The Holy Bible (King James Version)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.097
Gösterim
Adı:
The Holy Bible
Yazar:
Alt başlık:
King James Version
Baskı tarihi:
3 Mart 2011
Sayfa sayısı:
1152
Format:
Ciltli
ISBN:
9780007259762
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Collins
Baskılar:
İncil
İncil
İncil
The Holy Bible
İncil
A handsome leather edition of the bestselling King James Version translation. This is a timeless classic and a wonderful gift, prize or keepsake.

The King James Version has been a popular bestseller for centuries, with Collins selling over 1 million gift Bibles alone.

This edition comes with a quality leather binding, sturdy slipcase, gilt pages, ribbon marker and presentation page, making it ideal as a gift or prize. With its durable binding and classic presentation, it is also suitable for personal use.

This full text edition of the ever-popular Authorized King James Version Bible includes both the Old and New Testaments, with all its literary beauty and poetic grandeur.

Written in 1611, the KJV is regarded as one of the most accurate translations of the Bible into the English language. The translation is often requested for ceremonial events and given to mark special occasions.

Synopsis
A handsome leather edition of the bestselling King James Version translation. This is a timeless classic and a wonderful gift, prize or keepsake. The King James Version has been a popular bestseller for centuries, with Collins selling over 1 million gift Bibles alone. This edition comes with a quality leather binding, sturdy slipcase, gilt pages, ribbon marker and presentation page, making it ideal as a gift or prize. With its durable binding and classic presentation, it is also suitable for personal use. This full text edition of the ever-popular Authorized King James Version Bible includes both the Old and New Testaments, with all its literary beauty and poetic grandeur. Written in 1611, the KJV is regarded as one of the most accurate translations of the Bible into the English language. The translation is often requested for ceremonial events and given to mark special occasions.
598 syf.
·Puan vermedi
Hıristiyan değilim ama tüm dinleri araştırıp kafamdaki soru işaretlerine cevap bulmaya çalışan biriyim bu yüzden eskiden okuduğum incili şimdi daha da derin okudum. Öğretiler yanlışa mı dönmüş bilemem ama okumadan bilmeden körü körüne inananlardan ve soru sorulunca kalanlardan olmamak için belki de ...
628 syf.
Kutsal kitap turumuzun üçüncü durağı olan Incil'i de bitirdim. Yeni ahidin, matta,markos, Luka ve yuhanna adındaki ilk dört kısmına İncil deniyormus. Aslında çok sayıda İncil yazılmış ancak zamanla bu sayı indirilmiş. Bu ilk dört kısımda bu dört kişiden Isa'nin öyküsünü dinliyoruz. Isa'nin peygamberlik serüveni, yaptığı mucizeler, havari seçimi, ölümü ve öldükten üç gün sonra dirilisi gibi konular işleniyor. Özellikle mucizeler hayli çok. İsa adımını attığı yerde mucize yapıyor. Bu dört kısımdan sonra ise Pavlus, Yakup, Yuhanna, Petrus gibi havarilerin çalışmalarına yer veriliyor; onların birtakim şehirlere yazdıkları mektuplardan oluşuyor.
...
Hristiyanlik inancına göre kutsal yasa dedikleri eski ahit, insanlara günahı öğretiyor ve bir nevi günah islemesine sebep de oluyor. İnsan zaten ilk insan Adem'in işlediği günah sebebiyle zaten günahkar konumunda ve günaha meyilli konumdadir. Kutsal yasa da bir nevi günaha meyilli insanlara bir kılavuz niteliğinde... Ancak İsa'nın ölümü ile -kendisini feda etmesiyle- Adem'in ilk günahıyla günahkar olan insan bu günaha meyilden ve gunahkarliktan kurtuluyor. Artık eski yasaya göre değil İsa Mesih'in açtığı gunahsizlik yolundan yürümelidir.
...
Dikkatimi çeken husus;
- 1.Ko.12: 20 Gerçek şu ki, çok sayıda üye, ama tek beden vardır.
- Sizler Mesih'in bedenisiniz, bu bedenin ayrı ayrı üyelerisiniz.
- 1.Ko.12: 12 Beden bir olmakla birlikte birçok üyeden oluşur ve çok sayıdaki bu üyelerin epsi tek bir beden oluşturur. Mesih de böyledir.
gibi ayetlerde geçen akla vahdedi vücut felsefesini getiren söylemler.
İnsanları adeta tek bir bedenin farklı işlevleri olan üyeleri oladak tanıtıyor İncil. Keza tek bir Ruh var ancak bu ruhun içinde tüm insanlar yer alir; farklı farklı ozelliklerle. Bunların hepsini veren ise Tanrı'dir. Tanrı, İsa Mesih aracılığıyla bu birliği sağlıyor. Yani baba-ogul - kutsal ruh üçlemesinde;
- Oğul, bedenin birliğini
- Kutsal ruh, ruhun birliğini
- Baba, tanrının birliğini ve tüm bu birlikleri kapsayan yegane birliği temsil eder.
...
Tabiki İncil'de de kadının konumunun iyi olduğu söylenemez. Şöyle ki; kadın Tanrıya nasıl bagliysa o şekilde kocasına da bağlı olmak zorunda. Toplantılarda sesini cikarmayacak, başı açık dua edemez. Açık bir eşitsizlik burada da sürüyor. Çünkü dinlerin kabul ettikleri yaratılış hikayesinde Adem'i günaha sokan bir kadın figürü vardır ve bundan evvel de Adem'in kaburga kemiğinden yaratılan bir kadın figürü vardır. Tüm eşitsizliğin kökeni buna dayanır.
...
İncil, Tevrat'a kıyasla oldukça az şiddet söylemine sahip. Özellikle akılda kalan ender şiddet söylemine sahip olan ayet şudur:
- Mat.10: 34 "Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Barış değil, kılıç getirmeye geldim.

