1000Kitap Logosu
The Shock of the Fall
The Shock of the Fall
The Shock of the Fall

The Shock of the Fall

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.1
41 Kişi
100
Okunma
25
Beğeni
2.418
Gösterim
320 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Basım
English · Harper Collins Publishers · 2014 · Karton kapak · 9780007491452
Diğer baskılar
Zaman İpliği
The Shock of the Fall
Winner Of The Costa Book Of The Year 2013 "I'll tell you what happened because it will be a good way to introduce my brother. His name's Simon. I think you're going to like him. I really do. But in a couple of pages he'll be dead. And he was never the same after that." There are books you can't stop reading, which keep you up all night. There are books which let us into the hidden parts of life and make them vividly real. There are books which, because of the sheer skill with which every word is chosen, linger in your mind for days. The Shock of the Fall is all of these books. The Shock of the Fall is an extraordinary portrait of one man's descent into mental illness. It is a brave and groundbreaking novel from one of the most exciting new voices in fiction.
4 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺48,45
7.1
10 üzerinden
41 Puan · 8 İnceleme
Nisle
Zaman İpliği'ni inceledi.
320 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Çok güzel bir kitaptı. Otizm abisi olan şizofren bir çocuğun ve deli olan annesinin hikayesini anlatıyordu. Kitap için komik, eğlenceli gibi yorumlar yazmışlar ama ben komik bir taraf bulamadım. Dramatize de edilmemiş değişik bir anlatımı vardı.
Zaman İpliği
7.1/10
· 100 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
sayfaveotesi
Zaman İpliği'ni inceledi.
320 syf.
·
7/10 puan
Bir kitap düşünün, çoğu zaman anlamakta zorluk çekiyorsunuz ama sayfaları çevirmekten kendinizi alamıyorsunuz. Zaman İpliği işte benim için böyle bir kitap oldu. Zaman geçişlerini anlamakta biraz zorlandım. Ana karakterimiz Matt'in 9 yaşından 19-20'li yaşlarındaki geçişler biraz karışıktı. Ne zaman gerçekte ne zaman hayal dünyasında olduğunu ayırt etmekte zorlandım Bunun dışında oldukça meraklandıran ilginç bir kitaptı. Psikolojik kitapları seviyorsanız tavsiye edebileceğim bir kitap. Bu kitaba başladığımda köpeğimin öldüğü haberini aldığım için kitap çok duygulu oldu. İçimde hissettiğim boşluk ve hüzüne bir karşılık bulmuş gibi oldum. Ancak bunalıma doğru giden bir psikolojideyseniz çok fazla okumanızı tavsiye etmem. Dilinden bahsedersek gayet samimi ve içinize dokunan bir dili var. Kitabın verdiği diğer hislerden biri de kitap sanki kış aylarında kalın battaniyelerle ,sıcak bir şeyler içerek okunmalıymış gibi. Adeta bir kış kitabı. Evden hiç çıkmadan bir günde bile bitirilebilir. Zira kitabın başından ayrıldığımda yalnız bırakmamam gereken birini tek başına bırakmışım hissi bıraktı üstümde. Benim puanlamam 7/10 hayattarcinrengi.blogspot.com
Zaman İpliği
7.1/10
· 100 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Nuray Takaz Durmuş
Zaman İpliği'ni inceledi.
320 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Matthew, ağabeyi Simon'un öldükten sonra yaşadığı zorlu dönemi kaleme alan bir akıl hastası.Kitap daha çok Matthew'in anılarından oluşuyor. Kitabı olurken geçmiş ile şimdiki zaman arasında o kadar çok gidip geliyorsunuz ki, karıştırmaya başlıyorsunuz.Psikolojik konuları okumayı seviyorsanız bu kitap tam size göre diyebilirim. Fakat maalesef bu kitap bana hitap etmedi. .
Zaman İpliği
7.1/10
· 100 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2