1000Kitap Logosu
The Rational Male
The Rational Male
The Rational Male

The Rational Male

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
11 Kişi
12
Okunma
17
Beğeni
2.099
Gösterim
300 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 30 dk.
Basım
İngilizce · United States of America · CreateSpace · 1 Ekim 2013 · Karton kapak · 9781492777861
The Rational Male is a rational and pragmatic approach to intergender dynamics and the social and psychological underpinnings of intergender relations. The book is the compiled, ten-year core writing of author/blogger Rollo Tomassi from therationalmale.com. Rollo Tomassi is one of the leading voices in the globally growing, male-focused online consortium known as the "Manosphere". Outlined are the concepts of positive masculinity, the feminine imperative, plate theory, operative social conventions and the core psychological theory behind Game awareness and "red pill" ideology. Tomassi explains and outlines the principles of intergender social dynamics and foundational reasoning behind them.
9.5
10 üzerinden
11 Puan · 3 İnceleme
Emre Samur
The Rational Male'yi inceledi.
300 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Alfa erkeği misin ? Beta erkeği mi ?
Bir erkek için ömür boyu baş ucunda olması gereken bir baş yapıt. Alfa erkeği misiniz beta erkeği mi ? Kadınlar gerçekten güçlü spermin peşinden mi gider ? Bir erkek nerede kaybeder ? Bizi hayvansal dürtüler mi yönetiyor ? Dünyanın tek odağı güçlü gen aktarımı mı ? Bir kadın olmayan bir adama karşı zayıf sperm olarak gördüğü adamı terkedip olmayan bir adamı bekleme riskini tercih edebilir mi ? Neden uzun boylu kadınlar kısa boylu erkeklerle birlikte olmazlar ? Bu tarzdaki her sorunun cevabı bu eşsiz baş yapıtta. Yıllardır süregelen kadınlar ne ister sorusuna inat “hangi erkeksin ?” sorusunun cevabını sorgulatan kitap. Belirli periyodlarda mutlaka okunmalı. Rollo Tomassi’ye sonsuz teşekkürler.. Not: Eserin “Türkçe” versiyonu ( net ortamında çevirilmiş hali ) için benimle iletişime geçebilirsiniz.
The Rational Male
9.5/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
16
deniz baha
The Rational Male'yi inceledi.
ALFA ERKEK
Alfa erkekçiklerin başucu kitabı. Bir arkadaşım var. Kürt bir erkek olarak doğdu, inşallah, işleri yolunda giderse, beyaz türk bir kadın olarak ölecek. 1/2 yıl boyunca en fazla kafayı taktığı şey ne kadar alfa olduğuydu. Sevgilisinden öğrenmişti alfalık kavramını. Akıl sağlığı bozuldu adamın. Birkaç ay içinde oldu sadece. kendisine erkeklik skalasında yer aradı ve 2/10 çıktı. Bu 2/10'u düzeltmek için yapmadığı kalmadı adamcağızın. GYM kursuna gittikçe küçüldü. Etrafını kontrol altına almaya çalıştıkça komikleşti. giyim konsunda tarz sahibi olmaya çalıştıkça kadınlaştı. Bacağı tamamen saran kotlar giyiyor artık. Erkek olmaya çalıştıkça madara oldu. bu alfalık/erkeklik denen illetin aldığı tek can değil. ateş düşürdüğü tek ocak değil. binlerce yuva yıktı şu kavram. bir sürü adam alfa olacağım diye toz yulafla yani mamayla besleniyor, tavandan sarkan ipi çekip kas gücü yapmaya çalışıyor. Alfalık her yerde. On yıl aldı bunun olması. altında hiçbir mantığı yok ama milyonlarca takipçisi var. her erkeğin dilinde. kendine ve etrafına bu kavramsal çerçeveyle bakıyor. dünyaya kurnaz bir kurtun gözünden bakıyor. çünkü o bir alfa. tam bir alfa. alfa erkek. kuralları o koyuyor. çünkü o bir alfa. böyle aptal aptal konuşuyorlar. allah akıl fikir versin.
The Rational Male
9.5/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Zafer
The Rational Male'yi inceledi.
280 syf.
·
22 günde
·
Puan vermedi
"and I show you how deep the rabbit hole goes"*
Erkeklere özel denebilir. Baştan söyleyeyim. Bu kırmızı hap mevzusuna mutedil yaklaşmak, abartmamak, çok başıboş girmemek lazım. Konu kadın düşmanlığına kolayca evrilebilir durumda ve sahtebilim üzerinden yürüdüğü iddia edilebilir. Eleştirenler hepten haksız da değiller. (Bir örnek için bkz: fularsizentellik.com/journal/2019/2/2/ka...) Dolayısıyla anlatılanları bir tutam tuzla sindirmek akıllıca olabilir. Hani hipergami nedir, alfa erkek, beta erkek, arzu seksi, pazarlık seksi nedir, evlenince seks hayatı pek çok insan için neden biter? Biraz bu konulardaki temel terminolojiyi ve iddiaları öğrenmek lazım. Güvenilir, efendi erkeksin, mülayimsin, çoluğun çocuğun olsun, evinin erkeği olmak planlarındasın, iyi para kazanma olasılığın yüksek ama yıllarca senin yüzüne bakmayan genç kadınlar neden üniversitenin bitmesine üç gün kala seni aramaya başladılar? Senden önce nasıl adamlara meylediyorlardı, şimdi neden sen? ABD’de DNA analizi ile babalık davası sonuçlarının yüzde kaçında biyolojik baba, aslında koca değil? Mavi hap zaten her gün toplumca anlatılıyor, ailede anlatılıyor, pırlanta yüzük reklamında diz çöken erkekçe anlatılıyor... İlişkilerin dinamiğine dair bir de bu cenahtaki lafları öğrenmek fena olmayabilir. Toplumun anlattığını da bu kırmızı hap kafasındakilerin anlattıklarını da kendi bilgi birikimi ve akıl süzgecinden geçirip biraz kendi yolunu bulmak tavsiye edilebilir. Şu belgesel fena değildir bak başlangıç için: (bkz: youtube.com/watch?v=j6S8Px6BdDU) Aha şurada da belgeseli çeken eski feminist kadının başına gelenleri anlattığı TEDx konuşması var: (bkz: youtube.com/watch?v=3WMuzhQXJoY) Yalnız başta da dediğim gibi, abartıp saçma bir cinsiyetçiliğe evrilmesi çok kolay bir konu, çok kaptırmamak lazım. *Matrix filminde Morpheus Neo'ya söyler: "ve sana tavşan deliğinin ne kadar derinlere gittiğini gösteririm."
The Rational Male
9.5/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8