Terapi Odamda Kesişen Öykülerimiz

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
358 gösterim
"Neden bu odada oturuyorum peki, oturularak yapılacak onca işin arasından neden bunu seçiyorum?
Her gün, her sabah ısrarla bunu yapmayı seçiyorum? Daha yazacaklarım çok. Belki bitince zaten cevabı da gelmiş olur ama bunu yapmasaydım bir parça eksik kalırmışım galiba.
Tamamlanıyorum ben o koltukta, çoğalıyorum, bir değil bin hayat oluyorum. Eve dönüyorum bir ben kalıyorum. Ama sabah yine o koltuk, 8 saatlik iş gününde 8 farklı insan oluyorum. 8 ayrı yaşama şahit oluyorum. 8 çarpı 50 dakika 400 katı uzuyor ömrüm. Oturduğum yerden para kazandıran o koltuk benden fazla yaşayacak olsa da..."

Kitaptan 2 Alıntı

zeynep 
05 Tem 15:41 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"'Sen şimdi tam olarak ne yapıyorsun Ayşegül? Ya insanlar anlatıyor, sen iki kelime ediyorsun, bitiyor. Oh ne iş ya! Ben de yapsaydım keşke!' Keşke. Çok güzel çünkü. Keşke sen de yapaydın hakikaten, oturduğun yerden ne güzel...
O oturduğun yer var ya, bazen içine çekiyor insanı. Öyle şeyler anlatılıyor ki seans odalarında, bir daha hiç oturamayacakmışsın gibi ya da belki de hiç kalkamayacakmışsın gibi çöküyorsun o koltuğa. Küçücük oluyorsun kimi zaman. 'Ya ne söylenir ki şimdi?' Öğrendiğin bin teknik, onca sene okul, okuduğun onca kitap dalga geçer halinle. Küçülürsün, o koltuk içine alsa da beni hooop Alice Harikalar Diyarında gibi bambaşka bir yerden pörtlesem dersin. Ama olmaz öyle, bu çok zor geçelim demek yok. Marifet orda öyle oturabilmek, o koltukta."

Terapi Odamda Kesişen Öykülerimiz, Ayşegül Kalem Ertal (Sayfa 21 - Bizim Kitaplar)Terapi Odamda Kesişen Öykülerimiz, Ayşegül Kalem Ertal (Sayfa 21 - Bizim Kitaplar)