Ejder Kız Serisi - 1. kitap

Thuban’ın Mirası

Licia Troisi

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
337 syf.
4/10 puan verdi
Ejder Kiz
Fantastik türde yazılmış bir kitap, okumaya başladığınızda çabucak bitirebilirsiniz. Konusu ilginç ve güzeldi. Yetimhanede büyümüş bir kızın aslında son ejderin soyundan geldiğini öğrenmesi ve içindeki ejderle tanışarak bunu kabullenmesini güzelce işlemiş yazar. Mutlaka okuyun diyemem ama boş bir pazar gününüzde okuyabileceğiniz çerezlik bir kitap.
Thuban’ın Mirası
Thuban’ın MirasıLicia Troisi · Doğan Egmont Yayınları · 2010152 okunma
Reklam
337 syf.
8/10 puan verdi
·
96 günde okudu
Beklenmeyen Çağrıya Hazır Mısınız?
Başlamadan önce mini eğlenceli bilgi vermek gerekirse kitapta adı geçen ejderler Draco Takımyıldızı'nda bulunan yıldızların isimlerini taşımaktadırlar. Seriye bana kalırsa bu kitap ile iyi bir başlangıç yapılıyor. Davet ettiği evreni okucuya adım adım sunuyor ancak ilk kitaplarda olan hafif yavaşlık da var. Başlarda bu yüzden biraz sıkıldım. Kitap, Sofia ve onu evlat edinen Prof. Georg Schlafen tanışmasından sonra Sofia'nın profesörün evine taşınmasından sonra azar azar hızlanıyor. Hatta Sofia ve Lidja'nın tanışması ile iyice hızlanıyor. Kitapta ayrıca ana karakteri de konuşmak gerekirse; kendisi her ne kadar koruyucu ejderlerin lideri ve aynı zamanda en güçlü ejder olan Thuban'ı içinde barındırıyor olsa da geçmişte yaşadığı yer olan yetimhaneden dolayı kişiliği çok çekingen bir yapıya sahip. Bu kişiliğini en çok zorlayan kişi hiç beklemediği anda yapı olarak neredeyse kendisi ile taban tabana zıt olan Lidja'nın eve gelmesi ile gelişmeye başlıyor. Her ne kadar Lidja başlarda Sofia için bazı konularda aşırı sert ve antipatik bir şekilde davranıyor olsa da bu atışmaları Sofia'nın gelişimi için arkadaşlıkları kadar önemli. Lidja, kitabın sonlarına doğru Sofia'nın en iyi arkadaşı olsa da aynı zamanda en büyük desteği ve motivasyonu oluyor.
Thuban’ın Mirası
Thuban’ın MirasıLicia Troisi · Doğan Egmont Yayınları · 2010152 okunma
337 syf.
9/10 puan verdi
Çok güzel,çocuklara göre bir fantastik seri.Maceralar bitmiyor.Karakterleri,özellikle profesörü çok sevdim.Serinin ilk kitabında gerçekler açığa çıkıyor ve baş karakterimiz içinde bir ejder ruhunun olduğunu öğreniyor.Bunu kabullenmesi pek kolay olmuyor.Onu büyük görevler ve sorumluluklar bekliyor.
Thuban’ın Mirası
Thuban’ın MirasıLicia Troisi · Doğan Egmont Yayınları · 2010152 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.