Bunun dışında genelde insancıl bir kitap olduğu söylenebilir. Sevgiye çok vurgu yapılan bir kitap. Kitaptan benim şu öykü çok hoşuma gitti. Onu paylaşarak incelemeyi bitiriyorum:

Yu.8: 5 "Musa, Yasa'da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu, sen ne dersin?"
 Yu.8: 6 Bunları İsa'yı denemek amacıyla söylüyorlardı; O'nu suçlayabilmek için bir neden arıyorlardı. İsa eğilmiş, parmağıyla toprağa yazı yazıyordu.
 Yu.8: 7 Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, "İçinizde kim günahsızsa, ilk taşı o atsın!" dedi.
 Yu.8: 8 Sonra yine eğildi, toprağa yazmaya başladı.
Yu.8: 9 Bunu işittikleri zaman, başta yaşlılar olmak üzere, birer birer dışarı çıkıp İsa'yı yalnız bıraktılar. Kadın ise orta yerde duruyordu.
 Yu.8: 10 İsa doğrulup ona, "Kadın, nerede onlar? Hiçbiri seni yargılamadı mı?" diye sordu.
 Yu.8: 11 Kadın, "Hiçbiri, Efendim" dedi. İsa, "Ben de seni yargılamıyorum" dedi. "Git, artık bundan sonra günah işleme!"

