Leah, çaldığı şeye sahip çıkmak için ne kadar ileriye gideceğine karar vermeliydi.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 73 okur

  • Buse Güler
  • Deep Down
  • freedominbooks
  • Sezen Yıldız
  • MAKASAPATU
  • Gamze Değer
  • kübra02
  • Hermonie
  • Pataanii
  • tutku taşer

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%11.3
18-24 Yaş
%47.2
25-34 Yaş
%20.8
35-44 Yaş
%13.2
45-54 Yaş
%5.7
55-64 Yaş
%1.9
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.2
Erkek
%2.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.7 (11)
9
%16.2 (6)
8
%35.1 (13)
7
%8.1 (3)
6
%2.7 (1)
5
%2.7 (1)
4
%5.4 (2)
3
%0
2
%0
1
%0