Adı:
Teknede Üç Kişi
Baskı tarihi:
Ağustos 1984
Sayfa sayısı:
203
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000017953
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilgi Yayınevi
Baskılar:
Teknede Üç Adam
Teknede Üç Kişi
254 syf.
·Puan vermedi
Bu kitabı okuyalı sanırım on bir yıl filan oldu. Okurken oldukça eğlendiğimi hatırlıyorum, özellikle de başlarında. Karakterimizin biri kitabın başında hastalık hastası olduğunu söylüyor ve bunu komik bir şekilde anlatıyordu mesela. Bir de seyahat için valiz hazırlama kısmı vardı, kaç kere dökmüştü o bavulu, bir şeyleri unuttuğunu sanıp. Bu kısımlar aklımda kalmış niyeyse. Konuya gelirsek üç arkadaş ve bir köpek bir seyahat çıkıyorlar, bize de onların eğlenceli hikayelerini okumak düşüyor. Mizah yönü oldukça bol bir kitaptı diye hatırlıyorum. O zamanlar, pek tabi çocuktum, severek okumuştum. Fırsat bulursam bir daha okumak istiyorum, acaba şimdiki düşüncem nasıl olacak? Muhtemelen severim, çünkü en sevdiğim kitaplar özellikle o dönemlerde okuduğum kitaplar arasındadır.
254 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Bir okur arkadaşımızın önerisi ile okuduğumuz ve doğrusu çok keyif aldığımız bir roman oldu. Öykü oldukça farklı bir ortamda, teknede geçmekte. İki hafta sürmesi planlanan ancak kahramanlarımızın tembellikleri sayesinde kısa sürede biten tekne ile nehir gezisi çok zengin olaylarla dolu. Tercih edenlerinde keyif alarak okuyacaklarına inanıyoruz.
254 syf.
·Puan vermedi
okuyabileceğiz
en saçma hikayelerin anlatıldığı
üşengeç üç arkadaşın başlarından geçen olayları anlatan
sinir bozucu bir kitap

okunmasada olur....
254 syf.
·2 günde
Okuması eğlenceli bir kitap; bol bol öykülerden bahseden bir adamın, 2 arkadaşı ve bir köpeğiyle yaptığı tekne gezisini anlatıyor. Bu gezi esnasında da aklına gelen güldüren ve düşündüren öyküleri sıralamış yazar. Betimlemeleri de kısa tutulmuş ve gayet hoş. Can sıkıntınız varsa iyi gelebilir.
Herkesin payına istemediği şeyden bolca düşerken, istediği şeyler hep başkalarında olur.
Jerome K. Jerome
Sayfa 86 - Bordo Siyah
Gerçi kadınların kendilerini yaralayan bıçağı kucaklamak gibi tuhaf bir yönleri vardır.
Jerome K. Jerome
Sayfa 271 - Bordo Siyah Klasik Yayınlar
Zaten bana hep üzerime düşenden daha fazla iş yapıyormuşum gibi gelir. Çalışmaya üşendiğimden değil, severim çalışmayı. Çalışan insanlara da oldum olası hep hayranlık duymuşumdur. Onları hiç sıkılmadan saatlerce seyredebilirim.. Ayrıca benim için işe doymak diye bir şey söz konusu değildir, çünkü hayattaki en büyük tutkum,aldığım işleri biriktirmektir. Ne kadar geniş bir koleksiyonum oluğunu görseniz şaşarsınız. Çalışma odam tavnlara kadar biriktirdiğim işlerle doludur.
Neden bilmem ben uyandıktan sonra karşımda horul horul uyuyan birini gördüm mü cinlerim tepeme çıkar. Şu kısacık ömrünün paha biçilmez saatlerini asla geri gelmeyecek olan değerli anları hayvanlar gibi uyuyarak geçirmesi bana büyük bir su
Hayat böyledir işte; kendi kaderiniz üzerinde bahçeden toplanıp fırında pişirilen sebzeler kadar bile söz hakkınız yoktur.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Teknede Üç Kişi
Baskı tarihi:
Ağustos 1984
Sayfa sayısı:
203
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000017953
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilgi Yayınevi
Baskılar:
Teknede Üç Adam
Teknede Üç Kişi

Kitabı okuyanlar 37 okur

  • Ömer Canbekli

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0