The 100 - 21. Gün 2. Kitap

8,1/10  (102 Oy) · 
229 okunma  · 
73 beğeni  · 
1.872 gösterim
Dünya'da Yalnız Olduklarını Sanıyorlardı Yanılmışlardı

Yüz grubunun Dünya'ya ayak basmasının üzerinden 21 gün geçmiştir. İçlerinden birinin uğradığı ölümcül saldırının ardından Dünya'da yalnız olmadıklarını anlayan grup üyeleri yaşadıkları şoku atlatamadan birer birer hastalanmaya başlarlar. Belirtiler radyasyon zehirlenmesini işaret etmektedir. Aynı gün ele geçirecekleri Dünyalı kızın onlara söyleyeceği çok şey vardır. Onların, Dünya'ya ayak basan ilk Koloniciler olmadığı gibi…

Wells, grubun güvenliğini sağlamak için canla başla çalışırken Clarke diğer Kolonicileri bulmak için kamptan ayrılacak, Bellamy ise ne pahasına olursa olsun kız kardeşini bulacaktır. Gemide kalan GLASS ise hayatının aşkı ile kendi hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır. 

New York Times çoksatarı THE 100 kitabının devamı olan 21. Gün'de sırlar bir bir açığa çıkarken inançlar sınanıyor ve ilişkiler sınavdan geçiriliyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789759998028
 • Orijinal Adı:
  Day 21 (The 100, #2)
 • Çeviri:
  Arın Zengin
 • Yayınevi:
  GO! Kitap
 • Kitabın Türü:

En az ilk kitap kadar heyecanlıydı. Kitabın bölümler halinde olması, her bölümünün farklı karakterleri odak alarak işlenmiş olması heyecanı artırmış. Sadece konu yavaş işlendi gibi geldi daha çok olay olmasını bekliyordum. Ama güzeldi gerçekten 3. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

Şule ALTAN 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Üçüncü kitabı bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız hiç okumayın bence.
Her sayfası ayrı aksiyon hele de sonlarında az kalsın kalp krizi geçirecektim.

İrem 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Kitap gerçekten çok güzeldi. İlk kitabına göre daha akıcı bir şekilde, daha bir hevesle, daha bir merakla okudum ve olay görgüsü beni daha da çok kendine sardı

Serdar Poirot 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.

Serinin oldukça güzel devam romanı. Clarke, Wells ve Bellamy, dünyada yalnız olmadıklarını fark ederler. Ancak bu biraz acı olur. Çünkü dünyalılar Octavia'yı kaçırmıştır. Ayrıca Koloni'den birini öldürmüştür. Bu arada ana gezegende de sıkıntı büyümektedir. Luke ve Glass, oksijenin az olduğu yerdedir ve bir yolunu bulup Pheonix'e geçmeleri gerekmektedir. Wells, Sasha adında bir dünyalı kızı yakalar ve ondan pek çok şey öğrenir. Clarke ile Bellamy yakınlaşırken Sasha ile de Wells yakınlaşacaktır. Ancak saldırılar devam etmektedir. Bu arada Bellamy ve Wells aralarındaki bağı geç de olsa öğrenir. Herkes mutludur ama gökyüzünde bir kaç ışık görünmüştür. Bu dilek tutmak için yıldız mıdır? Yoksa başka sürprizler mi bizi beklemektedir? Soluksuz okunan bir roman.

Atalante26 
10 Oca 14:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

The 100 birinci kitabı çok heyecanlı bir yerde bitti ve direk gidip 2. Kitabını alıp okumaya başladım. Oldukça sürükleyici. Bu serinin 2. Kitabında birinci kitabına göre daha fazla olaylar oluyor. Bir çırpıda okunacak kitaplar arasında

selin 
13 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabı 1. kitaba oranla çok daha fazla beğendim. Kitapta karakterler sonunda oturmuştu sanki. Ayrıca birçok şey açığa kavuştu. Karakterlerin eskiden yaptığı büyük ve saklı hatalar kitap boyunca peşlerini bırakmadı ve çok zor anlar yaşattı. O kadar kötü şey olmasına rağmen yazar çok güzel bir şekilde toparlayıp mutlu bir son yapmış.

