The Waste Lands (The Dark Tower #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,3bin
Gösterim
Adı:
The Waste Lands
Alt başlık:
The Dark Tower #3
Baskı tarihi:
Haziran 2003
Sayfa sayısı:
422
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780670032563
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Viking Adult
Baskılar:
Çorak Topraklar
Hayaletler Beldesi
Kara Kule 3
The Waste Lands
Roland, The Last Gunslinger, moves ever closer to The Dark Tower of his dreams and nightmares—as he crosses a desert of damnation in a macabre world that is a twisted image of our own. With him are those he has drawn to this world: street-smart Eddie Dean and courageous wheelchair-bound Susannah.

Ahead of him are mind-rending revelations about who and what is driving him. Against him is arrayed a swelling legion of foes—both more and less than human....
543 syf.
·47 günde·Beğendi·10/10 puan
Kara Kule serisinin 3.kitabı Çorak Topraklar...

Süper bir kurgu süper bir akış var kitapta. Sürekli merakta kalacaksınız emin olun. Bu kitapla beraber seride aksiyon başlıyor. Diğer 2 kitapta da gayet gerilimli bölümler vardı ama burada Silahşör Roland ve arkadaşları resmen işe koyuluyor. Işığın yolunu takip ederek Kara Kule yoluna koyuluyorlar. Bu yol zorlu engellerle dolu.

Kitabı okurken S.King'in dünyasını hayal etmeye çalışmak büyük zevkti gerçekten. Büyük keyifle okudum. Seriye hala başlamayan, tereddüt eden varsa hiç beklemesin.
574 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Ne yazmışsın be üstat! Çok geç kalmışım şu kitabı okumak için, neler kaçırmışım neler. Önceki iki kitap boyunca yükselttiği olay örgüsünü o kadar başarılı bir şekilde zirveye çıkarıyor ki King, ayağa kalkıp alkışlayasınız geliyor. Şahsen ben alkışladım.

Macera, dostluk, aşk, korku, dehşet... Daha sayabilirim Çorak Topraklar'ın barındırdığı unsurları. Gerçi sadece bu kitap için değil, diğer iki kitap da bu unsurları barındırıyordu. Zaten ikinci kitabı ne kadar beğendiğimi dile getirmiştim. İkinci kitabın yeri elbette ayrı fakat olay şu ki; asıl tam gaz burada başlıyor. Karakterlerin birbirleriyle ve okurla kaynaşması sonucu öykü asıl istediği hıza kavuşuyor. Diğer iki kitapta ufak tefek olan açık kalmış bölümler de dudak uçuklatacak sonuçlara bağlanıyor.

Kara Kule evreni o kadar güzel geliyor ki göze. King o evrenin kapılarını açtıkça ufak adımları bırakıp koşasınız geliyor. Bir de dördüncü kitabın kargosu gecikmeseydi, şu an bu incelemeyi yazmaktansa ilk sayfalarda koşmaya başlamıştım bile. Çünkü tam da öyle bir yerde bitiyor Çorak Topraklar. Hızınızı almışsınız koşmaya başlamışsınız tak diye o heyecanla o adrenalinle kalıyorsunuz. Kitabın sonunda King'in 91 yılında yazdığı serinin bir sonraki kitabının yazılma aşamasında olduğunu belirten bir not var. Kitabın ilk yazıldığı zamanlarda yaşadığımı düşünüyorum da, gel de bekle hadi. Kargoyu beklerken bile sabırsızlanıyorken acaba yazılmasını bekliyor olsaydım ne gibi bir ruh hali içinde olurdum.

Çok da uzatmaya gerek yok, kitap gerçekten mükemmel. Bunu sade bir dille ifade etmek istiyorum. Konu gittikçe genişliyor ce hız kazanıyor. Hele ki son sayfalarda gözlerinizi kırpamıyorsunuz. Şunu da anladım ki Stephen King okurken Tool dinlemek muazzam hissettiriyormuş. Kitap biterken "Pushit" çalıyordu, tavsiye ederim.
576 syf.
·1 günde·Beğendi
Serinin ilk iki kitabıyla kıyaslandığında gerçekten muhteşem diyebilirim. Sonunda kara kuleye yolculuk Ve olaylar başladı. İlk iki kitapta herkesin ortak gördüğü sıkan o uzun konuşmalar yok. En güzelide şaşırtan süprizlerin olması.
576 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10 puan
Serinin 3. kitabı Çorak Toprakların vermiş olduğu keyif yazarın diğer 2 kitabına kıyasla çok daha yukarıda. Buradan ilk 2 kitabın zayıf olduğu izlenimine kapılmayın. Ka-tet’i hissetmeye başladığınız an akşamları açıklıkta yakılan kamp ateşinin başında kendinizi hikayeler dinlerken buluyorsunuz.Güzel bir diziyi izler gibiyim, sıra 4. bölümde. :)
576 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
1991’de yazılan serinin üçüncü ve devam kitabıyla beraberiz. Diğer kitaplara göre daha hareketli geçmesini beklediğim ve bu beklentime de oldukça uygun bir kitapla beraber oldum. Roland’ın izlediği yolun diğerlerine göre daha aksiyonlu olduğuna eminim.

En azından tanışmalar, seçimler yahut değişik konuşmalar yerine seçilmiş insanlar beraber yolculuğa alışıyor, birbirlerini tanıyor, kişilik özelliklerine de çokça değiniliyor tabi.

