Teksas’tan Hakikate Yolculuk

7,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
29 gösterim
Bu kitapta “hakikat”e yönelik zorlu, öğretici ve etkileyici bir yolculuğa tanıklık ediyoruz. Teksas’ta başlayıp farklı dönemeçlere uğrayarak gövdeleşen hem fiziksel hem de içsel bir yolculuk bu. Her bir aşaması; arayış, çırpınış ve zorlukların yanı sıra sabır ve teslimiyetin güzel örnekleriyle dolu.
Çarpıcı betimlemelerle resmedilen doğanın, sıra dışı bir ailenin ve çocukluğun, şehir hayatındaki savruluş ve karşılaşmaların, dinsel kıyaslama ve sorgulamaların, yeni dostlar eliyle açılan farklı kapıların, acı ve sevinçlerin eşlik ettiği bu yolculuğa dair anılarını paylaşıyor bizimle Najla Tammy Kepler. Düşündürerek, hüzünlendirerek, gülümseterek aktarıyor yaşamının bir dönemindeki önemli kesitleri. Yalın ve akıcı bir dille yazılmış olması, Teksas’tan Hakikate Yolculuk’a edebî bir boyut ve tat da katıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786055146399
 • Çeviri:
  Sena Çiftçi
 • Yayınevi:
  Temmuz Kitap
 • Kitabın Türü:
N. E. A. 
29 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kapağını gördüm, ismini okudum ve dikkatimi çekti. Bazı kitapları niçin aldığınızı bilmezsiniz. Aynen böyle oldu.
Nejla, Tammy hanımefendinin hayat hikayesi dikkatimi cezbetmişti.
Kitap elime ulaştıktan iki gün sonra okumaya başladım ve bitirdikten sonra kitabı elimden bıraktım.
Kitaba giriş yazan hanım dediğinde çok haklı. Kitap "canlı tasvirler, akıcı üslup, sade bir dil." ile yazılmış.
Yaşanılan hayatın insana kattığı şeyler dışında kitap, kendini okutturuyor.
Hızlı bir giriş. Çocukluk. Çocukken bizim belki köy hayatı diyebileceğimiz hayvanlarla içiçe yaşadığı güzel anılar ve anne baba ayrılığı ile sonuçlanan kötü bir son. Akabinde babasının yanında dini olarak yetişme. Gençlik yılları. Okul. İş hayatı. İslama girmeden önce sorguladığı sorular. Huzur bulmak için gidilen çeşitli mezheplere ait kiliseler. Ve bir vesile ile Amerika toplumunun zıddına, nazik, yardımsever bir Türk genci ile tanışma. Aslında bir vesile.

Kitap güzel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Okumalısınız.
Amerika'ya, Teksas'a bir de Teksaslı akıllı bir genç kızın gözüyle bakmalısınız. Bir de Hristiyanlığa.

Ufuk açıyor. Bir anı, yaşam hikayesi olmaktan çıkıp, ibret veren, sarsan, sorgulatan, bazı şeyleri daha iyi yerleştirmeyi sağlayan güzel bir esere dönüşüyor. Hoş bir hayat hikayesi okuyorsunuz.
İslamı bir kere daha seviyorsunuz. Bunun için bile okunur. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Okuyunuz.

Rabia OTALI 
20 Oca 14:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Icimdeki huzursuzlugu takip ederek huzuru arayan kadının yaşadıkları..kendi hayatını anlatmis neler yaşadığını.herkese nasip olur InşAllah böyle huzura kavuşmak.

Kitaptan 1 Alıntı

Gökçe Kaleli 
04 Şub 21:22 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hiçbir zaman milliyetçiliği sevemedim. Kendi milletimin diğerlerinden daha üstün ve önemli olduğunu düşünmek çok sağlam bir kafa yapısının işi değil. Bu tür bi ideoloji, Tanrının bir kulu olarak mütevazı olma ve insanlığın tümüne değer verme gerekliliğim ile ters düşüyordu.

Teksas’tan Hakikate Yolculuk, Najla Tammy Kepler (Sayfa 79)Teksas’tan Hakikate Yolculuk, Najla Tammy Kepler (Sayfa 79)