The Canterville Ghost (Young Reading Series 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.094
Gösterim
Adı:
The Canterville Ghost
Alt başlık:
Young Reading Series 2
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Ciltli
ISBN:
9780746080573
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Usborne Publishing
A thrillingly spooky tale based upon the story by Oscar Wilde for children growing in reading confidence and ability. The Canterville Ghost has been scaring away new residents in his castle for 500 years, but when the Otis family move in it becomes clear they are just as determined to make him leave. But who will succeed? Atmospherically illustrated by Alan Marks. Usborne Young Reading has been developed with reading experts from Roehampton University.
56 syf.
·8/10 puan
Can Yayınlarının Lacivert serisi Amazon müşterilerine özel olarak hazırlanmış yaklaşık 50 kitaptan oluşuyor.40-60 sayfa arasında değişen bu öyküler Türk ve Dünya edebiyatının ünlü yazarlarından seçilmiş mini kitaplardır. İçerik olarak kısaltılmadığından bahsediliyor .Yalnızca eski basımlarında yer alan hikayeler azaltılmış. Bana kalırsa hikayelerin içerikleri kısaltılmış hikayeler birden bitiyor hissi uyandırıyor. İlk Oscar Wilde’nin Canterville Hayaleti kitabıyla başladım. 56 sayfadan oluşan bu kitap iki kısa hikayeden oluşuyor. Mutlu Prens hikayesini küçükken okuyanlarımız olmuştur. İnsanın içine dokunan hoş bir hikaye ben kısaltılmış da olsa sevdim. Kitaba ismini veren Canterville Hayaleti hikayesinin konusu Zengin bir Amerikalı olan   Horace B. Otis ve ailesinin İngiltere’deki Canterville Şatosu’nu satın almak ister. Lord Canterville onları bu evi almamaları konusunda uyarır. Fakat Horace B. Otis bu şatoyu alır ve ailesi ile birlikte bu şatoya taşınır. Bay Otis, bu eve büyük oğlu Washington, kızı Virginia ve iki küçük oğlu ile gelip yerleşir. Fakat bu evde 1575 yılında karısını Sir Simon'ı şatosudur ve bu evde yüzyıllardır Sir Simon de Canterville’nin hortlağı yaşamaktadır. Konu olarak korku hikayesi gibi görünse de sonu hiç öyle bitmiyor. Bu iki kısa hikayeden oluşan kitabı sevdim . Ara ara bir çırpıda bitirmek istediğiniz kitaplar arıyorsanız önerebilirim bu seriyi. Herkese iyi okumalar.
56 syf.
·Puan vermedi
İnsani değerler üzerine işlenmiş iki öyküden oluşan şahane bir kitaptı. Oscar Wilde kısa, yalın aynı zamanda derin nitelikli hikayelerinde sefalet, hırs açgözlülük adaletsizlik gibi kavramların içerisinde sevgi, aşk, iyilik vefa gibi kavramları zıtlıkşarıyla en çarpıcı şekilde aktarmayı başarmıştır.
.
İlk öyküsü olan 'Mutlu prens' te sarayın dışarısını görmeden büyüyen hep gülen, mutlu olan bir prensin ölümüyle şehrine ortasına büyük ve altından yakuttan kaplamalı bir heykeli yapılır ve pren sarayın dışarısındaki hayatın ne kadar üzücü olduğunu görmeye başlar ve o insanlara yardım etmek ister. Sürüsünden ayrılmış kırlangıç ona bu yolda yardımcı oluyor. İçleri ısıtan şahane bir öyküydü.
.
Yazarın yaratıcı betimleriyle birlikte hatırlatılan değer nedeniyle okunması gereken kısa ama etkileyici bir kitaptı
56 syf.
·Puan vermedi
Canterville Hayaleti " Oscar Wilde
Kitap gerçekten çok güzeldi. İçinde iki tane öykü yer alıyor. Birincisi Mutlu Prens, ikincisi ise Canterville Hayaleti. İkisi de kısa ancak çok güzel hikayelerdi. Özellikle Mutlu Prens öyküsü çok hoşuma gitti. Fabl türünde bir öyküydü. Biraz da duygusal bir öyküydü diyebilirim. Canterville Hayaleti ise okurken devamında ne olacak diye heyecanlandığım bir öyküydü. Biraz içim burkuldu ama yine de çok güzeldi.
Son olarak kitaptan en beğendiğim alıntıyı sizinle paylaşmak istiyorum;
Sevgi, ölümden daha güçlüdür.
56 syf.
·8/10 puan
Can yayınlarının yeni lacivert klasikler serisi çok güzel olmuş. Oscar Wilde yine pişman etmedi beni. Çok güzel etkileyici iki hikaye yer alıyor kitapta. İlki Mutlu Prens, ikincisi kitaba adını veren Canterville Hayaleti. İkisi de kısacık ama güzel hikayelerdi.
Tavsiye ediyorum
56 syf.
·1 günde·8/10 puan
İki öyküden oluşan, bir solukta okunabilecek kısacık bir kitap. Öykülerden biri herkesin bildiği Mutlu Prens diğeri ise kitaba adını veren Canterville Hayaleti'ydi. Severek okudum.
56 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitabın başında bulunan fabl öykü çok güzeldi. Çok anlamlıydı. Belediye başkanının şehirde ki yoksul ihtiyaç sahibi insanların dertlerini önemsemeden değerli madenlerden heykel yapmasını, kırlangıç ve Mutlu prens heykeli üzerinden anlatması muazzamdı. Canterville hayaleti novellası ise beklediğim gibi bir hayalet değildi korkutmayı amaç edinmiş ama aynı zamanda Otis ailesinin korkuttuğu bir hayalet. Novella beklediğimden daha güzeldi. Oscar Wilde'nin ilk okuduğum kitabıydı beğendim. Tavsiye ederim
56 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Hayaletlere inanmayan Amerikalı bir aile
Tutukları bir evde hayalet olduğunu duyunca büyük bir zevkle eve satın aldılar
Başlarına gelmeyen kalmadı desem yalan olur
Hayaleti bir güzel korkutup kaçırdılar...
45 syf.
In this book review, I prefer to summarize the plot with my own words. So, it may contain some spoilers.