En can alıcı kısma gelelim. 550 sayfa diyelim düz hesap. Bunun son 150-200 sayfası çok önemlidir. Önemli derken kastımsa öncesinin oldukça sıkıcı olduğu ve okuyucuyu pek sarmadığını düşünmemdir. Beklenen tempo bir türlü sağlanmıyor ama sonlara yaklaşıldıkça o tempo artarak devam ediyor. En sonda da zaten yüksek tempoyu okuyanlar hatırlar.

Bunun dışında söylenecek pek söz de yok. Keyifli okumalar dilerim..
576 syf.
·10/10 puan
Yoğunluğumdan dolayı uzunca bir sürede bitirebilmiş olsam da, Kule'ye yolculuk soluksuz bir şekilde devam ediyor. 2.Kitap olan Üç'ün Çekilişi'ne kıyasla çok daha heyecanlı, akıcı ve sürpriz doluydu.
576 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10 puan
bir yerde alelade anlatılan bir konunun ileride tekrar karşımıza çıkması kitaplarda beni en çok etkileyen konulardan biridir. Olay örgüsü çok güZel kitapta önceki kitaplara atıfta bulunması ve merak edilen konuların yavaş yavaş açıklanması kitabın gizemini artırıyor. 4. Kitabı okumayı merakla bekliyorum
576 syf.
·4 günde·8/10 puan
Seride kitaplar giderek daha iyi hale geliyor ve bir çok şey daha anlaşılır hale geliyor. Bu kitapta özellikle Ka, ka tet ve khef'in ne olduğu daha iyi anlaşılıyor ve buna sevindim çünkü bir soru işaretiydi bu kavramlar. Ka, ka tet'i anladıktan sonra bir çok şey daha anlaşılır ve uygun göründü. Diğer soru işaretleri de kalktıkça serinin daha güzel bir hale geleceğine inanıyorum.
Son olarak bu kitabın çevirisi diğer iki kitaptan daha iyiydi buna çok sevindim. Şimdilik seriye biraz ara vermeyi ve bir süre sonra devam etmeyi düşünüyorum.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...-kule-3-stephen.html
576 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10 puan
Kara Kule serisinin en zayıf kitabı budur kanaatimce. Üç’ün Çekilişi’nden sonra özellikle bende hayal kırıklığı yaratmıştır. Bir yapay zeka ürünü olan mono blaine treninin bilmeceleri ile kahramanları kan ter içinde bırakması ilginçti. Oy karakterinin ka tet’e dahil olması ve Lud şehrine varış biraz olsun kitabı renklendiriyor ama hepsi bu.
Kitabı yine de öneririm tabi. Ne de olsa serinin ortasında bir köprü görevi görüyor.
576 syf.
·7 günde·7/10 puan
Roland, eddie ve susanna'nın macerası kaldığın yerden devam ediyor. Bu sefer ekibe önceki iki kitapta da rast geldiğimiz jack'te katılıyor. Kitap 2 bölümden oluşuyor. İlk bölüm ekibin jack'i bulma aşamasında yaşadıklarını anlatırken ikinci bölümde ekip tamamlandıktan sonra kara kuleye doğru Blain olarak bilinen konuşan bir trene ulaşması hikayesine odaklanıyor. Konuşan tren dememe bakmayın bu durumda kitapta bazı noktalara değinilerek mümkün olduğu dayanak gösterilerek anlatılıyor. Ben bir önceki kitaba göre bu kitapta ara ara sıkıldığım noktalar daha fazla oldu. Belli bi noktaya kadar kitap ilerlemiyor hissiyatını çok fazla yaşadım. Ancak belli bi yerden sonra olayların içine hızlı bir şekilde girmemizle birlikte tehlikeli yolculuk gerçek anlamda başlıyor.
576 syf.
·1 günde
Serinin en güzel kitabı sanırım.Yazar çıtayı zirveye taşımış.İlk iki kitaptaki boşlukları doldurmuş Ve yeni soru işaretleri yaratarak serinin diğer kitabını okumamız için heveslendiriyor.Macera,dostluk,kötülük,iyilik ve daha birçok şeyi barındıran muhteşem bir kitap.Akıcı ve sürükleyici bir serinin üçüncüsü kitabını Okumanızı tavsiye ederim.Ayrıca bloğumdan da yorumumu okuyabilirsiniz. (https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...k-topraklar.html?m=1) okumalar.
"Silahımla öldürmüyorum. Silahıyla öldüren biri babasının suratını unutmuş demektir.
Ben kalbimle öldürüyorum."
Odetta," demişti. "Tanrı'nın var olduğuna inanıyorum. Ancak O'nun son günlerde bizimle fazla ilgilendiğini sanmıyorum. Biz İsa'yı öldürdükten sonra Adem'in oğulları ve Havva'nın kızları kızları konusunda fazla bir şey yapılamayacağını anladı. Onun için de bizimle ilişkisini kesti. Çok akıllı O."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Waste Lands
Alt başlık:
The Dark Tower #3
Baskı tarihi:
Haziran 2003
Sayfa sayısı:
422
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780670032563
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Viking Adult
Baskılar:
Çorak Topraklar
Hayaletler Beldesi
Kara Kule 3
The Waste Lands
Roland, The Last Gunslinger, moves ever closer to The Dark Tower of his dreams and nightmares—as he crosses a desert of damnation in a macabre world that is a twisted image of our own. With him are those he has drawn to this world: street-smart Eddie Dean and courageous wheelchair-bound Susannah.

Ahead of him are mind-rending revelations about who and what is driving him. Against him is arrayed a swelling legion of foes—both more and less than human....

Kitabı okuyanlar 927 okur

  • Ipek Montanari
  • Mithril / Nobody

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.3 (1)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0