1000Kitap Logosu
The Unofficial Harry Potter Cookbook

The Unofficial Harry Potter Cookbook

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.7
17 Kişi
29
Okunma
11
Beğeni
1.135
Gösterim
256 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 7 sa. 15 dk.
Adı
The Unofficial Harry Potter Cookbook
Basım
English · United States of America · Adams Media · 18 Eylül 2010 · Karton kapak · 9781440503252
Diğer baskılar
Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı
The Unofficial Harry Potter Cookbook
Bangers and mash with Harry, Ron, and Hermione in the Hogwarts dining hall. A proper cuppa tea and rock cakes in Hagrid's hut. Cauldron cakes and pumpkin juice on the Hogwarts Express. With this cookbook, dining a la Hogwarts is as easy as Banoffi Pie! With more than 150 easy-to-make recipes, tips, and techniques, you can indulge in spellbindingly delicious meals drawn straight from the pages of your favorite Potter stories, such as: Treacle Tart--Harry's favorite dessert, Molly's Meat Pies--Mrs. Weasley's classic dish, Kreacher's French Onion Soup, Pumpkin Pasties--a staple on the Hogwarts Express cart With a dash of magic and a drop of creativity, you'll conjure up the entries, desserts, snacks, and drinks you need to transform ordinary Muggle meals into magickal culinary masterpieces, sure make even Mrs. Weasley proud!
256 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Lumos. "Okudum" demek yetersiz kalacaktır. Turtaların içinde adeta sihir tadında lezzet patlaması yaşıyorsunuz. Sayfaları her çevirişinizde yüzünüzde tebessüm oluşarak tüm tarifleri deneme isteğiyle doluyorsunuz. Bir Harry Potter hayranı olarak çok iyi düşünülmüş ve aşırı detaylı kurgulanmış bir yemek kitabı. Neredeyse her tariften önce, verilen o tarifin hangi olayda, hangi kişiyle yaşandığına dair bilgiler vermesi özellikle çok hoş. Yalnızca damakta değil, zihinde de bir kalıcılık bırakmak istenmesi söz konusu. Kitabın kapağının göz alıcı şekli, rengi ve ciltli oluşu beni etkileyen diğer unsurlardan birkaçı ve sayfaları karıştırmak için de adeta bir destek niteliğinde.
Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı
Okuyacaklarıma Ekle
17
Bataklık otu, bataklık çiçeği, yosun dutu... Kulağa bir cadının gizli tarifi gibi geliyor, ama aslında bunların hepsi ortaçağda yabanmersinine verilen isimlerdi. Yabanmersini tazeyken seker, bu yüzden eski günlerde insanlar yabanmersinini merdivenden yuvarlayarak ayıklarlarmış. En alta kadar seken ne varsa satılır, merdivende kalanlar atılırmış.
3
İngilizcede reçel anlamına gelen jam kelimesinin ortaya nasıl çıktığına dair birçok teori var, ama 1736 tarihli Dictionarium Britannicum sözlüğündeki tarif en sevimlisidir: Fransızcada "severim" anlamına gelen j'aime kelimesinden türemiştir. Şeker, reçel yapmaya elverecek kadar ucuzlar ucuzlamaz İngiltere'de başlıca ürün haline geldi ve turtalardan ekmek üstüne kadar yolunu buldu.
3
Kakao çekirdekleri antik Aztekler için o kadar değerliydi ki, onları para olarak kullanıyorlardı. İspanyol kâşifler 1500'lerde çekirdekleri İspanya'ya getirdiler. O andan itibaren Avrupa'nın geri kalanında çikolatanın keşfedilmesi ve nihai ürünün mükemmelleşerek ortaya çıkması zaten bir an meselesiydi. Bildiğimiz çikolata ve kakao tozunun nasıl yapıldığını buldukları için Hollandalılara ve süt eklemeyi düşündükleri için İsveçlilere teşekkür etmeliyiz.
3