The 100 - İsyan 4. Kitap

8,5/10  (14 Oy) · 
24 okunma  · 
15 beğeni  · 
163 gösterim
Kolonicilerin, Dünya’daki 100 ekibine katılmasının üzerinden aylar geçmiş, bir zamanların çocuk suçluları kurulan yeni düzenin liderleri arasındaki yerlerini almıştır.

Ne var ki huzur içinde geçen günler uzun sürmez ve birlikte ilk bayramlarını kutlamaya hazırlanan Koloniciler ile Dünyalılar bir anda yabancı bir grubun saldırısına uğrar. Saldırganlar çok sayıda insanı öldürüp bir o kadarını da esir alır ve kampın stoklarını yağmalarlar.

Kaçırılanların arasında Wells’in, Octavia’nın ve Glass’ın da olduğunu öğrenen Bellamy ile Clarke arkadaşlarını kurtarmak için kurdukları bir ekiple birlikte yola çıkar.

Başka yerleşimleri yakıp yıkıp yağmalayan bu fanatik topluluğun amacı saflarını büyütüp nükleer savaşın mahvettiği gezegeni “iyileştirmek” ve bunu yapmak için de kendileri dışında herkesi ortadan kaldırmaktır.

Birbirlerine olan bağlılıkları bir kez daha sınanan 100 ekibinin kurtuluş için yapacakları tek bir şey vardır: onları bu ekibin bir parçası yapan isyan ruhunu yeniden uyandırmak.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9786051880822
 • Orijinal Adı:
  Rebellion (The 100 #4)
 • Çeviri:
  Selen Ak
 • Yayınevi:
  Go! Kitap
 • Kitabın Türü:
Deniz Ateştürk 
 15 Nis 18:00 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Veeee bitti. Çokkk beğendim. Olaylar ve gidişat çok güzeldi. Anlatımda bir okadar akıcıydı. 9/10 " İnsanlar Dünya'yı en karanlık zamanında terk etmişlerdi. Kaç tanesinin geri dönmeye çalışırken öldüğü, Dünya'nın umurunda olmazdı. "
" Kırık bir kalbi iyileştirecek kadar güçlü bir ilaç yoktu."
"... Bellamy, gözlerini açtı. Saçmalıyordu, bunun farkındaydı. Yağmur sadece suydu ve yeni başlangıç diye bir şey yoktu. Sırların özelliği buydu ; onları sonsuza dek taşımak zorundaydınız, bedeli ne olursa olsun."

Kitaptan 2 Alıntı

Deniz Ateştürk 
22 Nis 18:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Derin bir nefes alıp da hayattaki en sevdiği koku burnuna dolunca gülümsedi: kamp ateşinin dumanı, ıslak toprak ve çam ağacı kokusu... İçinde biraz da tuz vardı: Bellamy'nin kokusu.

The 100 - İsyan, Kass Morgan (Sayfa 104 - Go kitap)The 100 - İsyan, Kass Morgan (Sayfa 104 - Go kitap)
Deniz Ateştürk 
21 Nis 19:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sasha'yı pek tanımazdı ama birini kaybetmenin acısını iyi bilirdi. Her gece, tam uykuya dalacakken, aklının kıyısından köşesinden çıkan bir imge belirirdi gözünün önünde:....

The 100 - İsyan, Kass Morgan (Sayfa 33 - Go kitap)The 100 - İsyan, Kass Morgan (Sayfa 33 - Go kitap)