The Power of Your Subconscious Mind

·
Okunma
·
Beğeni
·
27.324
Gösterim
Adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Baskı tarihi:
Kasım 2008
Sayfa sayısı:
138
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781604592016
Dil:
English
Yayınevi:
Wilder Publications
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
In The Power of Your Subconscious Mind, Dr. Joseph Murphy gives you the tools you will need to unlock the awesome powers of your subconscious mind. You can improve your relationships, your finances, your physical well-being. Once you learn how to use this unbelievably powerful force there is nothing you will not be able to accomplish. Join the millions of people who have already unlocked the power of their subconscious minds. I urge you to study this book and apply the techniques outlined therein; and as you do, I feel absolutely convinced that you will lay hold of a miracle-working power that will lift you up from confusion, misery, melancholy, and failure, and guide you to your true place, solve your difficulties, sever you from emotional and physical bondage, and place you on the royal road to freedom, happiness, and peace of mind.- Dr. Joseph Murphy
288 syf.
·7/10
İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.
288 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye etmek için okumuştum. İkimiz de bu konuda ilgili olduğumuz için kitabı zevkle bitirdim. Tesadüfen karşıma çıkan bu kitap bana da güzel bir hediye olmuştu.
288 syf.
·Puan vermedi
Koridor yayınlarından okuduğum ve boş çıkan bir kitap olmadı bu zamana kadar.
Bu kitap da yazın doğum günümde gelmişti ve okunmayi bekliyordu. Yazı terapisi üzerinde çalısırken zihinsel ve bedensel iyileşme üzerine kaynak ararken elime denk geldi. Zaten biliyorsunuz özellikle şu kitabı okuyacağım demem. Kitaplar ihtiyacıma göre beni bulur. Derken yazarı "Düşüncelerinizi değiştirirseniz, kaderinizi değiştirirsiniz." Diyerek bomba gibi bir giriş yapıyordu kitaba. Insan zihni hayal ile gerçeği ayırt edecek bir yapıya sahip değil malesef. Bu yüzden de dışarıdan edindigi tüm bilgileri gerçek olarak algılayıp hareket eder. Bu kitap da eğer hayatınızda ruhsal veya bedensel sıkıntılar yaşıyorsanız ya da korkularınız varsa bunların üstesinden bilinçaltınızı programlayarak nasıl üstesinden gelebileceginizi anlatıyor. Örnek hikayeler üzerinden konuyu açıklığa kavuşturan yazar, eserinde hepimizin hayatina dokunacak konulara değinmiş.
Tavsiyemdir.
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #hergun1kitap #1kitap1fotograf #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #instabook #kitaptutkusu #kitaplayasamak #kitapsever #kitapsevgisi #kitapask #koridoryayinlari #bilincaltiningucu
288 syf.
·14 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitahın anafikrini birkaç cümle ile özetleyebilsek de algılayıp sindirmek için tamamının okunması gerekiyor. Her ne kadar sık sık tekrara düşse de, kitap genel olarak pozitif hisler bıraktı ve bir insan olarak kendi potansiyelime inanmamı sağladı. Beyninin ve bilinçaltının ilişkilerine bu derece hakim olablecegin fikri çok güçlü hissettiriyor. Ki pozitif düşüncenin etkilerini okurken yer yer kitaptaki örnekleri günlük hayatta gördüğünü fark ediyorsun. Farkındalık oluşturmak adına önemli bi kitap.
288 syf.
·5 günde·4/10
Kişisel gelişim kitaplarına ayrı bir ilgi duymama rağmen, beni sürekli tekrara düşmesiyle yoran bir kitaptı. Verilmek istenen mesaj çok güzel, çok doğru, açık bir dille de aktarılıyor. Fakat, yazar sürekli bir tekrarın içerisine düştüğü için sıkabiliyor. 288 sayfa değil, 88 sayfaya indirgenmiş olsaydı, kesinlikle daha okunaklı olurdu.

Tekrarla yormasının yanı sıra altını çizilecek cümlelerin de bol olduğu bir kitaptı. Bilinçaltına “ karanlık odanız” benzetmesini kullanması çok hoşuma gitti. O odayı değiştirmenin bizim elimizde olduğunu, zihnimizi içten dışa doğru değiştirerek her istediğimizi yapabilecek olmamızı vurgulayıp güzel mesajlar veriyor.

