The 100 - 21. Gün 2. Kitap

8,2/10  (82 Oy) · 
161 okunma  · 
53 beğeni  · 
1.419 gösterim
Dünya'da Yalnız Olduklarını Sanıyorlardı Yanılmışlardı

Yüz grubunun Dünya'ya ayak basmasının üzerinden 21 gün geçmiştir. İçlerinden birinin uğradığı ölümcül saldırının ardından Dünya'da yalnız olmadıklarını anlayan grup üyeleri yaşadıkları şoku atlatamadan birer birer hastalanmaya başlarlar. Belirtiler radyasyon zehirlenmesini işaret etmektedir. Aynı gün ele geçirecekleri Dünyalı kızın onlara söyleyeceği çok şey vardır. Onların, Dünya'ya ayak basan ilk Koloniciler olmadığı gibi…

Wells, grubun güvenliğini sağlamak için canla başla çalışırken Clarke diğer Kolonicileri bulmak için kamptan ayrılacak, Bellamy ise ne pahasına olursa olsun kız kardeşini bulacaktır. Gemide kalan GLASS ise hayatının aşkı ile kendi hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır. 

New York Times çoksatarı THE 100 kitabının devamı olan 21. Gün'de sırlar bir bir açığa çıkarken inançlar sınanıyor ve ilişkiler sınavdan geçiriliyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789759998028
 • Orijinal Adı:
  Day 21 (The 100, #2)
 • Çeviri:
  Arın Zengin
 • Yayınevi:
  GO! Kitap
 • Kitabın Türü:

En az ilk kitap kadar heyecanlıydı. Kitabın bölümler halinde olması, her bölümünün farklı karakterleri odak alarak işlenmiş olması heyecanı artırmış. Sadece konu yavaş işlendi gibi geldi daha çok olay olmasını bekliyordum. Ama güzeldi gerçekten 3. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

Şule ALTAN 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Üçüncü kitabı bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız hiç okumayın bence.
Her sayfası ayrı aksiyon hele de sonlarında az kalsın kalp krizi geçirecektim.

İrem 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Kitap gerçekten çok güzeldi. İlk kitabına göre daha akıcı bir şekilde, daha bir hevesle, daha bir merakla okudum ve olay görgüsü beni daha da çok kendine sardı

Serdar Poirot 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.

Serinin oldukça güzel devam romanı. Clarke, Wells ve Bellamy, dünyada yalnız olmadıklarını fark ederler. Ancak bu biraz acı olur. Çünkü dünyalılar Octavia'yı kaçırmıştır. Ayrıca Koloni'den birini öldürmüştür. Bu arada ana gezegende de sıkıntı büyümektedir. Luke ve Glass, oksijenin az olduğu yerdedir ve bir yolunu bulup Pheonix'e geçmeleri gerekmektedir. Wells, Sasha adında bir dünyalı kızı yakalar ve ondan pek çok şey öğrenir. Clarke ile Bellamy yakınlaşırken Sasha ile de Wells yakınlaşacaktır. Ancak saldırılar devam etmektedir. Bu arada Bellamy ve Wells aralarındaki bağı geç de olsa öğrenir. Herkes mutludur ama gökyüzünde bir kaç ışık görünmüştür. Bu dilek tutmak için yıldız mıdır? Yoksa başka sürprizler mi bizi beklemektedir? Soluksuz okunan bir roman.

selin 
13 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabı 1. kitaba oranla çok daha fazla beğendim. Kitapta karakterler sonunda oturmuştu sanki. Ayrıca birçok şey açığa kavuştu. Karakterlerin eskiden yaptığı büyük ve saklı hatalar kitap boyunca peşlerini bırakmadı ve çok zor anlar yaşattı. O kadar kötü şey olmasına rağmen yazar çok güzel bir şekilde toparlayıp mutlu bir son yapmış.

H 
05 Haz 16:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir çok insan seriyi beğenmiş birçoğu ise seriyi begenmemis. Ben seriyi beğendim . Gayet açık ve akıcıydı. Olaylar 4 farklı karakterin ağızdan anlatılıyordu. Bu beni rahatsız etmedi hatta okuma isteğimi kabarttı. 3. Ve 4. Kitabı henüz okumadım ama seveceğimi umuyorum. Güzel bir kitabtı bazı eksikleri olsa bile.

