Terörün Gölgesinde

8,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
459 gösterim
Emekli tarih profesörü Rüknettin Tözek'in Sarıyer dışındaki yalnız yaşadığı çiftlik evine gece yarısı yapılan bir baskınla başlıyor.
Emekli hoca o tarihlerde üniversitede yapılacak bir sempozyuma konuşmacı olarak katılacaktır. Sempozyumun konusu Türk-Ermeni ilişkileri ve Tehcir Olayı'dır. Emniyet güçleri bu baskını yeniden hortlayan Ermeni terörüne bağlarlar. Ertesi gün aynı sempozyuma iştirak edecek olan başka bir üniversite üyesi striptiz yaparak hayatını kazanan Ermeni asıllı bir kadının dairesinde öldürülür. Polis, artık emekli tarih profesörünün de hedef olduğunu anlamıştır. Sempozyumun başlama tarihine çok az zaman kalmıştır ve İstanbul'da teröristlerle emniyet güçleri arasında inanılmaz bir kovalamaca başlamıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2002
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789755031286
 • Yayınevi:
  Evrim
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Yazardan ilgi çekici ve güzel bir polisiye roman. Rükneddin Tözek, Ermeni soykırımı konusunda bir uzmandır ve yaşananların soykırım olmadığını savunmaktadır. Büyük bir sempozyum planlanmaktadır bu konu ile ilgili. Ancak Rükneddin'in evde olmadığı zaman eve saldırı düzenlenir. Saldırıda Ermeni parmağı vardır. Oğlu Orhan ve asistanı Burcu araştırmaya başlar. Bu arada Nadya adında bir striptizciyi kullanarak konu hakkındaki başka bir uzman olan Rıza adlı profesör öldürülür. Nadya, katil Ohannes'in saplantısı olmuştur. Çeşitli sebeplerle saldırıya uğrarlar ve Orhan, Nadya ve Başkomiser Özcan Dursun canla başla Ermeni katilleri ve işin başındaki ismi bulmaya kalkarlar. Ancak bütün bu işleri planlayan kesim hiç de beklenmedik bir isimdir. Keyifle bir solukta okunan bir roman.