Joseph Murphy kesinlikle iyi vir motivasyon konuşmacısı. Yazarın hayatı, düşünceleri, yaşayış biçimi, inanışları kelimelerine yansıyor. Hatta o kadar çok yansıyor ki sürekli “ İlahi güç”, “İlahi zeka”, “ilahi hayat” ifadelerini kullanması beni rahatsız etti.
Evet, bir psikolog olarak bilinçaltının gücünü gözardı edemem. Ama Murphy gibi ilahi bakış açısıyla, inançla basite indirgeyemem.

Anlatmak istediklerini öyküleme yaparak açıklıyor, kitap birçok kısa hayat öykülerinden oluşuyor. Verilen örnekler anlamamıza yardımcı oluyor fakat bana biraz ütopik geldi. Örneğin; kızı sedef hastası olan bir baba; “ Kızımın iyileşmesi için sağ kolumu verirdim.” diyor. Bilinçaltına bu mesajı yolluyor ve bir gün bu aile arabayla geziye çıkıyor. Arabaları kaza yapıyor. Babanın sağ kolu kopuyor. Ve bir de bakıyor ki kızın sedefi iyileşmiş.(!)
Ne düşünürseniz o olur, iyi düşün iyi olsun. Kötü düşünce kötüyü çeker. Evet ama benim bilinçaltı düşüncem beni şekillendirir. Benim olumsuz otomatik düşüncelerim, beni kötü yönde etkiler kızımı, ailemi veya çevremi değil.

Kısacası gereksiz tekrarlar olmasa, örnekler bayağı olmasa çok güzel bir kitap olabilirdi. Çünkü motive ediyor, düşüncenin gücünü gösterip her şeyin bizim elimizde olduğunun inancını bize aşılayabiliyor.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap hayatınızı değiştirecek nitelikte kararlar almanızı sağlayacak. Sorunlara ve hayattan beklentilerimize karşı olan bakış açımızdaki yanlışları görmemizi sağlar nitelikte oldukça faydalı bir kitaptır.

"Ne ekersen onu biçersin" atasözünün derinlemesine işlenmiş olması bu konu üzerine uzun uzun düşünmemizi sağlayarak bilinçaltımıza neyi ekersek onu biçeceğimizi fark ettirecek ve çıkarcılığı, yapmacık olmayı, kıskançlığı def etmemizi sağlayacak.

Bu kitabı okuduğunuzda kendinizi dünyadaki bir karınca gibi hissetmekten vazgeçecek ve yaşamın gidişatını düşünce gücünüzle etkileyebileceğinizi fark edeceksiniz.

Günümüz insanının en büyük sorunu olan yalan söyleme bilinçaltımıza etki etmez. Zira bilinçaltımız yalanlara inanmaz, ne düşünürseniz odur. Yapmacıklığı kabul etmez. Bu bilinçaltımıza dair en sevdiğim özelliktir.

