The Originals Anlatılmamış Hikaye - Düşüş

8,2/10  (15 Oy) · 
43 okunma  · 
12 beğeni  · 
309 gösterim
Köken Vampir ailesi bin sene evvel birbirlerine bir söz verdi. Her zaman ve sonsuza dek bir arada kalacaklardı. Ama verilen sözleri tutmak ölümsüzken bile kolay değildi.

Yıl 1766. Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson kasırgada yerle bir olan şehirleri New Orleans'ı aradan geçen kırk dört yıl içinde adeta yeniden inşa edip eskisinden de görkemli bir hale getirmişlerdir. Cadılar bataklığa çekilmiş, kurtadamlarsa arkalarına bakmadan kaçıp gitmiştir. Ama bu kadarı Klaus için yeterli değildir. O kral olmak, şehre kraliçesi ile birlikte hükmetmek ister. Ve nihayet en çok arzuladığı şeyi gerçekleştirecek bir cadı bulur ama cadının niyeti Klaus'u kullanarak ölmüş atalarını diriltmek ve New Orleans'ı geri almak için bir savaş başlatmaktır. Mikaelson kardeşler cadıların bu hamlesini savuşturmak için güç birliği yapsa da kesin olan bir şey vardır: Çok kan dökülecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789759999377
 • Çeviri:
  Ebru Sürmeli
 • Yayınevi:
  GO!
 • Kitabın Türü:
Afra Korkmaz 
13 Oca 23:25 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı da birinci kitap gibi kulaklik ve yatak eşliğinde,en önemlisi de iki günde bitirdim. Elimden bırakmak istemiyor lakin son kitabı olmadığı için de bir o kadar yavaş okumak istiyordum. Fakat,dayanamadim ve hemencik bitirdim. Yine çok güzeldi. Üçüncüsünü de yakın bir zamanda alicam İnsAllah..

Neva 
 27 Oca 22:07 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

The Originals dizisi hayranlıkla izlediğim çok beğendiğim bir dizidir. İzlemeye başlamadan önce kitaplarının olduğunu biliyordum fakat sadece biliyordum ayrıntılı bir bilgim yoktu. Diziyi bu kadar çok beğendikten sonra kitaplarını hemen almak istedim. Ve bende bu kitabı aldım. Hemen okumaya başladım ve gözlerimden kalpler çıkararak okudum! Kitabı anlatacak olursam kitap şöyle işleniyor. Bizim diziden tanıdığımız bir evren var, karakterler var. Onların 2000’li yıllarda olan hikayesini izliyoruz dizide. Arada flashbackler oluyor tabi. Fakat bu kitap muhteşem üçlü Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson’ın 1700’lü yıllardaki macerasını anlatıyor. Kitabın yazarının senaristi olmasından ötürü dizide bu karakterleri nasıl hissediyorsanız kitaptada aynı şekilde hissediyorsunuz. Ve diziyi izlemeyenlerin okumasını tavsiye etmem. En azından biraz fikriniz olsun çünkü bazı kavramlar geçiyor kitapta ve Julie Plec dizide zaten bunları anlattık kafası ile kitapta anlatmamış. Bu detayları anlamakta güçlük çekebilirsiniz ve bu da kitabı sevmemenize neden olabilir.
Kitapta tek sevmediğim kısım anlatımımın basit kalmasıydı. Okuduğum diğer kitaplara oranla gerçekten basit ve özensiz bir dili vardı. Yazarının senarist olmasından kaynaklı olabilir, çevirmen kaynaklı olabilir bilmiyorum. Ama kitabın benim için tek sorunu buydu.
Bol kitaplı günleriniz olsun!

Emre Şeyda 
10 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Üçlemeyi bitiridim. Bu kitap bana göre üçlemenin en iyisiydi. Aksiyon olsun, aşk olsun korku olsun ne arasnaız bulabileceğiniz bir kitap. Cadıların yrüyen ölülere dönüşmesi ve üç kardeş vampirimizin kurduğu düzeni bozmaya çalışmaları anlatılıyor. Bu seriye başlarken aslında pek hevesli değildim. İlk kitabı bitirmiş ve fena bulmamıştım ama bu bu kitabı okuduktan sonra her şey değişti. İyi ki bu seriyi okumuşum diyorum. Dizisini izlemediğim için diziyle ilgili herhangi bir yorum yapamayacağım ama kitabı okuduktan sonra da diziyi merak etmediğim söylenemez.

Merve Akpınar 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Kişiler gelir ve giderler. Önemli olan her zaman ailedir. Serinin ikinci kitabı olan "Düşüş"te ailenin önemini bir kez daha görüyoruz. Bu kitapta başlarına ne gelirse gelsin, ne kadar büyük kavgalar ederlerse etsinler, Klaus, Rebekah ve Elijah her zaman ve sonsuza dek birbirlerinin yanında olacaklarını gösterdiler. #alwaysandforever

Alp Çiftçi 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap Köken Vampirlerin geçmişini, diziden önceki Klaus, Rebekah, Elijah isimli harika kökenlerimizin hayatlarını anlatıyor. Yine bir önceki kitap kadar sürükleyici, ilgi çekici, içine çekiyor okuyucuyu. Julie Plec bir senarist olarak yazım hayatında güzel bir yer ediniyor kitaplarla. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeliz Kaynakcioglu 
19 Oca 01:57 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ilk kitaba göre daha heyecanlı kir kitaptı.
Aşk uğruna ne kadar ileri gidebileceginin ispatı gibi olmuştu. Klaus aşkı ile yeniden New Orlens' da olup , kraliçesi ile şehirde söz sahibi olmayı ister. Ama ne istediğine dikkat sözünü hiç duymayan Klaus kardeşlerinin başına büyük bir belayi sarmakta olduğunu görmek istemez. Onun te isteği vardır. Aşkı Vivienne.
40 yıldır aşkına hasret kalmanın acısıyla büyük bir belâyla şehri sarmalamaktan çekinmeyecektir. Bu uğurda en kötü tehlikeyi yani cadıların yeni kraliçesini kendine çekip onunla bir anlaşma yapar. Ama anlaşma onu istediği gibi değildir. Ve bu anlaşmasının bedelini kendisi dahil herkesi büyük bir savaşa sürükleyerek ödemek zorundadır artik.
Yeni ittifaklar ve yeni düşmanlarla heyecanlı bir macera olmuş

Kitaptan 1 Alıntı