Teksas Sayı: 1

·
Okunma
·
Beğeni
·
212
Gösterim
Adı:
Teksas Sayı: 1
Yazar:
Baskı tarihi:
2007
Format:
Karton kapak
ISBN:
9771305860675
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hozcomics
Gelecek ay 60. yılımı kutlayacağım şu hayatta "keşke" diyebileceğim tek şey varsa, o da gençken çizgi roman koleksiyonuna başlamamış olmaktır. yüzyılın başları gibiydi, sene 2008 ya da 2009 tam olarak hatırlamıyorum, aklım beş karış havadaydı. her şeyden şikayet eder, bunları düzeltmek için fazla çaba da göstermezdim.
Tüm tarama uçları ve yumruk efektleri şahidim olsun ki, çizgi romanlara her zaman başlamayı düşündüm. Tenten'den red kit'e, tommiks TEKSAS'tan x-men'e, envai çeşit çizgi romandan evin boş odasını doldurmak ve eksik sayılar için tüm dünyayı birbirine katmak istedim. Bugün yarın diye diye su gibi akan gençliğim tek bir seri yapamadan bitti. 40'lı yaşlarımda çizgi roman peşinde koşmak da istemedim. Önceliklerim değişti, çılgın gibi sahip olma yarışına girdim. Evimin taksitleri biter bitmez arabaya başladım, arabadan sonra da yeni eşyalar aldım.

Bilemezdim sahaflarda çizgi roman peşinde koşmadığım için bu kadar pişman olacağımı; bilemezdim pencerenin kenarında sallanan ahşap sandalyede otururken, tek ihtiyacım olanın yaprakları eprimiş bir çizgi roman olacağını.
Oysa 2009'un bahar aylarında genç olup akşamında beyoğlu'ndaki sahafları tavaf etmek isterdim. bir çanta dolusu çizgi roman ile evime gelmek ve yataktan çıkmadan aç kurtlar gibi okumak isterdim çelik blek'i.
250 syf.
·1 günde
Teksas serisinin hikayesi Amerika'da Büyük Britanya ve Kuzey Amerika'daki 13 koloni arasındaki savaş döneminde geçer. Tarihe Amerika Bağımsızlık Savaşı olarak geçecek olan bu savaşta Çelik Blek ve arkadaşları “Kırmızı Urbalılar” adını verdikleri İngilizlere direniş gösterirler. Çelik Blek’in yardımcıları turtalara ve yemeklere dayanamayan Profesör Oklitus ve Rodi’dir. Rodi bir yetimdir.

Çelik Blek avcıların efsane lideridir. Hikaye Çelik Blek'in avlanırken silah sesleri duyması ile başlar. Yine avcı olan Lassiter'in öldürüldüğünü ve oğlu Rodi'nin yaralandığını görür. Hemen bu saldırıyı yapanların peşine düşer.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Teksas Sayı: 1
Yazar:
Baskı tarihi:
2007
Format:
Karton kapak
ISBN:
9771305860675
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hozcomics

Kitabı okuyanlar 28 okur

  • Kırmızı kadının portresi
  • İsmail SARIKAYA
  • E.K
  • Su Eda
  • Herhangi1i
  • Pir'im
  • Elif Acun
  • Kitap+Kitap +Kitap
  • Duygu
  • Belgin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (2)
9
%25 (2)
8
%12.5 (1)
7
%0
6
%12.5 (1)
5
%12.5 (1)
4
%12.5 (1)
3
%0
2
%0
1
%0