Keyifli okumalar...
Diğer dinler de olduğu gibi...
Matta 5
"Başkasını yargılamayın ki siz de yargılanmayasınız."
"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız siz de onlara öyle davranın."
598 syf.
·Puan vermedi
Protestan bir arkadaşın, seninle bir şey paylaşıcam deyip müjde olarak bana bahsetmesi üzerine okudum düşünce ve inancımda bir değişiklik olmadı, genel kültür olarak faydalı olacağını düşünüyorum.
Bu kaliptan kurtulmanin yolu nedir? Yada incil okumak dinden mi cıkarır? Kurtulmamiz gereken bu kalıplar bizlerin zihinsel süreçlerimizin birer sonucudur. Bütün dinlere saygı duymali ve dinler arasında ki anlatım, yaşam farkını görmek okumaktan geçer.
598 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle şunu belirteyim ki, İncil'in Çağdaş Türkçe çevirisini okumam, yapmak zorunda hissettiğim bazı araştırmalar gayesiyle oldu. Araştırmamın konusu başta Hz. İbrahim olmak üzere İncil'de yansıtılan diğer peygamberler, Eski Ahit'in [Tevratın] Hristiyanlıktaki yeri ve İsa'nın bu tahrife uğramış İncil'de arda kalan müphem sözleri ve şeri emirleriydi. Bu araştırmayı yaparken şehrimde [Bolu'da] bir şekilde bağlantı kurduğum Amerikan bir misyonerle de okuduğum bazı kısımlar hakkında birkaç kere yüz yüze sohbetler ettik. Bu misyonerin rehberliğinde bu yarı-kutsal kitabı okurken İncil'in kendi orijinalliğinin ondan çok önce indirilmiş Tevrat ve sonra gelen Zebur'daki İsa'nın müjdeleniş kısımlarıyla savunulduğunu öğrendim. Hz. İbrahim için ise, O neredeyse Kuran'da aktarılan şekliyle yer alıyor fakat farklılıklar ise kurban edilmeye götürülen oğlunun İsmail yerine İshak olarak geçmesi, ve başlangıçta Hz. İbrahim'in oğlu olursa adak adayacağı kıssası da yok. Ve son araştırma noktam ise İsa'nın emirleri... Bu kısmı ilginç bir şekilde Kuran'dan daha sert buldum ve ironik bir şekilde Hristiyanlarca hiç dikkate alınmadığı da aşikardır :) Matta 5'de göz zinası durumunda gözün çıkarılmasının cehenneme gitmekten daha yeğ olduğu ve boşanmış bir kadınla evlenenin zina etmiş olduğunu, ve eşin ancak fuhuş nedeniyle boşanabileceği gibi bazı emirler yer almaktadır. Bu inceleme araştırmadaki esas noktaları döktüğüne göre üstüne konuşulacak diğer hususlar muhtemel okuyuculara kalsa daha iyi olur. Güzel okumalar dilerim.
598 syf.
·Puan vermedi
Kutsal kitapları okumazsanız perili bir rüyayla asfalt sokaklar arasında kalmaya devam edersiniz :) Gözlerinizi açmak için göz kapaklarınızdan çok daha fazlasına ihtiyacınız var..
598 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı beğendim. Doğru yolu bulmama ve kurtarıcımız İsa'nın ışığı ile kutsanmama yardım etti. Herkese Hristiyanlığı daha anlamak ve Kutsal Ruh ve İsa'nın yoluna davet ediyorum. Bize yıllar boyu öğretilen yalanları çok düzgün açıklıyor umarım Işığa gelirsiniz.
Amin.
Burdan bütün müslümanlara sesleniyorum kardeşim bilgi alayım ufkum açılsın diye bu kitabı okuyorsunuz ya haram bunu ben demiyorum islam alimleri söylüyor ha okunur ama çok büyük din bilgisi sahabe gibi bilgililer okuyabilir ama niyet araştırmak için ozaman caiz.
İlla bu kitabı hristiyanlar okuyabilir diye bir kaide yoktur bu sebepten ötürü herkes her kitabı okumakta hürdür. Kitabı okurken bazı çelişkili durumlara ifadelere rastladım bu benim şahsi görüşümdür.
Matta, Markos, Luka ve Yuhanna adlı dört ayrı yazar tarafından kaleme alınmış olan İNCİL, içinde İsa peygamberin hayatı ve yasaları bulunan dört kutsal kitaptan biridir.
Hristiyan aleminin kutsal öğreti kitabıdır.
Fakat benim İNCİL e olan merakım Luther'i okumakla başladı. İNCİL i halk (Alman) diline çevirmesi ve dini bir rant olarak kullananlara,yaptığı reformlarla adeta bir savaş açması, dini sorgulaması beni ona adeta hayran bıraktı.. Evet, bugün İslam in da bir Luther'e ihtiyacı var.
Hele ki,dogmatizmin damarlarına işlendiği, herşeye sorgusuz bir şekilde "neden"siz "niçin" siz inanan, itaat eden bir toplum için....
462 syf.
·95 günde·Beğendi·Puan vermedi
"Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı."
Ellerinizi açıp bana yakardığınızda Gözlerimi sizden kaçıracağım. Ne kadar çok dua ederseniz edin dinlemeyeceğim. Elleriniz kan dolu.
Anonim
YEŞAYA 1:15
Yargılamayın ki yargılanmayasınız. Çünkü hangi yargıyla yargılarsanız onunla yargılanacaksınız. Hangi ölçüyle ölçerseniz aynı ölçü sizlere de uygulanacaktır. Sen niçin kardeşinin gözündeki çöpü görür de, kendi gözündeki merteği görmezlikten gelirsin? Ya da kendi gözünde mertek dururken kardeşine nasıl, 'Bırak gözünden çöpü çıkarayım' dersin? Ey ikiyüzlü! Önce kendi gözünden merteği çıkar, o vakit kardeşinin gözünden çöpü çıkarmak için açık seçik görürsün.
Anonim
Sayfa 13
10 -İsa topluluğu yanına çağırıp, “İşitin ve anlayın“ dedi. “Ağza giren nesne insanı kirletmez. Tersine, ağızdan çıkan şeydir insanı kirleten.”
18 -Oysa ağızdan çıkan şeyler yürekten kaynaklanır. İşte bunlardır insanı kirleten.
Anonim
Sayfa 33
Yeryüzünde kendinize gömüler biriktirmeyin. Burada güve ve pas yok eder; hırsızlar da delip çalar. Bunun yerine gökte gömüler biriktirin kendinize. Orada ne güve yok edebilir, ne de pas. Hırsızlar da delip çalamaz. Çünkü gömün neredeyse yüreğin de orada olacaktır.
Anonim
Sayfa 12
'' Tanrının kullarına hazırladığı mutluluğu ne insan gözü görebilir, ne de insan kalbi duyabilir.''

