Tekinsiz Kitap

2,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
552 gösterim
Bir kitaptan korkmak tuhaf.
Belki de değildir.
Kitaplar kudretli nesneler nihayetinde.

"Cesaretin varsa aç!"
-Independent-

2009 yılında bir gazeteci İngiltere`nin farklı yerlerinden derlediği gerçekten yaşanmış hayalet öykülerini kağıda dökmek için elinizdeki kitabın yazarı Jeremy Dyson ile temasa geçer.

Tekinsiz Kitap, o ana dek katı bir şüpheci olan Dyson`ın bu öykülerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmak üzere çıktığı yolculuğu ve kendisinin de zamanla lanetli bir öykünün parçası haline dönüşmesini anlatıyor.

Unutma, hayalet diye bir şer yoktur.

Her sayfada dur ve kendine bunu hatırlat.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786054729098
 • Çeviri:
  Algan Sezgintüredi
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
büşra kurt 
24 Şub 19:58 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Evet birçok sıkıcı kitap okudum; okumaya çalıştım ama bu kadarıyla hiç karşılaşmamıştım. Çok acımasız oldu ama ne yazık ki tüm hislerim bundan ibaret. Bir kitap bu kadar iddialı bir kapak yapar; bu kadar iddialı kapak yazısı yazar ve ancak bu kadar kötü olabilir içerik.

Arka kapakta şöyle diyor: " ... hayalet diye bir şey yoktur. Her sayfada dur ve kendine bunu hatırlat." Harika bir kitap gelecek diyorsun ve sonuç tamamen hüsran. Başka bir dünyada güzel bir kitap olabilir belki...

İçerikten biraz bahsetmek gerekirse; yazar, Aiden Fox adlı bir gazeteciden paranormal olaylarla ilgili bir seri hikaye ediniyor ve bunların olduğu yerleri kendi ziyaret edip olayları kitabımızda aktarıyor.

Ama ne yazık ki korkudan eser olmayan bir kitap. Evet yaşanan olaylar gerçekten yaşansa tabi ki korkunç ama bunun aktarımı sıfır. Korku kitaplarında hissedilen iç ısınması, kalp atması gibi şeyler ne yazık ki bu kitapta hiç olmadı. Korkuyu geçelım olaylar gizemli bile gelmiyor.

Bir bölümde bir müzik grubunun yaşadığı esrarengiz olay anlatılıyor ama hikaye 20 sayfaysa 15 sayfası anlayamadığımız müzik terimleri ve ıvır zıvır anılar 4 sayfa esrarengiz olaya gidiş ve 1 sayfada sonuç.

Kendimce puanlarsam 2/10

hayattarcinrengi.blogspot.com