Etkili bir dille yazılmış, günümüzde ve gelecekte yaşadığımız sorunlara ve ulaşmak istediğimiz hedeflere karşı olan düşünce yapımızın nasıl olması gerektiğine ışık tutan bir eser.
Titreşimlerle dönüşüm metodu nedir demeçleriyle psikolog bir arkadaşımın tam olarak ne anlatmak istediğini basit bir dille ve örneklerle anlamak için bu kitabı okuyorum. Kitabı okurken otomatik olarak bilinçaltınıza da olumlu düşünceler göndereceksiniz. Kim bilir belki bundan sonra her şey daha güzel olmaya başlar :)
288 syf.
·Beğendi·9/10
Sabah 10 sularında bitirdiğim ama yazımı oluştururken internetimin bitmesi üzerine evde okul dönüşüne bıraktığım bir kitabımızla başlıyoruz. Kitabımız gerçekten de oldukça güzel. Özellikle başta öyle sorularla başlıyor ki hani bunlara cevap verse bana yeter diyorsunuz. Tabi sadece bu kadar mı her şey? Hayır. En güzel sorulara örnek olarak; neden biri mutsuzken diğeri mutu, neden biri zengin diğeri değil, neden biri korkak diğeri güvenç doludur, gibi sorular görünce haklı olarak insan bekliyor biraz cevap.
Yazarın, cümlelerinden birisi çok hoşuma gitti. Alıntı yaptım mı bilmem ama buraya da ekleyeceğim: Doktor yaraya pansuman yapar, Tanrı onu iyileştirir.
Yazarın bir diğer ilginç gelen noktasını da paylaşmak istiyorum. “Neden istediklerimi elde edemiyorum?” sorusuna cevap vereceğini belirtiyor. Tabi burada dikkat edilmesi gereken farklılık oluşturan nedir, neden bu kadar yüksek puan verdim bir kişisel gelişim kitabına? Aslında kişisel gelişim değil de Zihinsel Gelişim kitabı. Uygulanması için belli bir zeka gerektirmeyen ve her zekaya hitap eden, bir çobanın bir mühendisi aklıyla nasıl ezeceğini anlatabilen bir kitap.
Joseph Murphy, 1963 yılında kitabı ilk kez yazmış. Bu zamana kadar da okutabilmiş. Bunu neye mi borçlu? Geçenlerde Almanlar hakkında bir fıkra yazmıştım. Almanlara Cennet ve Cennet Hakkında Konferans diye 2 seçenek sunulsa, ikinci seçeneği seçerler diye. Yazarın kitabı nasılmış şimdi diyecek olursanız; yazma dili oldukça etkin, konferans ve seminer arası bir durumda kendinizi hissederek okuyorsunuz.
Bölüm sonlarında da kısa kısa özlü sözler tarzında ‘Hatırlanmaya Değer Fikirler’ veriliyor her bölümde. Aslında o kadar bahsetmek istediğim konu varda zor dayanıyorum. Mesela 93 mü neydi tam hatırlamıyorum işte 90-100 arası, çok güzel teknikler de mevcuttu. Dolu dolu bir kitap olduğunu daha nasıl anlatayım bilmiyorum. Gerisi sizlere kalmış bir durum, ben şimdiden keyifli okumalar diliyorum hepinize..
288 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Bu alanda kaleme alınmış, anlaşılır ve akıcı üslubu ile oldukça başarılı bir kitap. Uzun zamanlar Amerika´da çok satan listelerinin başında kalmayı başarmış. Bize sorarsanız bu yeri hak etmiş. Bu alanda ayağı yere basan kaynaklar arıyorsanız kitap sizi pişman etmeyecek ve yeni ufuklar açacaktır.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Başucu kitabım diyebilirim. Bu kitaptan 3 tane aldım 3 ünüde arkadaşlarıma kaptırdım. Yenisini de almayı planlıyorum. Aslında tüm gücün bizim elimizde olduğunu ve hayatımızı istediğimiz şekilde yonlendirebilecegimizi, düşüncelerimizi değiştirmekle ilk adımı atabilecegimizi belirtiyor.
Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
Zihninizi uyum, sağlık, huzur, iyi niyet kavramlarıyla doldurursanız, hayatınızda mucizeler gerçekleşir.
Joseph Murphy
Sayfa 22 - Koridor yayıncılık
"Zihinsel zorlama ve aşırı çaba, endişe ve korkuyu göstererek dileklerinizin karşılığını almanızı engeller. Rahatlık işi çözer. "
Joseph Murphy
Sayfa 119 - Koridor yayıncılık
"Asla 'Buna param yetmez' ya da 'Bunu yapamam' gibi ifadeler kullanmayın. Bilinçaltınız sözünüzü dinler. İstediğiniz şeyi yapmak için paranız ya da yeteneğiniz olmadığını görür. Olumlu bir biçimde, 'Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.' deyin."
Joseph Murphy
Sayfa 30 - Koridor Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Power of Your Subconscious Mind
Baskı tarihi:
Kasım 2008
Sayfa sayısı:
138
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781604592016
Dil:
English
Yayınevi:
Wilder Publications
Baskılar:
Bilinçaltının Gücü
The Power of Your Subconscious Mind
In The Power of Your Subconscious Mind, Dr. Joseph Murphy gives you the tools you will need to unlock the awesome powers of your subconscious mind. You can improve your relationships, your finances, your physical well-being. Once you learn how to use this unbelievably powerful force there is nothing you will not be able to accomplish. Join the millions of people who have already unlocked the power of their subconscious minds. I urge you to study this book and apply the techniques outlined therein; and as you do, I feel absolutely convinced that you will lay hold of a miracle-working power that will lift you up from confusion, misery, melancholy, and failure, and guide you to your true place, solve your difficulties, sever you from emotional and physical bondage, and place you on the royal road to freedom, happiness, and peace of mind.- Dr. Joseph Murphy

Kitabı okuyanlar 956 okur

  • Merve Araz

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları