Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
194 gösterim
Genç öykücüyle buluşun.

Son yıllarda giderek ivme kazanan nitelikli öykücülüğümüzün parlak isimlerinden biri de Deniz Dengiz Şimşek. Genç yazar, günlük yaşamın hiç de sıradan olmayan manzaralarını yakalıyor ve sinirleri bir şeylere bozuk karakterlerini bize güçlü gözlemlerle anlatıyor. Yer yer gülerek okuyacağınız Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı raflardaki yerini alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  94
 • ISBN:
  9786059315258
 • Yayınevi:
  Alakarga Yayınevi
 • Kitabın Türü:
ihtiyar 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu

Külden, Dumandan, Ateşten olmak üzere üç bölümden oluşan öykü kitabı. Beğendim. Yazarın ismi de, kitabın ismi de ilgimi çekti. Sanki bir yarışma da tüm yeteneklerini göstermeye çalışan yarışmacı gibi geldi yazarımız bu kitabında. Bu kitabında diyorum ki ilk kitabı değil üstelik... Kitapların devamı gelecektir diye düşünüyorum.

Kitaptan 22 Alıntı

ihtiyar 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

İnsanlara pek yaklaşmıyorum zira uçurumum ben. Ne olur ne olmaz, biri düşer alimallah dibi boylar falan, sonra kendimi suçlu hissederim.

Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 19)Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 19)
ihtiyar 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Kimi yaşadığını unutmuş, kimi akşam gömmüş kendini hayata, kimi gündüzden hayat kovalamakta.

Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 20)Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 20)
ihtiyar 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Bu hikaye, Ispıdın Kütüphanesi'nin bodrumunda çürümeye terk edilmiş kitaplar arasında bulunmuştur. Devrin Kültür Dairesi Başkanı (İsmi okunamamıştır-Tanro ondan razı olsun) tarafından eski eserleri koruma altına almak için eski yazı uzmanı Şabenlili Şifer İsmael soyundan Ehmet Oğlu, çevresi tarafından Karabıyık diye bilinen emekli başkâtip Alptopak Taş tarafından günümüz Türkçesine kazandırılmıştır(Tanrı ondan razı olsun). Hikaye, el yazması eserler kısmına kayıtlı olup kayıt numarası rakamlarla değil yazıyla yazılmıştır ve bu kayıt da şöyledir: Okunmuyor, nokta, iki, nokta beş, okunmuyor, beş ya da sekiz, nokta, yetmiş iki.

Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 49)Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 49)
ihtiyar 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Esma
Şehrin uykuya hazırlanan apartmanlarına gölgemle dokunarak yürüdüm, kadınsız evimin önünde buldum kendimi. Şehrin iğrenç kokusu üzerime sinmişti. Sırıttım, kedileri alt ettim. Birkaç martı, elimde simit var sandı, ben de yanımda Esma. Ürperdim ya, geçti.

Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 76)Tengizek Destanı'nın Okunabilen Kısmı, Deniz Dengiz Şimşek (Sayfa 76)
3 /