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Holy Bible
Yazar:
Alt başlık:
King James Version
Baskı tarihi:
3 Mart 2011
Sayfa sayısı:
1152
Format:
Ciltli
ISBN:
9780007259762
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Collins
Baskılar:
İncil
İncil
İncil
The Holy Bible
İncil
A handsome leather edition of the bestselling King James Version translation. This is a timeless classic and a wonderful gift, prize or keepsake.

The King James Version has been a popular bestseller for centuries, with Collins selling over 1 million gift Bibles alone.

This edition comes with a quality leather binding, sturdy slipcase, gilt pages, ribbon marker and presentation page, making it ideal as a gift or prize. With its durable binding and classic presentation, it is also suitable for personal use.

This full text edition of the ever-popular Authorized King James Version Bible includes both the Old and New Testaments, with all its literary beauty and poetic grandeur.

Written in 1611, the KJV is regarded as one of the most accurate translations of the Bible into the English language. The translation is often requested for ceremonial events and given to mark special occasions.

Synopsis
A handsome leather edition of the bestselling King James Version translation. This is a timeless classic and a wonderful gift, prize or keepsake. The King James Version has been a popular bestseller for centuries, with Collins selling over 1 million gift Bibles alone. This edition comes with a quality leather binding, sturdy slipcase, gilt pages, ribbon marker and presentation page, making it ideal as a gift or prize. With its durable binding and classic presentation, it is also suitable for personal use. This full text edition of the ever-popular Authorized King James Version Bible includes both the Old and New Testaments, with all its literary beauty and poetic grandeur. Written in 1611, the KJV is regarded as one of the most accurate translations of the Bible into the English language. The translation is often requested for ceremonial events and given to mark special occasions.

Kitabı okuyanlar 270 okur

  • Duygu Akdeniz
  • Süper Nova

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1.9 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%1.9 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları