Kitap
Tek Gayemiz İnsan Olmak

Tek Gayemiz İnsan Olmak

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
4 Kişi
8
Okunma
4
Beğeni
435
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Karina Yayınevi · Mayıs 2016 · Karton kapak · 9786059352086
İnsana ve insanlığa dair ne varsa, bir diğer ifadeyle olması gereken neyse kitapta onu bulacaksınız… Özlemini duyduğumuz insan modelini tüm boyutlarıyla ortaya koyan bu kitabı 7’den 77’ye herkesin okumasını tavsiye ediyorum… Prof. Dr. Metin IŞIK İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Bu güzel yurdu, yüreğindeki insan sevgisiyle, onuruyla, imanıyla vatan yapan Yavuzkan DUMAN’ın araştırmacı ruhunu, sorgulamalarını, bilgiye ve tecrübeye dayalı analizlerini bulacağınız bu kitap, sade, açık ve süsten uzak bir anlatımla her türden okuyucuya hitap edecektir. Hayatı sorgularken rehberlere ihtiyacımız vardır. Yavuzkan Bey’in kıymetli kitabının rehberiniz olması dileğiyle. Dr. Demet KARDAŞ Gazi Üniversitesi İnsan doğmanın insan olmak için yeterli olmadığını, bunun için çaba sarf edilmesi gerektiğini, sevgimizi, hoşgörümüzü, merhametimizi, şefkatimizi aklımızla birleştirerek kullanmamız ve en önemlisi de vicdanımızın sesine asla kulak tıkamamamız gerektiğini bizlere hatırlatan bu eseri için Yavuzkan DUMAN’a tüm insanlık adına teşekkürlerimi sunarım. Emekli Eğitimci Mustafa ÇÖRTÜK “Tek Gayemiz İnsan Olmak” adlı bu eserde, mitolojik dönemlerde gezinti yapıp tekrar zamanımıza gelecek, aradan geçen binlerce yıla rağmen insanların pek değil hiç değişmediğini göreceksiniz… Yazar Ümit DAĞCI İnsanlığın varolma gayesini anımsatan, gönlümüzü ve ufkumuzu açan, insan olma yolunda bizlere ışık tutan bu nadide çalışmanın, öğrencilerimize ve tüm insanlığa ders kitabı olarak okutulması dileğiyle. Halkla İlişkiler Uzmanı Hüsrev ARSLAN
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺7,73
9.0
10 üzerinden
4 Puan · 2 İnceleme
Ümit Dağcı
Tek Gayemiz İnsan Olmak'ı inceledi.
168 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
naçizane cümlem arka kapakta yer aldı
Dipnotum: Pek değil hiç değişmedik. Özel Notum: “Tek Gayemiz İnsan Olmak” adlı bu eserde, mitolojik dönemlerde gezinti yapıp tekrar zamanımıza gelecek, aradan geçen binlerce yıla rağmen insanların pek değil hiç değişmediğini göreceksiniz… Kitap Yorumum: Bu kitabın benim için önemi biraz daha farklı. Çünkü basılmadan önce okudum ve kitap hakkında yazdığım naçizane cümlem arka kapakta yer aldı. Tek Gayemiz İnsan Olmak isimli eser, aslında adıyla çelişki yaşıyor. Sadece ismini okuduğunuzda öğüt vermek için yazılan bir ders niteliğinde kitap algısı oluşturuyor. İçeriğinde öykü tadında birbirini tamamlayan yazılardan oluştuğunu, bu hikâyeleri tamamlayan büyük düşünürlerin sözleriyle bütünleştiğini göreceksiniz.
Tek Gayemiz İnsan Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
168 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Nurtopu Gibi İnsan
"İnsan doğmak, insan olmak mıdır?" Sayfa 156 Kitabın 'Sonuç' bölümünde yazılmış bu soru, yazarın tüm kitap boyunca cevaplamaya çalıştığı bir sorudur. Annelerimizin karnında oluşup, gelişip sonunda dünyaya gelen yaratıklarız. Bağırarak,ağlayarak doğarız. Dünyada olan kötülüklere, yaşamımızda yaşayacağımız olumsuzluklara ilk tepkimiz bu mudur acaba? Sağlıklı ya da sağlıksız doğmak bizim elimizde değildir. Bizi isteyen erkek ve kadının, dünya şartlarının ve en nihayetinde de Allah'ın takdirine bağlıdır. Kaderimizdir. Ancak insan olarak başlarız hayatımıza. En saf ve en masum halimizle. Kötülük nedir bilmeyiz ancak iyiliğin kendisiyizdir. İyilik gibi tatlı iyilik gibi şirin. Büyüdükçe kötülükle de tanışırız.Dünyanın farklı halleriyle, yaşamın zor durumlarıyla karşılaşırız. Doğduğumuz zamanki kadar saf ve masum, şirin ve tatlı kalamayız maalesef... Ancak insan olarak kalmak bizim tercihimizdir. Yavuzkan Duman, bu kitapta insan kalmayı anlatmış bize. Dünyayı, iyiyi ve kötüyü, doğruyu ve yanlışı, güzeli ve çirkini... göstermiş. Aslında aklı yerinde olan her insanın görebildiği ancak gözlerini kapattığı şeyleri farklı yönlerden tekrar sunmuş. Yaşlılık fiziksel olarak tekrar bebekliğe dönmektir diye bilinir.(Benjamin Button'ı anımsayalım.) Acizlik, zayıflık artar çünkü. İsterim ki; insanlığımız açısından da bebekliğe dönelim yıllar geçtikçe, ya da en doğru olarak, bebek kalalım. İyiliğin kendisi olalım!
Tek Gayemiz İnsan Olmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
6