H 
05 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir çok insan seriyi beğenmiş birçoğu ise seriyi begenmemis. Ben seriyi beğendim . Gayet açık ve akıcıydı. Olaylar 4 farklı karakterin ağızdan anlatılıyordu. Bu beni rahatsız etmedi hatta okuma isteğimi kabarttı. 3. Ve 4. Kitabı henüz okumadım ama seveceğimi umuyorum. Güzel bir kitabtı bazı eksikleri olsa bile.

Mustafa Coskun 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap kesinlikle diziden daha iyi ve kurgusu diziden ayrı ilerliyor. Kitabın en öne çıkan özelliği tahmin edilebilir olmaması bence. Macera ve heyecan hep canlı tutulmuş. Bir taraftan bir an önce kitabı bitirmek isterken, diğer taraftan kitabın bitmesini istemiyorsunuz. 3. kitabı dört gözle bekliyorum.

instgrmkahvecisi 
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7 günde

nükleer felaket sonrası gönderilen 100 gencin konu edildiği kitap ihanetler,sırlar,bitmemiş ve yeni başlayan aşklarla dolu. şiddetle tavsiye ederim. Özellikle lost dizisi gibi dizileri sevenler için ideal.

Yeşim Gökyıldız 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap az önce bitti . Ve çok güzel ve kritik bir yerde bitti , üçüncüsünü merakla bekliyorum . Gelelim yorumuma ;

Kesinlikle ilk kitaptan daha fazla olaylı ve heyecanlı geçti ve yeni bir karakterimiz eklendi . Yine akıcıydı ve kendini bir şekilde okutmayı başardı . Son sayfalarda hüzünlendim , güldüm , şaşırdım . Kitapta bütün duyguları aynı anda yaşadım . Arkadaşım serinin en iyi kitabı bu demişti .

Bakalım üçüncü kitabı okuyup göreceğiz . Bu kitapta karakterler ilk kitaptaki kadar sinir bozucu değil di ama bir küs bir barış , sıktı biraz . Her neyse ilk kitaptan daha çok sevdim ve olaylar birbirine güzel bir şekilde zincirlenmiş . Sonu da güzel bağlanmış .

9 / 10

SPOİLER

Sonlarında Sonja 'ya ve Glass 'a çok üzüldüm , kızcağızın annesi de öldü çok fazla üzüldüm gerçekten . Camille fazla gıcıktı bu kitapta . Clarke biraz daha olgundu . Bellamy ve Wells kardeş çıktı , inanamadım . Ağzım açık kaldı cidden . Wells 'e ilk kitapta gıcık olmuştum ama bunda sevdim. Tüm sırlar açığa çıktığı için mutluyum .

3 /

Kitaptan 15 Alıntı

Cahil Okur 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Dileklerini hiçbir zaman kimseye söyleyemezsin. Bir sır olarak kalmalıar.

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 229)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 229)
Şevval Türkmen 
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sanki hiç sormayı bile düşünmediğin soruların cevaplarını biliyormuşsun gibi.

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 297)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 297)

"Cennet'in yukarıda uzayda bir yerde olması gerekmiyor mu?"

Annesi Clarke'in omuzlarını okşadı. "Bence cennet nerede olduğunu hayal ediyorsak oradadır. Ben hep benimkinin Dünya'da olduğunu düşünmüşümdür. Ağaçlarla kaplı bir ormanda."

Clarke annesinin elini tuttu. "O zaman benim cennetim de orada."

The 100 - 21. Gün, Kass MorganThe 100 - 21. Gün, Kass Morgan
Ece Hasgül 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Ne?” Bellamy başını salladı. “Hayatta olmaz. Senin oraya tek başına gitmene izin vereceğime kendimi Graham'ın salyasına bularım daha iyi.”
“İzin vermek mi?” dedi Clarke. “Kusura bakma ama en son baktığımda kimsenin gözetimi altında değildim.”

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 145)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 145)
Cahil Okur 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsan, çocuktan sonra gerçek bir terfi anlamına geliyor. Gerçi ikisinin de aynı türden olduğuna emin değilim

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 228)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 228)
Beyza Metin 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

''Hepsi senin sayende,'' dedi Glass, gözlerinin arkasında toplanan gözyaşlarına rağmen gülümsemeyi başardı.

The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 74)The 100 - 21. Gün, Kass Morgan (Sayfa 74)
2 /