Mustafa Coskun 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap kesinlikle diziden daha iyi ve kurgusu diziden ayrı ilerliyor. Kitabın en öne çıkan özelliği tahmin edilebilir olmaması bence. Macera ve heyecan hep canlı tutulmuş. Bir taraftan bir an önce kitabı bitirmek isterken, diğer taraftan kitabın bitmesini istemiyorsunuz. 3. kitabı dört gözle bekliyorum.

haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk kitaba göre biraz yavan kalmış diyebilirim ama konusu için 5 yıldızı hala hakediyor. ilk kitapta 300 yıl önce nükleer patlama yaşanan dünyaya gönderilen suçluları okumuştuk .Bu kitapta patlamadan 300 yıl sonra dünya nasıl onu okuyoruz yine dört kahramanın gözünden. dünya artık yaşamaya müsait gibi görünüyor...ağaçlar böcekler hayvanlar...he rşey var,tabi mutasyona uğramış halleriyle,mesela hayvanlar iki kafalı,ağaçların yaprakları aşırı büyük falan filan...
tabii herkes suçlu olunca ortada ağa çok oluyor,herkes benim sözüm kanun olayına giriyor.işte bir düzen oturtmaya çalışıyorlar.

derken... bir saldırı ile karşılaşıyorlar ve farkediyorlar ki dünyada YALNIZ DEĞİLLER,insanlar var !!

evet,tam kim bunlar nerden çıktılar,hep mi burdalardı derken kitap bitiveriyor,siz de serinin devamını bekleyip sinir oluyorsunuz :)

Bu arada esas kız ,yapılır mı bu be :(

Nisa öztürk 
18 Tem 12:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Spoiler içerir.

En sevdigim karakter glass tı.Clarke'in ailesinin hayatta oldugunu ogrenmesi cok heyecan verici.Su anda olduler mi kaldilar mi diye dusunmeden edemiyorum.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Maalesef fikrim değişmedi hala... Dizisinin daha iyi olduğunu düşünüyorum ama yapı olarak da hiçbir zaman amaan bunun da dizisi var kitabını okuyana kadar onu izlerim modunda bir insan olmadım. Gerçi bunun sadece bana has olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir kitapsever böyle düşünmez bence ;)Kitabı bir süre sonra diziden bağımsız bir şekilde okuyup değerlendirdiğimde hikayeyi daha çok sevdiğimi farkettim aslında... Kitabın bendeki en büyük artısı dizide çok istediğim Clark-Bellamy çiftinin kitapta olması... Ama yahu bu Clark ne dengesiz ne ayarsız bir kız! Wells ile yakınlaşıyor, bir şey oluyor ondan uzaklaşıyor Bellamy'e koşuyor. Bellamy ile bişey oluyor hemen Wells'in yanına geliyor. Tam ergenliği tavan yapmış bir moddaydı kızımız... Bu kısımlar bana böö getirdi. Onun dışında ilk kitap zaten güzel bir sonla bitmişti. Çocuklar artık Dünya'da yalnız olmadıklarını öğrenmişlerdi, bu kitapta da olaylar hızla ilerledi hatta gayet sürükleyiciydi. Dizideki karakterler sürekli canlarının derdine düştüğünden ergenlik konusunda biraz daha hafif olabilirler sanırım... Kitaptaki hikaye çok daha farklı ve Dünya şartları azıcık da olsa daha yumuşak gibi... Son kısımlarda da hikaye çok başka yönlere gitti, ortalık karıştı. Herkese iyi okumalar ;)

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

Cahil Okur 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Dileklerini hiçbir zaman kimseye söyleyemezsin. Bir sır olarak kalmalıar.

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 229)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 229)

"Cennet'in yukarıda uzayda bir yerde olması gerekmiyor mu?"

Annesi Clarke'in omuzlarını okşadı. "Bence cennet nerede olduğunu hayal ediyorsak oradadır. Ben hep benimkinin Dünya'da olduğunu düşünmüşümdür. Ağaçlarla kaplı bir ormanda."

Clarke annesinin elini tuttu. "O zaman benim cennetim de orada."

The 100 - 21. Gün, Kass MorganThe 100 - 21. Gün, Kass Morgan
Ece Hasgül 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Ne?” Bellamy başını salladı. “Hayatta olmaz. Senin oraya tek başına gitmene izin vereceğime kendimi Graham'ın salyasına bularım daha iyi.”
“İzin vermek mi?” dedi Clarke. “Kusura bakma ama en son baktığımda kimsenin gözetimi altında değildim.”

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 145)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 145)
Cahil Okur 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan, çocuktan sonra gerçek bir terfi anlamına geliyor. Gerçi ikisinin de aynı türden olduğuna emin değilim

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 228)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 228)
Beyza Metin 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

''Hepsi senin sayende,'' dedi Glass, gözlerinin arkasında toplanan gözyaşlarına rağmen gülümsemeyi başardı.

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 74)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 74)
2 /