Horace B. Otis who is a wealthy American, buy a damned (i.e. taunted) house in spite of warnings. His family consists of his wife, his eldest son (Washington), his daughter (Virginia), and his twin sons.

As soon as they move their new house, a stubborn stain becomes problem for days. Then the Canterville Ghost appears one night, but nobody gets scared contrarily. This situation makes our well known ghost feel disappointed and he decides to take revenge on them for that reason. Although he tries to do his best, he is more and more teased and ignored. Finally he accepts that he lose his former status and effect. And he begins to get depressed and become skin and bones.

During the visit of Duke of Cheshire, Virginia discovers the secret place of the ghost accidentally and comes across the ghost also. In the meanwhile, the ghost ask her for help in order to reach a peaceful death. Virginia accepts this offer and two of them get disappeared.

Virginia cannot be found for a while and this makes the Duke very upset. Virginia appears a few hours later and explains that the Canterville Ghost i.e. Sir Simon finally reach eternal peace. Sir Simon gives Virginia a box filled with jewels to show his affection before his death. Virginia leads her family to the secret place for Sir Simon’s dead body and four days later they makes a funeral in order to bury the carcass.

Afterwards, Virginia marries the Duke and never tell anyone about her experience with the Canterville Ghost. She holds in high esteem and affection for him and his memory.

Enjoy the reading.
56 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitap iki ayrı öyküden oluşuyor. Mutlu Prens ve Canterville Hayaleti. Mutlu Prens'i okurken içimde bir şeylerin koptuğu hissettim, en hassas olduğum konuya değindiğinden olsa gerek. Gerçekten çok çok duygusaldı. Canterville Hayaleti ise hylo-idealist bir hikaye. Okurken ne olacak ki gibisinden devam ederken bir anda yine içim burkuldu. Çok beğendim ikisini de. Genelde içinde birden fazla hikaye bulunduran kitaplarda mutlaka birini sevmezdim ama bu istisna oldu.
56 syf.
The book of Oscar Wilde which is translated in Turkish as " Şu Bizim Hortlak" is a good opportunity for foreign people who want to improve English language abilities. In addition to this aspect, your listening skill can be developed by its audiobook versions that you can find them on the Internet.

Türkçe'ye " Şu Bizim Hortlak" şeklinde çevrilen Oscar Wilde ' e ait kitap ingilizcesini geliştirmek isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Ayrıca internet üzerinden sık sık sesli versiyonlarının paylaşılması dinleme becerilerinize de katkı sağlayacaktır.
56 syf.
·2 günde·Puan vermedi
okuduğum ilk Oscar Wilde kitabıydı, beklediğimden daha az ciddi daha çok eğlenceliydi. Hayaletin adına üzüldüğüm sayfalarda uzun zamandır kayıp olan okuma hevesimi tekrar hissettim :)

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Canterville Ghost
Alt başlık:
Young Reading Series 2
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Ciltli
ISBN:
9780746080573
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Usborne Publishing
A thrillingly spooky tale based upon the story by Oscar Wilde for children growing in reading confidence and ability. The Canterville Ghost has been scaring away new residents in his castle for 500 years, but when the Otis family move in it becomes clear they are just as determined to make him leave. But who will succeed? Atmospherically illustrated by Alan Marks. Usborne Young Reading has been developed with reading experts from Roehampton University.

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0