Terapi

5,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
384 gösterim
Ruhsal acıların elinde kıvranan genç kız, kendisini kurtarmak için alışılmadık bir denemeye girişir. Ayrı muayenehanelerde çalışan terapist bir karı kocanın her ikisinden de randevu alır. Durumu anlamasınlar diye, onlara farklı isimlerle, farklı iki kişilik sergiler. Böylece, çocukluğunu kâbusa çeviren korkunç anne babasının yerine, ihtiyaç duyduğu yakınlığı ve uygun davranışları gösterecek yeni bir anne baba edinmiş gibi olacaktır. Ancak terapi ilerleyip, şiddet ve cinsellikle yüklü çocukluk anıları ortaya çıktıkça, akıldışının güçleri de canlanıp ortaya çıkar. Kendi elleriyle yarattığı kişilik bölünmesi, ona hiç beklemediği bir sürpriz hazırlamaktadır.

Zekice yapılmış kurgusu, canlı, yaşayan karakterleri ve insan ruhu üzerine giriştiği cesur yolculuğuyla Terapi, edebiyatımızda benzerine kolay kolay rastlayamayacağımız, unutulmaz bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786050202700
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melike Koyaş 
18 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Levent Mete' nin okuduğum ilk kitabıydı. Ancak çok beğendiğim söylenemez. Karışık, sıkıcı ve karamsar buldum. Kitap adına söylenecek çok fazla söz yok aslında galiba ben kitabın içinde kendimi bulamadım.