Tepeden Tırnağa

8,0/10  (7 Oy) · 
28 okunma  · 
4 beğeni  · 
748 gösterim
Tutkunun, aşkın ve ihanetin kalbine doğru karanlık bir yolculuğa çıkacaksınız...

Nora, vahşice öldürülen kardeşi Franny'nin katilini bulmaya kararlıdır. Kardeşinin, adı yalnızca M. olarak geçen gizemli bir müzik profesörüyle yaşadığı gizli sadomazoşist ilişkiyi günlüğünden öğrenince hayrete düşer. Cinayetle ilgili sırları açığa çıkarma umuduyla bu tehlikeli ve acımasız adamı baştan çıkarmak için bir plan yapar. Ama bu plan, gizemli bir adamın karanlık kalbine doğru adım adım cehenneme giden bir yolda kâbusla sona erecektir. Ve şimdi hayatı gerçekten tehlikededir. Tehlikenin sebebinin, M. mi yoksa kendisine M.'den daha yakın biri mi olduğunu çok geç anlayacaktır.

"Müstehcen bir cinsellik, karmaşık bir aşk ilişkisi... Cesur, erotik ve gerilim dolu."
-San Francisco Chronicle Book Review-

"Hikaye tehlikeli bir erotizm girdabıyla hayat buluyor."
-Harper's Bazaar-

"Ateşli sahnelerle bezenmiş sürükleyici bir hikaye."
-Playboy-

"Ateşli bir roman. Okuyucuyu beklemediği bir şekilde etkiliyor."
-Mary Gaitskill-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786053845409
 • Çeviri:
  Merve Duygun
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
 22 May 23:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Grinin Elli Tonu serisinin dünyadaki popüleritesinden esinlenerek kaleme alınmış ticari bir kitap olduğunu düşünüyorum. Üç yıl önce Tüyap İstanbul Kitap Fuarındaki imza günümün ardından fuarı dolaşıp pekçok kitap satın aldım. Aceleden arka kapağını okumadan, biraz da yanlışlıkla aldığım bir kitaptı. Konusuna gelince, kızkardeşi vahşice öldürülen kadın, kardeşinin katilini bulmak ve cezalandırmak için kardeşinin yaşadığı şehre gelir. Araştırmaları sonucunda kardeşinin çevresince çok sayılan bir profesör ile ilişkisi olduğunu öğrenir. Finali oldukça çarpıcı. Cinsellik bu kadar ön planda olmasaydı güzel bir kitap denilebilir.

Tyler DURDEN 
04 Nis 17:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap basit bir konunun etrafında, akıcı bir dille yazılmış. Cinsellik öğesi fazlaca kullanılmış. Grinin elli tonu ayarında bir kitap olduğunu düşünüyorum. Konusu ise Franny'nin ani ölümü üzerine kardeşi Nora'nın katili aramaya düşmesi, çeşitli ilişkiler...