Tek Ayağı Mezarda Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 2

9,4/10  (22 Oy) · 
55 okunma  · 
17 beğeni  · 
721 gösterim
Kediciğin Hayranı Olacaksınız!
Mezarla Randevu
Ateşlemi Oynuyorsun, Kedicik

Yarı vampir Kedicik, FBl'ın gizli bir biriminde özel dedektif. Tehlikeli ölümsüzlerin kökünü kurutmak için devletin emrinde çalışıyor. Halen, seksi ve tehlikeli eski sevgilisi Bones'tan öğrendikleriyle hayatına devam ediyor ancak ya biri genç kadını öldürmeyi kafasına koyduysa? Dahası Kediciğe yani Cat'e yardım edebilecek tek güç, maziye gömmeye çalıştığı ancak kalbinden bir türlü atamadığı eski aşkı Bones!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  390
 • ISBN:
  9786054228980
 • Orijinal Adı:
  One Foot in the Grave
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

İlk kitaba göre daha çok aksiyon, daha çok ölüm var. Kedicik Cat doğaüstü olaylarla ilgilenen bir departmanda dört yıldır "kötü" vampirleri avlayarak geçinir gider. Ta ki görevi Liam adında bir vampiri öldürmek olana kadar. Bu vampir Bones ile bağlantısı olan daha doğrusu yaratıcısı olan Ian'dır. Bones hatrına Ian' ın hayatını bağışlar ama hata mı değil mi? Keyifli okumalar.

Leyla yüksel 
14 Haz 18:41 · Kitabı okudu · 57 günde · Puan vermedi

Merhabalar ilk kitaptan sonra seriye olan ümidimi birazcık kaybetmeme sebep olan Mezarla Randevu kitabının ikinci kitabı olan Tek Ayağı Mezarda kitabını bitirmiş bulunmaktayım. Böyle birbiriyle bağlantılı kitap isimlerini seviyorum, bundan sonraki isim Mezarın Dibinde. Sence de çok tatlı değil mi? Gerçi doğa üstü avcıların barındırdığı seri isimleri böyle oluyor. Lafı fazla uzatmayacağım ikinci kitabı daha çok sevdim. Daha aksiyonlu, daha olgun, daha eğlenceli ve Bones ile doluydu. Cat ile aralarında olan meseleyi çok uzatmadan halletmeleri hoşuma gitti. Konuya biraz değinecek olursam Tek Ayağı Mezarda 4 yıl geçtikten sonra başlıyor. Cat artık FBİ'da ismi olmayan bir "vampir avlama" departmanında çalışıyor, emrinde adamları falan var yani artık gerçek bir "kızıl melek" eh, vampirleri tavuk avlar gibi avlaması başına ödül konmasına sebep oluyor ve derken Bones onu buluyor. Ah Bones ah.. Konusunun genel olarak böyle bir şey olduğunu söylemeliyim zaten üçüncü kitapta da bundan farklı bir şey göreceğimi zannetmiyorum.
İlk kitapta uçarı kaçarı olan, acemice kararlar veren Cat'in daha olgun olması kitaba ayrı bir güzellik katmış, ve bazı oturmayan şeylerin bu kitapta oturduğunu gördüm ve mutlu oldum artık Sookie gibi değil, biraz Charley Davidson ve çokça Anita Blake benzemeye başladı bakalım üçüncü kitapta kendisi gibi olabilecek mi?
Kitaba puanım:4/5

Özlem Ekiz 
11 May 23:23 · Kitabı okudu · 13 günde · 9/10 puan

Kitabımız ilk kitabın 3 yıl sonrasından devam ediyor. Cat, mecbur kaldığı için Bones'ten ayrılmış, FBI'ın özel bir biriminde liderlik yapıyordur.

Bu kitapta Cat'i tam olarak istediğim yaşta görüyorum. Ayrıca ilk kitaptaki kendince usta kız gitmiş, yerine daha ağırbaşlı, biraz daha ne yapmasını gereken biri gelmiş.

3 yıl sonraki Bones'la ilk karşılaşması gayet eğlenceliydi. Ve neyse ki aralarındaki sorun hiç uzamadan çözülüyor.

Ayrıca kitapta komedi tam gaz devam ediyor. Aksiyon ise daha heyecanlı bir hale geliyor.

Kitapta tek sevmediğim şey Tate denen uyuz. Yok başta Cat'i düşman görmüş ama içten içe sevmiş. Sonrasında Bones ile çıktığı için ucube olmuş da. Ama beyfendi sırf kız nasıl hissediyor diye Bones'un eski kırığı olan vampirle yatıyor. Sanırım o sahneden sonra adama duyduğum nefret tescillendi. Bir an önce ölmesini diliyorum ben şahsen.

2. kitapla yazar artık favorilerime girdi. Oh be bana böyle şeylerle gelin işte. Ne çiftimiz ergence davranışlara giriyor ne de sıkıcı bir kitap okuyorum.

Elif 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Nedenini bilemiyorum ama ilk kitabından daha çok sevdim. Kitap yine sürükleyici bir şekilde devam ediyor. Cat ve Bones birbirlerine daha sıkı bağlarla bağlanıyorlar. Kitapta hem aşk hem aksiyon biraraya getirilmiş. BAYILDIM :D

PINAR DEĞİRMENCİ 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Seri iki de bitti bugün misafir olduğu için okuyamadım ama sonunda bitirdim neyse
Kitap ilk kitaba göre oldukça iyiydi bana göre daha akıcı geldi
Vampirler gulyabaniler ne ararsanız var
İkinci kitapta karşılaşmalari ve buluşmaları nefesimi kesti sonrası ise hızlı bir serüvendi gerçekten hoş akıcı devam ediyoruz bakalım üçüncü kitap nasıl ilerleyeçek

Kitaptan 3 Alıntı

Ben daima, insanın kendisinden daha güçsüz bir şeye nasıl davrandığının, onun gerçek karakterini gösterdiğini düşünürüm.

Tek Ayağı Mezarda, Jeaniene Frost (Sayfa 28)Tek Ayağı Mezarda, Jeaniene Frost (Sayfa 28)

Okyanus bana çok küçük olduğumu ama büyük bir şeyin parçası olduğumu hatırlatıyor.

Tek Ayağı Mezarda, Jeaniene Frost (Sayfa 29)Tek Ayağı Mezarda, Jeaniene Frost (Sayfa 29)